Přidat odpověď
ahoj,
maminka mojí kamarádky dělá vedoucí stravování 6ti - tedy všech školek tady u nás a tak mě docela překvapilo, že ne ve všech se vaří totéž.
Vím že existují určité spotřební koše, kde je spíše kaloricky, kolik děti čeho mají dostávat a toho se musí držet.
Ve školce do které chodil syn dostávali tak 1x týdně uzeninu - buď párek k čočce, nebo uzený ke špenátu, což mi pro děti i mladší tří let nepřišlo naprosto vhodné. Syn to nejedl, uzeniny nejí do dnes, tak jsem to moc neřešila.
Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že ve školce, kam bude nastupovat dcerka se uzeniny nepodávají vůbec (s tím naprosto souhlasím) a ryba je každý týden aspoň 1x atd.. atd.. polévka cizrnovo hrášková.
tak mi to nedalo a ptala jsem se kamarádky a pak i její maminky a docela mě zarazila odpověď, že problém bývá v rodičích i učitelkách, že prostě učitelky zahlásí, že tohle prostě ony jíst nebudou.. no a děti neremcají.. a tak pak hodně záleží na tom, jak učitelkám záleží na dětech a tom co jí.
Ale krom těch uzenin i tak ve školce vařili moc dobře.
On je to asi problém, kolikrát ty učitelky se u některých pomazánek samy ksichtí a pak se diví že to děti nejí, ale jinak oběd gulášová polévka a buřtguláš mi přijde dost drsný.
U nás když byla gulášovka tak k tomu měli děti většinou jako druhý nějakou buchtu...nebo vdolečky.. a když zas byl guláš jako druhý, tak polévka byla třeba hovězí, prostě řídký vývar.
Předchozí