| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Díky za názor, neboli za (předpokládám) tvoji interpretaci.
Pokud se ale autor modlitby nevyjádřil jasně, můžeme jen spekulovat, co tím myslel. Každý si ta slova samozřejmě může vykládat jinak a můžeme se kvůli tomu i poškorpit.
Já bych čekal, že ta slova budou jasná. Třeba "otevři nás (mě) svému vlivu", kdybych si vypůjčil tvoji poslední možnost.
Pokud Boží jméno nepotřebuje posvěcovat, proč říkáme nelogicky "posvěť se jméno tvé"? To mi přijde, jako bych po manželce chtěl, aby mi uvařila večeři, a přitom bych viděl lákavou krmi na stole. A myslel bych tím "to je skvělé žes nám uvařila". To mi přijde ve sporu s "vaše řeč budiž ano ano, ne ne".
Kostely se taky posvěcují (nebo vysvěcují?) a to je jakýsi proces. Čekal bych, že si přejeme, aby se se jménem stalo cosi podobného.
Trochu nelogické mi přijde, že by "jméno" bylo svaté, pokud by bylo rozeznáváno a ctěno "působení". Jak by se ta svatost (podle slovníku nedotknutelnost)jména měla projevovat - jako že by si lidé nevyprávěli vtipy o pánubohu?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.