Přidat odpověď
Uniflox jsem nenašel v registraci SUKL ani EMEA, zde jsou regostrovány jiné býrobky obsahující ofloxavin ve stejné koncentraci a formě jako Zniflox, ale je registrován na Slovemsku - viz odkaz. Ofloxacin je chinolonové chemoterapeutikum, pseudomonady jsou na ně většinou citlivé, lokální podávání u dětí je možné za jistých podmínek, celkové podání ne. Myslím si, že při stipulce má jeho podávání smysl. Důvod podávání Dalacinu Vám sdělil jak indikující tak konsultující lékař.
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showspc/528/18255/uniflox-03-int-opoots-1x10-ml-sklo-suhrn-charakteristickych-vlastnosti-spc.html
Není běžné provádět adenotomii dvouletým dětem, k tomu byl jistě vyjímečný důvod. Otázka je, kde přišel k pseudomonádové infekci, ale to už nyní příliš podstatné není - ledaže by existoval nějaký zdroj této infekce, se kterým by nadále přicházel do styku. Tím může být i zdravotnická technika (např. přístroj na proplachování zevního zvukovodu), případně v domácnosti místa, kde je vlhko (např. výlevky a jejich okolí).
Bakteriologické vyšetření u chronického zánětu středouší (pro který nejspíše byla aplikována stipulka) bezpochyby smysl má i jako prvotní, i jako průběžné (to už ale nemusí být prabidelné). Pokud je nyní nález Pseudomonady, pak je Uniflox na místě.
Jsou jistě možné věelijaké komplikace, např. infekce prostupující na kost, případně raritně na mozkové pleny, nebo její rozsev krevní cestou kamkoli, ale za dané péče (stipulky, Uniflox + atb) bych je neměl za hrozící, pokud dítko není imunodeficientní.
Chronický zánět středouší bývá i úporně protrahovaný
a chce to trpělivost a dodržení doporučeného postupu péče. Nejhorší je měnit tuto péči na základě samostudia nebo informací z i-netových chat. Pokud máze pochybnosti, proberte je s ošetřujícím lékařem, pokud k němu nemáte důvěru, vyhledejte jiného, ale neměňte léčebný postup.
Předchozí