| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kapradino,
5 let jsme čekali na první dítě - s jasným vyjádřením lékaře, že bez IVF je skoro nulová šance. Rozhodli jsme se, že tohle je pro nás nepřijatelné řešení. Dcera se narodila v roce 2003. Druhé dítě nemáme - posledních 6 let bychom si jej velmi přáli. IVF jsem nepodstoupila a ani na něj nepůjdu. V tuhle chvíli je mi 40 a je mi jasné, že mnoho šancí na přirozené otěhotnění už nemám a asi by to ani už nebylo moudré. Dříve, než se do mě někdo obuje, chci říct, že IVF pro nás není přijatelné ne z důvodu respektu k nějakým církevním doporučením (nebo příslušnosti k některé církvi), ale vzhledem k našemu chápání života i vzhledem k tomu, že mám jakousi představu, co celý proces po zdravotní i psychické stránce s sebou nese. Nejsem ochotna své tělo vystavovat takovým hormonálním zásahům (kvalitativně i kvantitativně odlišným od přirozených procesů spojených s cyklem), stejně tak jako nejsem ochotna pro svoji touhu po dítěti obětovat několik vzniklých životů, které se neuchytí, případně jsou navíc atd. Nejsem žádný militantní zastánce strategie "umělé oplodnění nikdy a pro nikoho" - pokud je pro některé páry přijatelné, rozhodně mě jejich rozhodnutí nepohoršuje, ale nevidím žádný důvod pro to, aby mé odmítnutí právě tohoto způsobu reprodukce pohoršovalo někoho jiného. Jistě - nejsem absolutně bez dětí....ale i kdybychom žádné dítě neměli, naše rozhodnutí by se nezměnilo. Nicméně - my jsme my a nějak nepotřebuji, aby mé rozhodnutí chápali nebo dokonce sdíleli ostatní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.