| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pokusim se odpovedet, na co se ptas.

sv. Petr ve svem kazani rika predne Zidum i ostatnim

„Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jméno Ježíše Krista
/eis Christos - do Krista/, na odpuštění svých hříchů,
A DOSTANETE dar Ducha svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem daleko široko./ mysleno tehdy pohanum/“ (Sk 2,38-39)

Ve Starém zákoně můžeme nalézt několik předobrazů křtu. Připomínáme si je na Bílou Sobotu v noci při Vigilii zmrtvýchvstání Páně. Velmi často se ve Starém zákoně mluví o očistné síle vody.

Už na počátku, když se Duch Boží vznášel nad vodami, vložil Bůh do vody život a požehnání.
Když byl v přívalech potopy zničen hřích, stala se voda znamením spravedlnosti a nového života.
Také když byli Izraelité vyvedeni z egyptskeho otroctví Rudým mořem, byla voda znamením osvobození.
A když zemřel Ježíš Kristus na kříži, tak z jeho probodeneho boku vytryskla KREV a VODA.

Zakonni PROROCI mluví o vylití očistné vody na hříšníky.
Prorok Zachariáš píše: „V onen den vytryskne pro dům Davidův i pro obyvatele Jeruzaléma pramen k obmytí hříchů a nečistoty.“ (Zach 13,1) Ezechiel pak spojuje obmytí vodou s darem Ducha: „Pokropím Vás očistnou vodou a budete očištěni. Dám Vám nové srdce a do nitra Vám vložím nového ducha.“ (Ez 36,25-26)
Také žalmista prosí v 51. Žalmu: „Zbav mě hříchu, očisť yzopem a budu čistý, umyj mě a budu bělejší než sníh.“ (Ž 51,9).

Tento stvoreny zivel pro znameni OCISTENI si tedy Pan vyvolil i skrze sv.Jana-Predchudce /Krtitele/.
Krest Januv, byl tzv.Krtem POKANI a byl PREDOBRAZNYM krtem B-zim..Lide vyznavali s litosti pri nem sve hrichy, na znak pokani, a byli krteni vodou v Jordanu na upravenych "stanovistich"
Sv.Predchudce, ale ukazuje na skutecny B-zi krest /skutecne obmyti cloveka Hospodinem/
„Ten, který přichází za mnou je silnější než já, On vás bude křtít Duchem svatým a ohněm.“ (Mt 3,11)
Na znameni DOKONALOSTI sve POKORY, se Kristus podrobuje Janovu Krtu POKANI, kde je pred mnohymi POMAZAN DUCHEM sv./ na Kneze, Proroka a Krale/..
Ti tedy, kdo prijali krest Januv /krest pokani/ prede Krtem Pane v Jordanu, prijimali pak jeste podruhe krest Duchem svatym, ktery byl ucednikum skrze Jezise pak uz tehdy "sveren" ke sluzbe lidem, aby je ocistil..Proto take sv.Predchudce po sv.Krtu Jezise, prestava sam udelovat krest pokani, nebot mel poznani o tom, co ho v Kristu nahrazuje - Krest Duchem sv. a Ohnem..

Ptas se, jaky ohen? Je to ten Ohen Ducha B-ziho, ktery "proveri" po nasi smrti vse, co z nas vychazelo, od myslenek, umyslu, slov, pres nase skutky..Jelikoz vsechno to, co z cloveka vychazi, nutne prochazelo srdcem..
Je to ten Ohen Ducha B-ziho, o kterem mluvi sam Kristus -
/Luk 12:49-59/

4.." Oheň jsem přišel uvrhnout na zemi, a jak si přeji, aby se už vzňal! Křtem mám být pokřtěn, a jak je mi úzko, dokud se nedokoná! Myslíte, že jsem přišel dát zemi pokoj? Ne, pravím vám, ale rozdělení! Neboť od této chvíle bude rozděleno v jednom domě pět lidí: tři proti dvěma a dva proti třem; budou rozděleni otec proti synu a syn proti otci, matka proti dceři a dcera proti matce, tchyně proti snaše a snacha proti tchyni.
Také zástupům řekl: „Když pozorujete, že na západě vystupuje mrak, hned říkáte: ‚Přijde déšť‘ – a bývá tak; a vane-li jižní vítr, říkáte: ‚Bude vedro‘ – a bývá.
Pokrytci, umíte posoudit to, co vidíte na zemi i na obloze; jak to, že nedovedete rozpoznat tento čas? Proč nejste s to sami od sebe posoudit, co je správné? Když jdeš se svým protivníkem k Soudu, učiň vše, aby ses s Ním ještě cestou vyrovnal; jinak tě povleče k Soudci, Soudce tě odevzdá dozorci a dozorce tě uvrhne do vězení. Pravím ti, že odtud nevyjdeš, dokud nezaplatíš do posledního haléře, co jsi dlužen...“

Tim ohnem, je dokonala /tedy B-zi/ , bezmezna a zizniva LASKA k Hospodinovi..Tou se bude vse merit, proverovat a "tridit"..



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.