| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Neznas Pismo svate, jen cosi z nej usecne bez souvislosti a hlubsiho smyslu vysekavas. A navic vykladas svym subjektivnim a svevolnym okem..

Ad Syn cloveka = jednorozeny Syn Otce nebeskeho

Janovo evangelium..

35Když se Ježíš doslechl, že ho vyhnali, našel ho a zeptal se: „Věříš v Syna člověka?“
36„Pane,“ odpověděl, „kdo to je, abych v něj mohl věřit?“
37„Už jsi ho viděl,“ řekl mu Ježíš. „Je to ten, který s tebou mluví.“
38„Věřím, Pane!“ zvolal a padl před ním na kolena.
39Tehdy Ježíš řekl: „Přišel jsem na tento svět kvůli soudu: aby slepí viděli a vidoucí oslepli.“
40Když to uslyšeli někteří z farizeů stojících poblíž, řekli mu: „Cože? Jsme snad i my slepí?“
41„Kdybyste byli slepí, neměli byste hřích,“ odpověděl jim Ježíš. „Vy ale říkáte: ‚Vidíme,‘ a tak váš hřích trvá.“
......

24Tam ho obstoupili Židé se slovy: „Jak dlouho nás budeš napínat? Jestli jsi Mesiáš, řekni nám to jasně.“
25„Řekl jsem vám to, a nevěříte,“ odpověděl jim Ježíš. „Skutky, které dělám ve jménu svého Otce, o mně vydávají svědectví. 26Vy ale nevěříte, protože nejste z mých ovcí. 27Mé ovce slyší můj hlas a já je znám a následují mě. 28Já jim dávám věčný život a nezahynou navěky a z mé ruky je nikdo nevyrve. 29Můj Otec, který mi je dal, je větší nade všechny a nikdo je nemůže vyrvat z ruky mého Otce. 30Já a Otec jsme jedno.“
...........

Ad slepec POSLANY k Siloe

.." Cestou (Ježíš) uviděl člověka slepého od narození. Jeho učedníci se ho zeptali: "Rabbi, kdo zhřešil, že se narodil slepý? On sám, nebo jeho rodiče?" Ježíš odpověděl: "Nezhřešil ani on ani jeho rodiče, ale mají se na něm zjevit skutky Boží. Musím konat skutky toho, kdo mne poslal, dokud je den; přichází noc, kdy nikdo nebude moci pracovat. Pokud jsem na světě, jsem světlo světa." Když to řekl, plivl na zem, udělal ze sliny bláto, pomazal mu tím blátem oči a řekl mu: "Jdi a umyj se v rybníku Siloe (to se překládá Poslaný)." Odešel tedy, umyl se, a když přišel, viděl..:"

/Jan 9:1../

To, cos k tomu napsala za bludny vyklad je skutecne nebezpecne pro spasu cloveka..Kazdou lidskou bytost Pan utvari jako jedinecnou..Krestanstvi vychazi z Judaismu, kde o "reinkarnacnich nesmyslech" neni ani zminka a byli vzdy pokladany za herezi a bludne uceni..
Verse, ktere jsi citovala z Pisma, se vztahuji navic k prvnimu prikazani Zakona, daneho skrze Mośeho Israelitum..
II. Mojzisova / Exodus/ 20:5-6/

.." Já jsem Hospodin, tvůj B-h, B-h žárlivě milující. Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí,
ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají..."

V tomto smyslu je zcela prirozene, jestlize B-h nenecha zadnou nepravost NENAROVNANOU, ze casto vina predku pada na potomstvo, na vetve z rodoveho kmene, ze ktereho vetev vychazi.. Az do te doby, dokud z tohoto potomstva nepovstane alespon jediny, kdo prijme nabizenou Milost obraceni a skutecne se obrati celou svou duverou v Hospodina..V nem zacina ocistovani rodovych korenu, jestlize v teto Milosti vytrva a neodvrati se znova od Stvoritele..To je umysl, se kterym se na Jezise v souvislosti se slepym obratili..Byl to vyklad k 1. prikazani od Hospodina..

Je videt, ze pramalo vis nejen o B-hu o Jeho uradku, dokonale Lasce a Spravedlnosti, ale take, ze nehledas Jeho cestu, po ktere mas od nej stastne kracet k Nemu.Nybrz dlazdis tu svou, svevolnou a chtela bys, aby se On sam k tobe na ni pridal...To neni hledani B-ha a Jeho svate vule.Je to hledani sebe sama a sluzba sobe samemu..Co pak muze cloveka dobreho v teto sluzbe sobe potkat? Co pak muze byt pravdiveho, co najde takovy svevolny na sve ceste, kdyz Pravda sama mu nevychazi vstric?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.