ale to příjmení si přeci může nechat matčino - tedy dítě nejdříve otce v RL nemá uvedeného, poté se ale rozhodnou že tatínek otcovství uzná - tak jdou oba rodiče na matriku s občankami, podepíšou souhlasné prohlášení otcovství a dítěti se otec do RL dopíše. A klidně může mít dál stejné příjmení jako maminka - když si ji otec nechce/nemůže vzít, tak na co by ho mělo po otci. Až si maminku otec dítěte vezme (třeba), v rámci svatby se může měnit jméno i potomkovi. Když si otec maminku nevezme, odejde či jinak zmizí z jejího života, nebude už mít obvykle páku na něj aby změnila dítěti jméno zpátky (k tomu je jaksi potřeba souhlas toho otce). Takže za mě - klidně otce uveďte až po narození dítěte, ale jméno mu nechte vlastní - je přeci vaše!
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.