| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bůh mně řídí a vede, nebo spíš - neřídí, vede.
žádná církev a žádný člověk mě totiž v tomto ohledu neuřídí a myslím, že to víře není na překážku.

Take musim souhlasit v teto veci s Fletnickou..Psala jsem neco malo k tomu kdysi tusim Xene, na diskusi o masturbaci - domena SEX..
Cirkev zalozena vtelenym SLOVEM - tedy Bohem a clovekem v jednom byti, ma tedy puvod v samotnem Stvoriteli skrze Syna.A tedy skrze Neho, ji lidem nabizi, jako studnici Milosti z Jeho LASKY - tedy MILOSRDENSTVI, kde si MUZE clovek cerpat z tohoto nabidnuteho oceanu Milostí..Muze , ale take nemusi s vedomim, ze o tyto , KRISTOVOU CIRKVI SVATOU nabizene, se sam dobrovolne ochuzuje..Je to jeho volba, jestli je ale uvedomela, v tom mam pochybnost..Jako zalozenou na Bohocloveku JEZISI - Vykupiteli, dava cloveku predne zpusoby, kterymi byl clovek vykoupen a co vlastne stoji ve stredu cele "nabidky" pozemske Cirkve bojujici - a sice KRISTOVU KREV, tak draze prolitou..Jako zalozena na Bohocloveku JEZISI - vtelene PRAVDE, nese v tomto ohledu jistou "neomylnost", protoze verime, dle Kristovych slov, ze BUH je VERNY, a ze nas neopusti a bude s nami az do naplneni casu..podle Jeho slov, si svuj DAR lidem - tedy svou Sv.Cirkev neustale VEDE..Na zemi ma samozrejme ale podil lidsky, ktery toto Bohem zalozene spolecenstvi tvori..A ten je od pocatku chybujici - protoze lide nejsou dokonali, zavrseni, lide jsou ve "stavu kvasu" - maji tedy rust..Ukolem techto lidi, by melo byt plneni sv.Bozi vule podle JEHO Slova v Zakone.Ukolem je tedy cesta ke svatosti, skrze toto SLOVO, ktere se navic stalo TELEM a prebyvalo mezi nami..Kdyz tedy ma sv. Cirkev cast Bozi - svatou a cast lidskou, minimalne bych jako clovek milujici Boha a vseho co od Neho jest, mel alespon tuto BOZI CAST sv. Cirkve take MILOVAT..Ale jako krestan miluji i blizneho sveho, tedy lidi ze sveho pokoleni lidskeho - mam se v ramci teto sve lasky - sveho milosrdenstvi / kterym vlastne uctivam Milosrdenstvi BOZI/, za tuto cast u Boha primlouvat, protoze to samozrejme potrebuje.Tuto Cirkev BOJUJICI, tvorime vlastne vsichni, kteri jsme si "oblekli" Krista.. - tedy Krestane..Za cele jeji dejiny, je ale videt, jak malo je za ni pronaseno modliteb a primluv, protoze lide v ni jsou stale "zkazeni" a porad chybuji..To ale neznamena, ze tuto cast lidskou Hospodin nemiluje..
............


O Bozim SLOVU v psanem ZAKONE snad jeste toto ..

JEZIS SAM rekl -
"Amen, pravím vám: Dokud nepomine nebe a země, nepomine jediné písmenko ani jediná čárka ze Zákona, dokud se všechno nestane. (Matouš 5:18)"

dale JEZIS rika na jinem miste -

"Nebe a země pominou, ale má slova nepominou.(Matouš 24:35)"

"Kdo mě odmítá a nepřijímá moje slova, má, kdo by jej soudil: Slovo, které jsem mluvil, to jej bude soudit v poslední den. (Jan 12:48)"

Posledni vyrok od מָשִׁיח Moshiach, je tedy ohledne psaneho ZAKONA Thory - a SLOV tehdy " nově tvorene tradice",skrze samotneho JEZISE, /pozdeji zapsane a dochovane jako EVANGELIUM - tedy Novy Zakon, zvest radostna/ , stejne Bozske - tedy PRAVDIVE.A pokud prijimame Jezise od nebeskeho BOha Otce, jako Jeho Boziho Syna - cloveka, a verime, ze pokud neco k "nam" lidem mluvil, bylo to dulezite stejne jako psany ZAKON Thory /ktery hebrejci uchovavali jako SVATY - tedy Spravedlivy od Hospodina/, musime nevyhnutne prijmout i toto psane Jezisovo slovo - Evangelium.Jinak bychom byli vuci Bohu v opozici, ac si to neuvedomujeme..



Spoustu zla napáchali lidé a mnohdy ve jménu Boha a ohánějí se Božím slovem.......atd, nerozumím tomu, proč se to takto děje, ale........někdo prostě rozumí všemu ve víře, já skoro ničemu, jenom s tím nechci mít nic společného a nemusím vědět všechno.

Ukolem cloveka na zemi je spet ke svatosti, uz tady na Zemi - tak jak vybizi psane SLOVO sv. PISMA - "budte svaty, protoze ja Hospodin jsem svaty" / Lv 11.45/

Svatost je skutecne pro kazdeho..K ni se clovek "dopracuje" skze Jezise, nebo kdyz jdeme v uvahach dale, skrze Jeho Matku Marii, ktera nas k Nemu nakonec dovede..Jak uz jsem naznacila v uvodu, tato cesta ke svatosti, je nesmirne "lopotna", prave paradoxne pro Bozi dar cloveku - jeho svobodu..Ta nam casto na teto ceste klade prekazky.


Jsem si jistá, že Bůh to pochopí a stejně tak pochopí, že nechci ubližovat někomu ani slovem a už vůbec ne v jeho jménu, jen proto, že se to kdesi píše.

Az to, co jsem ti nastinila vyse prijmes, bude mozne snad uvnitr pochopit, ze vyjadreni KDESI pise, neni na miste...Ne vse je totiz mozne nejdrive pochopit a pak prijmout..I ja sama mohu toto potvrdit.Ne vsemu jsem hned rozumela, i kdyz jsem svou SPASU skrze Jezise prijimala s LASKOU..Ne tedy nejak "zaslepene".Po letech se mi dostalo i poznani pravd viry, kterym jsem ze sve lidske malosti nemohla rozumet..~6~:-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.