| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"..jsem si jistá, že za mé slepice jsem zodpovědná pouze já, řídím a reguluji je pouze já . Kdybych je týrala a přišlo se na to, nebude za to popotahovaný stát, ale já..."

A proc myslis, ze by te ve zminene situaci tyrani stat mel vubec potahovat?
Prave proto, ze nese ODPOVEDNOST pred ostatnimi v postoji a v deni, ktere se ve state odehrava.Nemuze to nechat plavat..Timto "potahovanim" s tebou dava ostatnim najevo, ze NEPOVOLUJE a tedy reguluje a kontroluje co se ve state deje..
Asi myslim na ODPOVEDNOST v mnohem sirsich souvislostech, nez ty..
Je to jako kdyz si rodice, nebo spolecnost stezuji na mladez, jaka je arogantni, drza , nihilisticka a nevychovana..A kdo je zato odpovedny? Dle meho urcite primarne rodice, pak jejich prarodice, nebot rodice k necemu hodnotnemu meli vest, aby pak ti vedli k hodnotam a vzitemu zpusobu jednani s druhymi ty svoje deti, dale jiste ucitelsky sbor jak tech deti, tak kdysi jejich rodicu a prarodicu, ktery vychazel z nejakych konkretnich socio-pravnich stanov a moralnich hodnot, ktere byli / nebo spise nebyli/ v povedomi tehdejsi spolecnosti.A tyto stanovy vychazeli z moralniho a socio-pravniho hodnotoveho povedomi tehdejsich politiku, kteri stat ridili..To znamena, ze v jistem smyslu, jsme vsichni odpovedni za to co se ve state deje.Jeslize zacina pribyvat lidi na antidepresivech, nebo je statisticky vyznamny posun v dokonanych ci demonstrativnich sebevrazdach, tak asi neco v cele spolecnosti neni v poradku, nemas pocit?Ano, kazdy mame svou vuli, ale take nezijeme nikdo ve vakuu, jsme soucasti mnoha spolecenstvi - rodina, skola, prace, sportovni kluby, politicka seskupeni a podobne..je nesmysl si myslet, ze nase nasledne smysleni, chovani a formovani naseho svetonazoru, neovlivnuje NIC co nas obklopuje a dale, ze my sami nemame vliv na nic dalsiho ve vyvoji spolecnosti~d~..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.