| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Siddhártho,

jistěže je to lepší podle mne. Já jsem jenom já, všechno, co soudím, je podle mne, nejsem objektivním měřítkem věcí. Čehož jsem si, doufám, vědoma.
Když ale tohle dotáhneš do důsledků, nemohla bys chtít pro nikoho nic, protože všech důsledků nedohlédneš nikdy. Což je filosofie, která je ti (soudím podle nicku) zřejmě blízká. Mně ne, i když ji respektuji.

Pokud už se za někoho modlím "k uvěření", nedělám to u lidí, u kterých předpokládám, že by jim to výslovně vadilo. Mí blízcí se k podobným věcem stavějí jako "že na ně myslím s láskou", případně jako k "neškodné úchylce". Pravda, moc často se o Bohu nebavíme. Jsme poněkud nábožensky a názorově roztříštěná rodina, zahrnující katolíky echt i katolíky méně echt, evangelíky, ateisty výslovné i agnostiky, pravičáky i levičáky, milovníky psů i milovníky koček... no a máme se rádi, jen některým tématům se při některých příležitostech raději vyhýbáme :-)

Zpět k těm modlitbám: jestliže to cítíš jako nadřazenost, je mi to líto, já to tak nemyslím. A pokud myslím a nejsem si toho vědoma, pak musím smutně konstatovat, že kdyby tato konkrétní bezděčná pýcha byla můj největší hřích, byla bych fakt v pohodě ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.