| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

štěpánko:

ne, nedávám jim najevo, že se modlím za tyto věci. S těmi příbuznými probírám svou víru "prakticky", řečmi typu: "v neděli dorazím až před jedenáctou, dřív to po bohoslužbách nestihnu" nebo "ve středu nemůžu, je biblická." Případně "dneska byl v kanclu zase šrumec" - pracuju na maličký úvazek v kanceláři na faře. O Bohu a tak mluvíme s některými, když na to oni zavedou řeč.

To, že se za mne exíkova babička modlí, jsem věděla, ale nevadilo mi to (Nijak mi to nepředhazovala, ale za ta léta se několikrát letmo zmínila). Pro ni jsem stejně neuvěřila úplně pravě, byla to babička z dlouhého katolického rodu, narodila se začátkem minulého století, a evangelíci, ke kterým jsem se dala já, pro ni byli přes veškerou toleranci jen o maličký krůček před pohany :-) Ale měla mě ráda a já ji, což je podstatné.

(Taky musím přiznat, že já osobně se zase tolik o uvěření nevěřící rodiny nemodlím, protože věřím, že Pán Bůh si to stejně srovná podle svých měřítek. Věřím, že je pro člověka dobré věřit, ale věřím i, že je možné být blízko k Bohu a vůbec to nevědět. To jsou takové moje osobní malé hereze. Ale znám lidi, kteří se za uvěření třeba svých dětí modlí roky den co den, protože je to z jejich hlediska velice zásadní.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.