| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Strach z těhotenství

Ahoj Hanko,
je mi taky 27 a od dospívání jsem měla (a pořád mám) velký strach z porodu. Z těhotenství ne. V 25 jsem se vdala, mám skvělého manžela. Když jsem přemýšlela nad miminkem, pořád mě trápil strach z bolesti a stále se mi zdálo, že u porodu umřu a tak... Pak jsem to ale začala brát z jiného hlediska a to z pozice dítěte (nenarozeného). Uvědomila jsem si, že mně mamka dala život a taky tím obětovala možná své strachy o sebe... A já díky její "oběti" jsem tady a můžu se těšit ze života. Kdyby v mamce zvítězil strach o sebe, nikdy bych tu nebyla. A já bych teď neměla dopřát někomu dalšímu, aby žil? Jakým právem chci žít jen pro sebe a neumožnit žít dalšímu človíčku? To vše se mi honilo hlavou a vnímala jsem, jak ve mě roste odhodlanost dopřát někomu dalšímu život, aby se mohl radovat a žít jako já. Pak jsem nečekaně (i když s těmito úvahami) otěhotněla a tím se i částečně změnilo mé myšlení. Začala jsem mít zvláštní pocit, že ve mně je nový život a velkou radost. I když se to občas střídá s pocity strachu z porodu. Ale čím déle jsem těhotná, tím více narůstá radost z očekávání a říkám si, že musím být "svobodná" k porodu, ať se stane cokoli. Až přijde ten den, bude originální a nemá cenu si dopředu kazit všechny dny s myšlenkami "co kdyby..." Snažím se svou mysl zaměřovat na dítě a porod vidět tak, že chci pomoci tomu dítěti vyjít na svět. To bude můj úkol. Částečně jsem se smířila i s tím, že kdyby se něco stalo (se mnou), tak to chci přijmout. Dar života, který můžu dát stavím na přední místo a při nejhorším díky za všechno, co jsem mohla prožít zdravá dodnes. (a podotýkám, že jsem velká padavka, co se týče nějakého zákroku na těle, braní krve ... omdlývám a stačí uvidět kapačku a už o sobě nevím ... atd.) Ale stejně doufám, že bude všechno v pořádku. Nechci teď myslet na porod, ale spíš se radovat z miminka, které nosím a těšit se na dobu až bude spinkat vedle mě v postýlce... Radši se dívám na malinké děti a představuji si to moje a sama uvidíš, jak ta radost roste...
Jana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.