| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

no, po špičkách zatím nechodí, ale má takový bezděčný pohyb rukou a nohou - krouží celýma rukama a chodí po špičkách,dělá to v okamžicích, kdy se na něco hrozně těší nebo když je rozrušen v pozitivním slova smyslu,např. kouká na pohádky, stojí před telkou a chodí po špičkách a mává rukama, když je tam něco zajímavého, napínavého... Téměř nikdy při sledování TV nesedí, ale stojí a takto "tancuje". V běžné chůzi po špičkách nechodí. Já jsem to nějak moc neřešila, ale moje máti byla u neurologa, protože má určité problémy (ze sedu se nemůže rozejít, sevře pěst a těžce ji rozevírá atd.) No a neurolog vyřknul diagnozu - dystroficka myotonie. Jen tak ze srandy jsem mrkla na net a tam to začlo, dostala jsem se až k dystrofiím, a když jsem četla o DMD/BMD, jako bych četla o svém strýci, mamčině bratru... Zemřel v 80.letech v ústavu, téměř nepohyblivý. Tato diagnoza u něj ovšem nebyla označena, proč to nevím. Tato nemoc může být dědičná, a postihuje prý v 99,9% pouze kluky. Ženy bývají přenašečky vadného genu. No a prostě toto + nějaké další příznaky by se u syna našly, a já jsem z toho úplně hotová. Vím, že to není správné, že možná plaším zbytečně, ale zatím to prostě neumím vstřebat a podívat se na to racionálně... achjo....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.