| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tabitho,
zkusím to co nejstručněji.
Einstein svůj výrok samozřejmě myslel s významnou nadsázkou. Jelikož o vysílači věděli v té době všichni přesně, jaký má původ, zatímco o původu člověka toho víme stále málo. Mimo to se Einstein zabýval "neživým" - fyzikou. Ta přeci nevysvětluje zákonitosti v organismech, takže v tom k čemu se vyjádřil, byl laik.
Bílkovina je bílkovina bez možnosti dělení - OK, a co priony? Dokáží se nejen dělit, ale i infikovat další tkáň a přenášet se na nové hostitele. Před 100 lety nikdo o jejich existenci neměl ani tucha (to neznamená, že nebyly) a ejhle, dnes víme co mohou způsobit a i jak se mohou měnit. (BSE, CJD, kuru, dne snad víme, že i Alzheimra, Parkinsona,...). O mutacích a změnách virů netřeba psát, jsou toho plná média (až moc).
Jak vzniknou bílkoviny a jiné organické látky z čistě anorganické hmoty bylo již dokonce napodobeno uměle v laboratoři jako exaktní pokus - nepopírej to. Jak z toho vznikla buňka zatím nevíme a je i možné, že se to nedozvíme (dokonce je i možné, že to nebylo tak, jak si dnes vědci myslí).
Řada velmi soudných vědců (i ti, kteří napsali články a učebnice, které jsem četla) ti naopak řekne, že náhoda má v evoluci velký význam. Bůh možná kostkami nehází, ale příroda zcela jistě ano.
Jak mám rozumět té "čisté a upravené Zemi", na kterou přišli tví předci? Je jisté, že lidé se stejnou genovou výbavou jakou máme dnes, žili ve stejné době jako neandrtálci. Dokonce byli nalezeni jedinci s obojí DNA (pokud to není povídánka, četla jsem to tučím v 21.století), tedy potomci páru člověk a neandrtálec. pravděpodobně byli neplodní (stejně jako mezci a muly - potomci koně a osla), protože v lidské DNA ta neandrtálská není zahrnuta.
Co myslíš důkazy boží existence taky nevím, já o žádných nevím. Rozdíl mezi námi bude asi v tom, že to co je jí přičítáno já pokládám za DOSUD NEOBJASNĚNÉ přírodní úkazy. (před pár stoletími byly za důkaz boží ex.považovány třeba blesky, apod.) Exaktní důkaz existence či neexistence B-ha přeci nemůžeš chtít po nikom. Každý věřící až dodnes my vysvětlil, že pro svou víru tento důkaz nepotřebuje, proč ho provádět?
Nevím, jak jsi myslela to, že Země bude vypadat stále stejně jako dnes. Určitě jsi slyšela o měřitelném posunu litosf.desek, o vymírání druhů, o mutacích v rámci druhů, apod. Takže jaká neměnnost, Země se nám mění doslova před očima.....
Nejsem věřící jsem napsala ve smyslu, jak to vnímají dnešní církve. Pokud já v něco věřím, pak v přírodu, možná v lidi (i když ve všechny asi ne), možná i v sebe. To, že já a lidi kolem mě mají limity mě naopak motivuje.
Neber následující otázku nijak urážlivě, ale zajímalo by mě, zda B-h žádné limity nemá?
Tabitho, nemám v úmyslu tě přesvědčovat. Zjevně věříme každá něčemu jinému. Také je zřejmé, že každá z nás si dění kolem sebe vysvětlujeme jiným způsobem. Možná je to i dobře, různorodost - to je vývoj dopředu. Děkuji za diskusi.:-)~:-D~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.