| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

.."..ženy nechť ve shromáždění mlčí. Nedovoluje se jim, aby mluvily; mají se podřizovat, jak to říká i Zákon.
Chtějí-li se o něčem poučit, ať se doma zeptají svých mužů; ženě se nesluší mluvit ve shromáždění..."

Ve shromazdeni znamenalo v pritomnosti tzv."starsich lidu" - tedy knezi, znalcu a vykladacu Pisma..Toto Pavlovo napomenuti neznamena, ze zena ma byt v koute, na nic se nikdy neptat a jen "tupe zirat", ze nicemu stejne nerozumi a nebude ji nikdy dano rozumet....

Sam Kristus rekl po svem slavnem vzkriseni prave ZENE Marii z Magdalu -
" JDI a POVEZ.."

.." Ale Marie stála venku před hrobem a plakala. Přitom se naklonila do hrobu a spatřila dva anděly v bílém rouchu, sedící na místě, kde předtím leželo Ježíšovo tělo, jednoho u hlavy a druhého u nohou.
Otázali se Marie: "Proč pláčeš?" Odpověděla jim: "Odnesli mého Pána a nevím, kam ho položili."
Po těch slovech se obrátila a spatřila za sebou Ježíše; ale nepoznala, že je to On.
Ježíš jí řekl: "Proč pláčeš? Koho hledáš?" V domění, že je to zahradník, mu odpověděla: "Jestliže tys jej, pane, odnesl, řekni mi, kam jsi ho položil, a já pro něj půjdu."
Ježíš jí řekl: "Marie!" Obrátila se a zvolala hebrejsky "Rabbuni", to znamená ""Mistře"".
Ježíš jí řekl: "Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu."
Marie Magdalská šla k učedníkům a oznámila jim: "Viděla jsem Pána a toto mi řekl."

....
A jestlize sam Kristus se vubec jako prvni po svem vzkriseni zjevuje ZENE podle sve vule, a poveruje ZENU, aby pred ucedniky /budoucimi knezimi/ PROMLUVILA, znamena to, ze to ma svou vahu, hloubku a vyznam, ktery neopomijel pozdeji ani apostol Pavel / ktery s ucedniky jeste ani nebyl, protoze stale patril zanitene k farisejum/..

Toto take potvrzuje, ze B-h zenu nepoklada za "menecennou" ,neodklada ji nekam do kouta, nybrz za tu, ktera byla stvorena PRO MUZE jako POMOCNICE, nikoliv naopak..
Neznamena to, ze je zcela vynata z B-ziho zameru, z prime realizace B-zich planu mezi lidmi..Ano, B-h si nepreje, aby z ni byla "knezka", jak to cini mnoha oddelena nabozenska seskupeni, nepreje si, aby slouzila u hlavniho oltare, kde se poklada svata obet Jeho Syna -t.j. sv.Telo a Krev Kristova...K tomu povolal sve "prvni" lidske stvoreni-muze..

Zene, ale dal rovnez vyznamnou ulohu..A to prednejsi, nez by se mohlo zdat..Ulohu titularni, primo ve "svem shromazdeni " , nad profil petrinsky a vsechny dalsi profily / pavlovsky, janovsky, jakubovsky.../ Prava,z Milosti dokonala a OBNOVENA ZENA, byla poverena stat se ", porta coeli" , NOSITELKOU samotne LASKY, kterou je Kristus..
Jestlize sam B-h tuto zenu potreboval tzv.podminecnou nutnosti, tzn. protoze to tak sam CHTEL, oc vic ji potrebuje sam bidny lidsky "cervik"..:-)
Tato nejvyys DUSTOJNA ZENA, byla jako prvni ucednice, vyucovana samotnym Kristem - Synem Otce nebeskeho,
ne 3 roky, jako byli vsichni ostatni povolani apostolove a ucednici..Ale celych 30 let! Nikdo nikdy neobsahne vse, co Ona muze z Milosti B-zi v B-hu sdilet za Tajemstvi B-zi...
Casto mam pocit, ze si protestantske denominace mysli, ze Kristus se svou vyvolenou Matkou,Dcerou Otce a Nevestou Ducha, ze tech 30 let si ti dva - B-zsky Syn se svoji Matkou, asi probirali pouze to, jak dobre uvarila tu kasi a jakou primerene padlou suknici mu zhotovila za odev..
~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.