| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Resp. v návaznosti na to, co tady píše Monty...vážně by mě zajímalo, jestli se dá nějak v dospělosti ošálit vlastní podvědomí ve smyslu..."ale já tu lásku a přijetí v dětství dostala...brali mě takovou, jaká jsem a takovou mě milovali"...??????????


protože podle mě je tohle základ, kdyby člověk dokázal tohle a i tomu uvěřil /já vím, že to zní jako blbost/, pak věřím, že defektní současné partnerské vztahy by prostě zanikly samospádem, objevil by se někdo jiný, nebo by se upravily...dotýčný, dotyčná by nebyl neustále v závislém postavení "prosebníka o lásku tam, kde jí nemůžu dostat, nebo jí nedostávám takovou, jakou si představuji, nebo jí dokonce bráním a blokuji vstoupit i od stávajícího partnera".

Já se o tohle zajímám léta /z osobních důvodů/ a existuje na to téma celá řada knih - třeba velice chytrá knížka Zeny, které příliš milují...tam je vysloveně popsáno sebeničící kolečko "pseudovztahů", kde žena "miluje" i když to ve skutečnosti není láska. Respektive zdravě sebe milující člověk by neměl lpít na "lásce" k někomu, kdo ho ničí.
Podle takových knížek i tohle má svoji psychologickou příčinu - i LÁSKA vypadá tak, jak jsme na ní byli zvyklí v dětství, protože jsme jinou neznali. Tudíž jestli "LÁSKA" v podání našich rodičů byla chladná, kritická, jestli jsme neustále museli usilovat o jejich uznání a nedostali ho automaticky, hledáme podvědomě někoho, s kým budeme zase tančit stejný "taneček". Jediný, který známe.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.