| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Výjimečně si dovolím reagovat na kiliho příspěvek ~;).

Ta 2% žen, které streptokoka na dítě přenesou, se počítají ze všech žen, že ano, tj. u žen s pozitivním nálezem je to rizko 6,6-20%. Preventivní podávání ATB snižuje nemocnost o 80%, což se taky počítá ze všech dětí, že ano, tj. snižuje riziko onemocňení dětí pozitivních matek na 1,3-4% (teoreticky - protože je otázka, jestli těch 20% dětí, které onemocní přes preventivní podávání ATB pozitivním matkám, onemocní proto, že ATB nezabrala, nebo proto, že matka byla v době provedení stěru ještě negativní a ATB nedostala, nebo z ještě jiného důvodu - je např. možné, že by se dítě nakazilo od jiného dítěte?).

Protože to rozmezí (10-30%] je dost široké, špatně se s tím pracuje. Když budu mít pozitivní nález, hrozí mi (možná jen) 6,6%, že přenesu infekci na dítě, podání ATB toto riziko snižuje (ale dost možná jen o málo - na 4%]. To je dost malý rozdíl na to, abych kvůli preventivnímu podání ATB (navíc bez záruky, že se stihnou podat včas) podstupovala porod v porodnici a vystavovala sebe i dítě stresu a riziku škodlivých zásahů, které s tím souvisejí (byť jsem si vědoma toho, že pečlivým výběrem porodnice je možné tyto faktory minimalizovat, pokud nemá stopstav, pokud tam stihnu dojet atd.)

Škoda, že zřejmě neexistuje statistika, o kolik se riziko sníží prevencí spočívající v upuštění od vnitřního vyšetřování a neprovádění dirupce vaku blan. Taky nepřerušovaný kontakt spojený s osídlením dítěte matčinou mikroflórou může asi mít pozitivní efekt. Dovedu si představit, že tato prevence může být i účinnější (napadá mě analogie s horečkou omladnic, prvotně pomohlo, že lékaři přestali strkat (špinavé, infikované) ruce, kam neměli, ATB byla vynalezena později).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.