| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sovice,~x~
mě by toto zrovna zajímalo, jenže mi nejde se přihlását, už jsem se 2x zkoušela zaregistrovat a registrace mi nevím proč nefungují. Takže nové téma založit nemohu.
Mnohokrát jsem si říkala, že by bylo fajn mít víru v Boha (i když si nejsem jistá jestli v toho křesťanského nebo jiného), ale prostě mi v tom pořád překáží myšlenka na utrpení lidí v tomto světě. Snáze se mi přijímá myšlenka, že toto utrpení jim působí příroda, přírodní zákonitosti nebo oni sami jsou tou příčinou. Ale mít Boha, který takové věci dopustí?

Nejvíce mi vadí:
- čarodějnické procesy - minulost (i když někde v Africe se to děje i dnes - byl o tom dokument na ČT)
- holokaust a postoj církve svaté - konkrétně tehdejšího papeže
- současnost - nevyléčitelné nemoci a utrpení z odchodu blízkých, dětí,...
- nevýslovné hrůzy probíhající po celém tzv."rozvojovém světě - války, hladomor,genocida.... a to vše i v zemích, kde jsou ti lidé skutečnými křesťany a ne těmi, kteří chodí v neděli do kostela a tím pro ně víra končí (tím nemyslím NIKOHO zde v této diskusi, spíše v cizině, kde každý je součástí nějaké církve, ale z mého pohledu spíše formálně. Zde v Čechách se lidé nestydí říci - já v Boha nevěřím).

Jak si běžný věřící člověk vysvětlí tyto hrůzy?

Nemusíš mi odpovídat, jen mě v návaznosti na tvůj příspěvek napadlo, že toto mě vlastně na víře zajímá nejvíce a zároveň mi to nejvíce brání se k ní přiklonit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.