| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Iwetax, když jsem se vdala, tak jsem měla vzory tvrdě převzaté od mojí maminky. Můj muž zase pro změnu od té své. Moje byla na pořádek opravdu pedant, takže u mě neexistovalo, že bych šla spát a v kuchyni stálo neumyté, neuklizené nádobí, že by byla podlaha min. 2x týdně nesetřená, že by byla špinavá okna... prostě z dětství jsem měla neučené, že se uklízí fakticky denně, tak aby kdyby někdo nečekaně přišel na něj čekala naklizená domácnost.
Jenže taky si z dětství pamatuju, jak se doma rodiče docela často hádali kvůli tomu, že tatínek nechal v obýváku na židli hozené oblečení z předešlého dne a jak tátu štvalo, že maminka neměla chvilku pro sebe nebo pro něj, protože furt něco dělala.
Takže když jsem po svatbě zjistila, že tohle vše fakticky nestíhám a místo abychom se v klidu chystali na sobotu a neděli, tak já jsem celá servaná křičela na muže, proč taky nemaká... Zkrátka jsem dospěla do stádia, že opravdu leštit kliky denně (s nadsázkou) je blbost a naučila jsem se uklízet až když je to opravdu potřeba ~;). Třeba sporák nemyju denně, ale opravdu kolikrát až už bych se styděla do bytu kohokoliv pustit, 2x týdně z 99% nevytírám, ale snažím se aspoň jednou - místo toho vysávám hned, jak je to potřeba(máme výborný vysavač, takže ten uklidí parádně)... Když ale čekáme návštěvu, tak se můj úklid rovná úklidu na Vánoce ~:-D Ohledně drobností po bytě - hraček... Nesnáším je, nesnáším to. Takže denně večer nebo ráno posbírám nádobí a naskládám do myčky příp. přebytku umyju ručně; denně nutím motivačně dcery sesbírat hračky z celého bytu a odnést do pokojíčku. Ve skříních uklízím hned jak mám jen trošičku náladu a koupelnu s WC čistím opravdu poctivě aspoň 1x týdně, jinak dle potřeby.
Myslím, že celkový dojem při vstupu k nám do bytu bývá z 95%, že je naklizeno. Ale otrokem uklízení fakticky nejsem.
Ovšem co je moc, to je příliš. Úplně se mi zvedá kufr, když mi kamarádka vykládá, že po 14 dnech aspoň vytáhne mechanický smeták a prach utírá jednou za měsíc... Tak to bych nedávala ~Rv
Já prostě miluju naklizenou domácnost. Když máknu a opravdu dobře uklidím, tak fakticky potom prožívám poúklidový orgasmus, kdy zasednu s kafíčkem a kochám se tou vůní a oku lahodícím pořádkem ~:-D a učím k tomu i dcery - jako super vnímám, že už obě vnímají, jak krásně se hraje v uklizeném pokojíčku; jak dobře se pracuje na uklizeném pracovním stole... ~R^

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.