| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

…Alias jak to vidíme my děti..

Dobrý den,

Zpočátku bych chtěla říct, že jsem na tomto serveru nová a zaregistrovala jsem z důvodů diskuse na téma >> sexuální výchova << ..Chodím do 8. třídy a myslím, že svými poznatky můžu docela slušně přispět k tomuto tématu. O bouřlivé výměně názorů jsem se dozvěděla vlastně od jednoho z rodičů, který je zde zaregistrován a jako jeden z mála nesouhlasí s většinou..S většinou, která je proti hře kompot. Rozhodla jsem se napsat sem svůj názor a myslím že ne jen svůj, ale i mnoha mých vrstevníků a kamarádů, s kterými jsme se na toto téma bavila. Sexuální výchovu s panem PaedDr. Pavlem Petrnouškem jsem absolvovala cca před 14 dny. Probíhala po dobu všech 6. vyučovacích hodin a jednoznačně mohu říct, že svojí účasti dodatečně nelituji. Celá sexuální výchova začala tím, že jsme si dali židličky do kruhu a pan P. Petrnoušek nás seznámil s tím, co nás následující hodiny čeká. Začali jsme již tak omílanou a většinou nenáviděnou hrou KOMPOT. Zezačátku jsme se neubránily tichému pochechtávání, ale to nás záhy docela přešlo. Hra se žádné z mých kamarádek včetně mě nezdála ani trochu trapná, ponižující, nepřípustná. Důležité totiž bylo, že pan P. Petrnoušek nám předem jasně řekl, že na následující otázky nejsme ani v nejmenším nuceny odpovídat a máme právo říct NE. Další možnost byla se hry vůbec nezúčastnit. Dalším zásadním omylem je, že otázky kladl sám pan P. Petrnoušek, což není ani v nejmenším pravda. Úvodní otázku sice položil on, ale další už padaly od mých spolužaček.
Sexuální výchova se mně zdála dobrá, určitě mi i hodně dala, ikdyž spoustu věcí jsem dávno už věděla.
Způsobu výuky sexuální výchovy je také hodně vytýkáno, že není dostatečně věnována i vztahům apod. Což také není pravda. Řekla bych sice, že věci okolo sexu, vhodné antikoncepci, názvosloví atd. převládají, ale to je snad jen dobře. Lásce a vztahům nás nikdo na světě nedokáže naučit, může nám jen ukázat správnou cestu, jak s lidmi vycházet apod. V našem věku je daleko důležitější objasnit nám věci např. dobré antikoncepce a vyvrátit nesmyslné výmysly některých špatně informovaných dětí. Věci jako že, napoprvé se nemůže nic stát – já si budu dávat pozor -- s kondomem je to horší – apod. Tohle nám můžou učitelé vyvrátit a správně vysvětlit.
Dále si někteří rodiče myslí, že tato výuka navádí jejich děti k deviaci, není výchovná, rozšiřuje jejich zásobu vulgarit apod. Ale myslíte, že my jsme pořád ta hodná zlatíčka, která nejsou poznamenána dobou a nevědí vůbec nic..?? Mezi spolužáky se často dozvíme to, co vy jste nám třeba ještě neřekli a ani se říct nechystáte. Je to škoda, protože někdy nevíme jestli to, co nám právě řekl ten a ten a všichni mu věří, je pravda.
Myslím, že to, co jsem chtěla napsat už jsem napsala a zároveň doufám, že i nějak srozumitelně. Jsem připravená na to, že spousta rodičů se bude nad mým článkem pohoršovat a rozšiřovat věci typu – Ubohé dítě, ten rodič jí navedl..!! To však není pravda, ikdyž se to tak na první pohled může jevit.

Ono je totiž lepší být informován dřív, než za minutu dvanáct..



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.