| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Grainne,

no, já opravdu nevěřím, že modlitbou působím na svobodnou vůli kohokoliv, ani se o to nesnažím, a navíc nevěřím, že to dělá Bůh (že přemáhá svobodnou vůli). Myslím, že Bůh - rozhodně ten Nejvvyší - naši svobodnou vůli respektuje a i kdybych něčí svobodnou vůli ovlivnit chtěla, poslal by mě s takovou modlitbou do háje - ale ty modlitby, moje a dokonce ani mnohem v tomto směru vytrvalejších lidí, které znám, nezní tak jednoduše. Podívej, já jsem uvěřila jako dospělá, a vnímám to u sebe i jiných tak, že víra je v principu z Boží strany dar, kterému tvá vůle řekne v jistém okamžiku ano. Nikdy bych si nepřála udělat z kohokoliv tvora bez vůle, z mého hlediska nesvéprávnou loutku. Nemodlím se tedy o to, aby dotyční řekli za každou cenu ano, ale spíš aby nabídka onohu daru jaksi trvala. A přitom si zase v podstatě myslím, že to není nutné, protože Bůh ví, co potřebujeme.

Ono je to s modlitbami těžké, protože Bůh prostě ví, ví, co chceme i co potřebujeme a třeba to nevíme, i co nám škodí. Modlitba je způsob komunikace s ním, kdy mu (v prosbách) říkáme, co si přejeme - ale z toho hlediska je IMHO důležitá víc pro nás než pro něj, protože my si ujasňujeme, co chceme, my se svěřujeme Bohu s trápením, my si rovnáme priority nebo prostě vyléváme srdce v bolesti, s jistotou, že Bůh naslouchá - ne, že vyhoví či odpoví, ale že slyší. (A poznámka mimo - prosby nejsou jedinou formou modliteb, jsou i díky a chvály. Nebo i prosté mlčení před Bohem může být modlitbou.)

K magii a modlitbě ještě tohle - pro mě je magie postup, jak něco či někoho - duchovní síly, energie, bohy, Boha - de facto PŘINUTIT, aby ti sloužily a udělaly to, co chceš. POtřebuješ k tomu nějaké vnější a vnitřní podmínky a při jejich splnění to prostě má fungovat. Modlitby ale takhle nefungují. Musím přiznat, že s přirovnáním modlitby s černé magií mám vcelku zásadní potíže zase já (jednak nevím, co to je, a jednak mě to uráží ~t~ )

Každopádně ti můžu slíbit, že na tebe v případné modlitbě o uvěření myslet nebudu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.