| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Otázka víry je myslím věcí velmi osobní a její praktikování ve všech možných podobách taktéž. Nemusím s někým vyznávat jeho víru,ale měla bych v sobě najít tolik síly,abych potlačila vlastní pocity a popřála mu v tomto bodě svobodnou volbu.Zajímavou myšlenku nedávno řekl jeden mladý farář. Každý z nás ať už věřící nebo nevěřící má v sobě myšlenku a výru v něco. Je to pravda i ateista jako já se v nouzi obrátí k bohu a zcela alibisticky prosí o pomoc v duchu co,kdyby na tom něco bylo. Nejsem křtěná a nikdy jsem k výře nebyla vedené přesto jí nezavrhuji a desatero považuji za takový návod k tomu,jak by člověk měl žít. Ne vše se dá dobře aplikovat v praxi a ne vždy se to dá dodržet,ale základní kámen to je.
Na štědrý den nás pan farář pozval na mši a já jsem si myslela,že moje děti nebudou chtít jít. Jednak nebudou mít zájem a za druhé budou dávno spát. Nevěřila jsem tomu,ale oba si pečlivě hlídali čas,aby to neprošvihli. Ve stanovenou dobu nás nahnali do kabátů a hnali nás ke kostelu. V kostele si spořádaně stoupli,našli si kancionál a dokonce i zpívali. Byla jsem sama překvapená z jejich vzorného chování,které se obešlo,bez pošťuchování,chichotání,šeptání atd. Oba z toho měli velmi pěkný zážitek. Navíc si myslím,že to co tam bylo řečeno by si měl poslechnout každý slušný člověk nejenom,ten,kdo je skálopevně přesvědčen o bohu.
Jestli bůh je nebo není opravdu nevím,ale rozhodně to nikomu nehodlám vyvracet. Každopádně pro moje děti se stal pan farář autoritou a já jsem ráda,že občas mají možnost na faru zaběhnout,promluvit si tam a zůčastnit se nějakých jejich aktivit chystaných pro děti.

A co se modlitby týče ať už u jídla nebo jinde já bych to spíš považovala za milou věc,že někomu stojí za to si na mě vzpomenout a věnovat mi svou myšlenku.

Ad kostely. Kostely mám moc ráda. Od malička jsem chodila třeba do kostela Sv. Ignáce na Karlově náměstí. Nemodlím se,ale jenom si v klidu sednu a v duchu si proberu a utřídím svoje myšlenky.

Ad církev. Tam už je to s ou vstřícností bohužel horší. Mám jisté výhrady a spousta věcí mi vadí,takže církev jako morální instituci nejsem ochotná přijmout za své.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.