| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

CrOWka, možná někdo chodí opravdu do kostela jenom proto že "vždycky jsme chodili" ale do člověka nevidíš, a i když bych pozorovala na životě svého bližního,že s jeho vírou to tak hoké nebude,nepřísluší mi to soudit a už vůbec jít mu říct "vy už raději do toho kostela nechoďte"
nakonec, když chodí je větší pravděpodobnost že se mu někdy rozsvítí


kolorit, povídání před kostelem, hospoda:

- děda šel (ne každou neděli) na "jedno s chlapama" šlo o to setkání s přáteli, třeba i s někým kdo přišel do kostela z vedlejší vesnice, v týdnu na setkání, popovídání nebyl čas (nikdy se neopíjel,na vysedávání v hospodě po večerech nebyl)
- teta z vedlejší vesnice se po kostele někdy stavila, zase, v týdnu nebyl čas, byli s babičkou švagrové a měli hodně hezký vztah (oslovovaly se vzájemně tetinko:-))
- někdy nebyl čas na návštevu, pozdavili se jen před kostelem, nezastavit a nepozdavit se se stařenkou,tetou,sestřenicí, kamarádkou....... by asi bylo neslušné, prohození pár slov.......... (a dostal se Pepíček na školu,víte už něco?....... a pod. nepovažuju za pomlouvání), prostě se málo vidíme a je potřeba si občas i něco sdělit (zvláště když tam jsi jednou za čas na návštěvě)

- u nás ve městě se zas přesouváme ve velkém množství do fronty na zmrzlinu ~:-D tam se taky s někým potkáš a pokecáš jak jde život


zpověď: představa, že člověk žijící mimo manželství, se každou neděli před mší vyzpovídá, jde k přijímání a pak zas týden žije jako dřív je nereálná
taková zpověď by byla neplatná

předpokládá se,že když rozpoznám že se dopouštím hříchu, lituji - nechci se toho dopouštět dál - vyznám svůj hřích ve svátosti smíření Bohu
vím z diskuzí,že i nekatolíci vyznávají viny Bohu, CrOWko představuj si katolickou zpověď (já mám raději název -svátost smíření) úplně stejne jako se vyznáváš Bohu ty, pokud tak děláš, jen já tam potřebuju ještě kněze,se kterým věc proberu, mě to tak vyhovuje, a slyšet slova "odpouštím ti" ,je pro mě taky super


- kradu, lžu, vyzpovídám se a je to dobré, budu dál kást,lhát , však se zase vyzpovídám - tak už tenhle předpoklad by byl dalším hříchem
CrOWko,myslím že podsouvat katolíkům takové postoje je v dnešní době ekumenismu,nedůstojné inteligentní myslící bytosti

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.