| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj holky, ja ziji v Nizozemsku, mam nizozemskeho manzela, mame 2 deti 6+4, maji ceske a nizozemske obcanstvi. Dcera mela jit k zapisu do skoly, lae protoze zijeme v Nizozemsku, tak si automaticky z radnice poznacili, ze zije v Nizozemsku a neresili to. Nebyli jsme ani pozvani a zadny problem. a to podotykam,ze zijeme v Nizozemsku jiz 6 let a az do letosniho unora jsme meli trvaly pobyt v Cesku. Vzali to proste tak, ze zijeme pryc a dcera tam neni a hotovo.

Ja jsem v unoru trvaly pobyt oficialne zrusila, mam jen nizozemsky, deti tu chodi do skoly a mluvi plynule cesky a nizozemsky. preskakuji z jednoho jazyku do druheho automaticky, aniz by o tom premyslely. My jsme to od zacatku rozdelili.
Muj manzel mluvil s detma nizozemsky a ja jen cesky. Oni tak vyrostli, nezda se jim to divne a kdyz reknu neco sama nizozemsky, moje dcera mi jeste nadava, ze pry to ja musim rict cesky a nemam mluvit jako tata.

Co je paradox, tak ze moje deti mezi sebou mluvi Cesky a ziji od zacatku v Nizozemsku. Moje dcera je ted ve druhe tride a v Cesku nikdy ve skole nebo skolce nemusela byt.

Chcete-li, aby vase deti mluvily cesky, pak musite s detmi mluvit jen cesky a nemichat francouzstinu, jinak to budou v budoucnosti odmitat, nebo rozumet, ale odpovidat budou chtit francouzsky a tezko je donutite aby mluvili, protoze to pro ne bude tezke, musi mit praxi.
My jsme byli ve Francii ted o vikendu v Dorgogne, takze vic jizneji a premyslime s manzelem o odstehovani do te casti, meli bysme tam mit oba praci, tak se mozna mezi vas zaradim.
Jinak zdravim z Nizozemska, ze zeme tulipanu, vetrnych mlynu a kralovny Beatrix

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.