| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pýcha...:) Hihi, to mi připomíná historku o Halíkovi (jestli teda skousneš kaťáky, já moc ne ...). Před mnoha a mnoha lety se nějak vyneslo něco z jeho vlastní zpovědi (netuším jak) a hlavní bod byl: "hřešil jsem ... pýchou" :)

Takže to, jak neupadnout do elitářství, asi řeší dost lidí. A jak už jsem psala, "ti ostatní" nám v tom fakt moc nepomáhaj. :) Být opravdový demokrat v situaci, kdy lidi jsou tak blbí a omezení, je prostě fuška. :) :) :) Já se pravidelně zmítám mezi pýchou a nějakým teoretickým demokratismem, který pak v praxi dost často ztrácím. Ale současně si pořád myslím, že to není špatná výchozí pozice, kterou je dobré obnovovat. Práce mě naučila, že není dobrý lidma pohrdat z principu a že toho pak člověk sem tam lituje. Ono taky záleží na tom, v jakých situacích se ty názory, že zbytek světa kromě mě a mé rodiny je zvěř, tvoří. Většinou se o tom "zbytku světa" dozvídáme zprostředkovaně nebo ho potkáváme v situacích, které a priori určují, jak to dopadne. Což samozřejmě neznamená, že opravdoví blbci, idioti a omezenci neexistují. Já třeba nemám smilování s lidma, kteří jsou xenofóbní.
Nicméně, kdybys ty magory, co kupují služby vědmy, poznala jinak než z hlášky v diskuzi a udělala o nich výzkum, určitě by se ti jevili trochu jinak.
Mě kupříkladu kočka jednou ráno pochcala kabát. A já jsem pak v tramvaji vrhala ty pohoršené pohledy a otáčela se a ostentativně hlasitě nasávala vzduch, jakože kdo to tady tak hrozně smrdí. A pak mi došlo, že to ku*va smrdím já ... :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.