Přidat odpověď
Naše zkušenost: Dcera absolvovala zimní srovnávací test Scio ("zkoušky nanečisto"). To mi přišlo velmi cenné. Pro 11leté dítě to byla poprvé, kdy si vyzkoušela 3 x 60 minut soustředěné práce ve značně neosobním prostředí (nikdo nepromluví, neopustí třídu, nepůjčuje si pomůcky od ostatních, na záchod se smí jen o přestávce atd.). Vůbec se jí to nelíbilo, ale myslím, že zkušenost u skutečných přijímaček pomohla. Tam se dceři soutěživě-nervní atmosféra nelíbila ještě daleko více, na gymnáziu je ale nyní spokojená.
Asi měsíc a půl před přijímačkami jsme se pokoušeli trénovat testy OSP a matematické testy doma - prošli jsme cca 5 -7 zadání. Když srovnám výsledek z prvního setkání se Scio testy s výsledkem přijímaček, tak se zlepšila asi o 15%. A to jsme díky začínající pubertě hodně bojovali. Pokud by se někdo na věc soustředil a fakt chtěl, určitě se celé slavné Scio testy dají během 2-3 týdnů naučit. Stále se opakaje těch samých cca 10 okruhů, dokonce ve stejném pořadí. Co se týká testů OSP, tak vždy najdeš: češtinářská zdatnost typu slova s protikladným nebo stejným významem, porozumění čtenému textu "reading comprehension", logické hádanky typu " školník má tři děti; na zahrádce pěstuje tři druhy květin, kolik schodů má škola"; překvapivě na konci OSP testů jsou vždy matematické slovní úlohy. Stačí položit si vedle sebe dva různé OSP testy, srovnat stránku po stránce a máte jasno, jaká témata se zkouší.
Co se týká potřebnéhop percentilu: Platí určitě - pokud škola, kam se Vaše dětí nebo Vy hlásíte, bere každého desátého, potřebujete se dostat meti 10% nejlepších a "udělat" alespon 90% prercentil. Pokud škola bude brát každého třetího, musíte se dostat mezi 33% nejlepších a měl by postačit cca 70% percentil. Jaký je převis přihlášených Vám každá škola určitě bez problémů sdělí - školy se tím rádi chlubí.
Hodně štěstí při zkouškách!
Předchozí