| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám dcerku, v prosinci bude mít 2,5 roku. Většinu času tráví pouze se mnou, manžel doma bývá večer, vidí ho tak hodinu (i když ne každý den), ráno než odejde do práce a tak 3 víkendy v měsíci.. Když je doma, tak se jí maximálně věnuje. Bydlíme v zahraničí, takže styk s našimi rodinami je omezený, tak 1x za dva měsíce. Přesto se tam dcerka těší a vypadá to, že už i na babičky si pamatuje a má radost, že tam jedeme. Dvakrát týdně chodíme do mateřského centra, 1x týdně se snažíme pozvat na návštěvu kamarádku s klučíkem anebo prozměnu jedeme navštívit je. Často spolu cestujeme po okolí, chodíme se koupat, atd. Dcerka byla předčasně narozená o cca 6 týdnů, naštěstí vše bylo ok. V roce jsme byli hospitalizovaní 10 dní v nemocnici, ale celou dobu jsem byla s ní. První rok a půl se nám velmi často budila v noci, plakala a vždy se nechala utišit pouze mnou. Do roka měl i manžel problém jí příležitostně pohlídat, dcerka chtěla mě, i když s manželem byla ráda, ale musela jsem tam být taky, jinak po nějaké době začala vyvádět, kde je maminka. Od roka a půl začala spát dobře (dávali jsme homeopatika), žádné noční hysterické pláče. Teď se nám začala zase každou noc za poslední týden budit, naštěstí jen 1x, ale opět s velkým pláčem a utišit jí mohu jen já, i když se manžel moc snaží, tak maminka je maminka. A budit a brečet začala i během odpoledního spánku, chjo. Dcerka mě obejme kolem krku a po chvíli vzlykání usne, nevím čím to je. Před půl rokem jsem jí zkoušela nechat na chvíli v mateřském centru kam chodíme na hlídání. Zná tam prostředí, děti. Při hlídání bylo 5 dětí a slečna co to s dětmi umí. Hlídání mělo být na 1,5 hodiny , ale po 3/4 hodině jsem si jí musela vzít zpět, hodně vyváděla - brečela. Po druhé jsem to s ní zkusila po cca 2 měsících a výsledek byl ještě horší. Dcera začala brečet a vypadalo to, že začne až zvracet a pak ještě dalších 20 minut nebyla k utišení a natahovala na zvracení. Takže opět jsem se pro ní musela vrátit a vzít si jí zpět. Přitom když jsme v mateřském centru, tak mě ani moc nepotřebuje, hraje si tam, je tam spokojená, ale jen se na malou chviličku vytratím na toaletu, do skladu, tak to ihned zjistí a je zle (nepomáhá ani upozornění, že teď jdu na záchod a za chvíli jsem zpět, musí jít se mnou). Začínám se pomalu děsit toho co bude až jí příští září budu dávat do školky. Je to velký mamiňák. V posledním měsíci se začala sama hodně mazlit. Každou chvíli ke mně přijde a říká tuli tuli (nevím, kde k tomu přišla), tře si o mě tvář o tvář, nebo se mi otře tváří o nohu, hladí mě po obličeji a říká malá, malá a hezky se směje. Takhle se mazlí, ale jen se mnou (tedy i s manželem, ale ne to tuli tuli, tak nějak jinak). Manžele má moc ráda, ale ráno mu nechce dát ani pusu na rozloučenou (je vidět, že se zlobí, že jde do práce) a takhle se k němu mazlit nechodí. Co je horší, tak za 3 týdny musím na cca 4 dny do nemocnice. Hlídat mi přijede mamka, manžel by měl každý den chodit domů trošku dřív, cca 17 hodina, aby to tu zvládli a babička se nezbláznila a dcerka, aby to líp nesla, když bude mít tatínka doma. Bohužel celé dny s ní být nemůže, má hodně náročné zaměstnání. Asi to bude horor, bojím se že bude hodně plakat :-( . Zajímalo by mě, zda máte někdo doma taky něco takového a jak jste podobné situace zvládali – nepřítomnost, školku. Já se s ní snažím chodit do kolektivu, nejsme izolovaní, ale i tak to prostě nestačí. Kamarádka mi tvrdila, že to chce nechat párkrát pobrečet a že si zvykne. Jenže ona měla bezproblémové hlídací dítě. Když by brečela chvilku, půl hodinky např. A pak byla ok, tak bych to neřešila, ale po předchozích zkušenostech se bojím toho, že bude velmi vytrvalá a vydrží jí to třeba celý den a dnů i několik. Pak by možná přestala, ale za cenu, že jí psychicky zlomím a to opravdu nechci. Ta slečna co nám hlídala děti v mateřském centru je zkušená, prověřená, studuje na učitelku v mateřské školce, přesto ani ona situaci nezvládla,dcera prostě byla k neutišení. Za případné vaše dobré tipy co konkrétně pomohlo vám děkuji.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.