| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Můj názor jako ženy trpící depresí cca 2 roky - potíže v sexu, co se týká frekvence a "stylu" mají i lidé psychicky zdraví, takže netřeba vše svádět na nemoc. Horší bude ochota něco měnit když je člověk v depresi a samozřejmě, pokud je vzrušivost snížena léky - tak to je náročnější.
Za sebe - do depresí mě dostal manžel svým chováním po narození dětí (po 7 letech manželství)....vždycky byl náruživější on, 1x denně bylo málo :-)
Když jsem nedejbože odmítla, urazil se (ještě před depresemi). Často to byl předmět bolestných diskuzí, ale nějak jsme to překonali a teď po 14 letech manželství si mohu dovolit odmítnout sex bez nějakých výčitek svědomí a manžel to bere v pohodě. Došli jsme k nějaké frekvenci, která vyhovuje oběma, i když M by chtěl častěji - není to pro něj žádná tragédie.
V době deprese jsem nepociťovala žádný větší rozdíl, jen že jsem přestala mít výčitky a hájila si svoje práva na odmítnutí (když jsem byla v depresi, chtěla jsem se rozejít a na jeho názoru mi opravdu nezáleželo).
Musím ale dodat, že manžel mě vždycky nezvýhradně miloval, prosil mne, ať se nerozvádíme, že bude žít klidně bez sexu, ale se mnou (a to sex je pro něj smysl života). Po odmítnutí býval uražený, ale nikdy mi nenadával (možná byl trochu ironický).
Po všech problémech, co jsme spolu měli, přiznal chybu (nebo já) a společně jsme našli řešení, protože jsme chtěli (nebo chtěl on v době mých depresí).
Takže si myslím, že deprese působí na každého jinak, ženy se kvůli dětem spíše povznesou a fungují, u chlapa si to neumím předtavit a pak je to o tom, jaký mají ti dva vztah - po jiném chlapovi jsem nikdy netoužila (aspoň ne doopravdy) a já jsem pro něj byla životní výhra, tak chtěl se mnou být i v takové situaci.
No a k tvojí ženě: jen výjimečně jsem chtěla, když manžel zrovna ne - ale když ona něco chce, tak se nesmí bát chlapa svést i když to je častá představa, že začít má chlap. Když má chuť, tak to přece není žádná tvrdá práce být aktivnější v předehře....
A někdo psal, že opustil depresivního partnera - nevím, kdo by se dobrovolně nechal trápit po boku člověka, který jen bere a lehce tě zneužívá pro léčení svých potíží - to je masochismus - i deprese mají různé podoby a lidé se různě v depresi chovají ke svému okolí. Vždy záleží, jestli je na čem stavět a nemocný by neměl začínat nový vztah, pokud nemá jistotu, že bude rovnoceným partnerem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.