| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

jo a to s těmi burkami a niqábem - co si o tom myslíš?

Nedávno jsem ve Francii viděla docela dost zahalených žen, že jim koukaly jen oči (to je asi ten niqáb)?

Samo o sobě mně to vůbec nevadí. Spíš mám trochu podvědomě obavy, aby někdo do toho nakonec nenutil i mě. Pokud to bude tak, že muslimové budou zachovávat svoje tradice, ale zároveň dají najevo, že chtějí dodržovat zákony té dané země, tak mi to přijde naprosto OK.

Další případ, kdy mi trochu zatrnulo, bylo, když (zas ty noviny) psali, že nějací muslimští rodiče měli problém se školním plaváním dětí, protože holky i kluci měli společnou hodinu.
Že chtěli, aby jejich dcerka měla plavky zahalující celé tělo (což si myslím, že je úplně OK), ale pak taky chtěli, aby byly oddělení kluci a holky, tj. i ti, kteří nejsou jejich víry. COž je pro mě absolutně nepřípustné - proč by se jim měl někdo přizpůsobovat? Žijí v nějaké zemi, kde to není zvykem, tak ať se přizpůsobí oni (za adekvátní řešení bych považovala buď ty celotělové plavky pro jejich holčičku, nebo kdyby jim to nestačilo, aby ji z plavání odhlásili, ale NE aby omezovali ty ostatní).

Nerada bych se dočkala toho, aby mě někdo nutil se zahalovat, k doktoru aby se mnou musel manžel nebo jeho bratr, a aby mi cizí muž při setkání nepodal ruku.

Přitom jsem ochotná toto respektovat, když přijdu do nějaké arabské země, minimálně to zahalení - protože se tam cítím na návštěvě a považuji za zdvořilé dodržovat pravidla hostitele. A kdyby mi ta pravidla nevyhovovala, tak tam nepojedu, ale nebudu nutit třeba Emiráty nebo Saúdskou Arábii, aby tolerovaly pravidla moje, protože já tam CHCI chodit v minisukni. Ale myslím, že by to mělo platit i opačně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.