| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Olgava,

o cem jsou Vanoce? Nechapu proc clovek proste MUSI slavit to, co jeho rodice, kdyz sam dojde k tomu, ze nema duvod.

Vanoce v CR jsou dvojiho druhu - ateisticke ala "vsak to slavi vsichni" "cas rodinny..." a nebo krestnasky - oslava narozeni proroka Jezise, mir s nim.

U nas doma to byla vzdycky ta prvni verze. Slavila jsem Vanoce, protoze se v moji rodine slavily. Cekala jsem na zlate prasatko, dodrzovala jine tradice, protoze i presto, ze jsme rodina neverici, "tradice" se dodrzovat maji.

No, ale uz nejsem dite a nejsem pod vlivem mych rodicu ani me kultury. Sama jsem se rozhodla slavit to, co pro me neco znamena, co ma duvod. Svatek, ktery ma nejaky hluboky vyznam. Vybrala jsem si islam, nebo spise islam si vybral me, a s tim prislo i premysleni o vyznamu veci, ktere clovek v zivote dela. Ac uz je to slaveni ruznych svatku, nebo nepiti alkoholu atd.

Nejsem krestanska a neverim, ze se Jezis narodil na Vanoce. Neoslavuji narozeni Mohameda, nemam duvod slavit narozeni kohokoliv jineho, natoz neci smrt (Velikonoce).

Slavnostni rodinny cas si ted misto stedrovecerni vecere, nahrazuji 29ti veceremi ukonceni pustu a k tomu dalsi 4 dny oslav svatku, Bohem urcenym. Ne lidmi, ale Bohem, v Jehoz existenci a moc, verim.

Me deti samozrejme sleduji co se deje kolem, ale proc bych mela sve deti krmit tak, jak jsem byla krmena ja? "Tak to je a tecka." Ucim sve deti hledat duvod za vsim, co delaji. Ptat se a prozkoumavat proc to a proc ne ono. Nedivat se na svet jen srdcem nebo tuzbami, ale Buh nad dal taky mozek, abychom premysleli a uvazovali. Nechci z mych deti mit ovce. Chci mit premyslejici lidi, kteri kdyz neco budou delat, budou vedet proc to delaji, jaky to ma puvod, jaky vyznam...

Moje deti maji mezi nemuslimy kamarady a i ja mam mezi nemuslimkami kamaradky. Islam neni proti prateleni se s nemuslimy, ale je proti tomu, kdyz si clovek vybere duverneho ochrance z rad nemuslimu, protoze takovy clovek nikdy opravdove vericiho cloveka v jeho hodnotach a vire nepodpori. Moje rodina je nemuslimska a teoreticky jako rodina by mi mela byt nejblize, budu s nimi hovorit o mnoha vecech, ale vim, ze bavit se s nimi o napriklad mych pocitech pramenicich z viry, je naproste marneni casu a tak akorat moznost, jak se nechat zesmesnit.

Na prorustani kultur neni nic spatneho a myslim, ze to cloveka obohati. Rozhodne me manzelstvi je bohatsi smisenim Arabske a Ceske kultury. Nabozenstvi si vsak uchovavame pevne, clovek nezmenene, takove, jake bylo Bohem dano.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.