| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A jsem si naprosto jist, že by mě tyhle věci nezajímaly, ani kdybych bych byl hluboce věřící člověk. Jak už jsem napsal, nechápu a nechápal bych, co by tím Bůh sledoval. Všechno, co potřebuje věřící křesťan vědět, má v Bibli. Nic víc nepotřebuje. Dokonce ani nevěřící křesťan jako já toho nepotřebuje o mnoho víc. Jsou to voloviny. Od Boha bych něco takového nečekal. Od Ďábla jo. Podobné kousky by mu byly podobné. Hospodin by jich neměl zapotřebí. Překvapuje mě, že vy, jako věřící, to nechápete.

Možná trochu zenu by vám neškodilo - zen se hodně zabývá soustřeďováním. Ostatně určitý typ meditace slouží právě k tomu. Člověk se zbavuje zbytečného a díky tomu se může víc soustředit na podstatné. Podle mého názoru se hodně zabýváte zbytečným. Je-li vaší cestou křesťanství - a já neříkám, že je to špatná cesta - možná byste se měly víc zaměřit na jeho podstatu a vykašlat se na nějakou ekvilibristiku a zázraky.

Je člověk, je život. Záleží na člověku, co s tím svým životem udělá. A je úplně jedno, čemu věří. To je třeba jedna z věcí, která se mi nelíbí na křesťanství (nebo na některých jeho formách): že hlavní podmínkou je uvěřit a "přijmout Ježíše do svého srdce". Že velmi špatný člověk, pokud se zavčas obrátí, se do nebe dostane, zatímco člověk, který celý život věnuje péči o své bližní, nikoliv. To je věc, se kterou nemůže dle mého názoru žádný myslící a spravedlivý člověk souhlasit. Je-li Bůh dobrý a spravedlivý, tak samozřejmě ví, jak těžké je člověku zorientovat se v různých světových názorech. Tudíž, pokud by už člověka nějak soudil, soudil by ho především pro jeho skutky. Protože: kdo je lepší? Člověk, který koná dobro sám od sebe, nebo člověk, který koná dobro jenom proto, že má strach z Pekla?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.