| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj maminky,

potřebovala bych radu. Jedno z dvojčat (2 roky) má už nějaký ten čas červená a nateklá jen spodní víčka. Byli jsme u pediatra, dr si myslela, že jde o zánět spojivek, ale to si myslím, že nebyl, protože očko samotné bylo v pořádku, žádný hnis a nezabral ani ophalmoseptonex (kapky i mastička), ani o-framykoin.
Myslíte, že to může být projev alergie?
Chtěla bych se zeptat, zda mám vyrazi k očnímu nebo na alergologii nebo na kožní. A k tomu mám dopňující otázky, zda se dá jít bez doporuč. dětského dr. + jakým způsobem se zjišťuje případný konkrétní alergen? Neumím si představit, jak se zjistí např. konkrétní potravina. Já jsem nevypozorovala nic, co by to mohlo způsobovat. Ráno a večer má nutrilon, přes den jogurt, případně lipánka a k obědu nekořeneý mírně slaný kuřecí vývar s mrkví. Toť např. včerejší jídlo a dnes stejně víčka opět zarudlá :-( Např. čokolídě či kakau se stále vyhýbám (sama mám alergii na prach, roztoče.

Už mě napadlo i to, jestli to nemůže být spinkacím plyšákem. Tahá ho naprosto všude. peru ho skoro obden, ale nechce bez něj vykonávat žádnou činnost a neusne bez něj. Ještě vyzkouším koupit podobného "dablera", aby měla pořád jednoho jen v postýlce a nešmudlala si ty očka za delý den ocucaným a xkrát na zem spadlým plyšákem.

Dalši problém, co nás trápí jsou totálně rozpraskané rty. Tím to vlastně všechno začalo koncem srpna. Vyzkoušela jsem snad všechny pomády, balzám s léčivým konopím, dokonce po usnutí i bepanthen, aby se to promastilo, ale stejně jí to praská a to tak, že třeba až do krve. odlupují se jí velké šupiny a pořád dokola. Asi dva tři týdny na to se jí vyskytl problém s tím víčkem. Může to nějak souviset ? Už fakt nevím, co s ní. Vypadá pořád jako nemocná, jak má tu pusinu suchoua prasklou a ty natekliny a sucho pod očima ://
V lékarně ani děská mi neporadily ~a~

Druhá dcerka je naprosto bez potíží, tož nevím, kde je zakopaný pes, ach joooo, už se to vleče a ráda bych to vyřešila než se narodí třetí dítko.

Pardon za délku, chtěla jsem to popsat dost podrobně. Děkuji za všechny rady, tipy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.