| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Německu

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 1907  [Dalších 1847 >>]
Drop 147259
22.7.2016 6:41:09
Pokud jsi na Facebooku, tak se přihlaš do skupiny Za prací do Německa,daně, Kindergeld, tam jsou daňoví poradci Češi, kteří pomáhají ostatním co dělají Německu.

Jako zaměstnanec dostane žena německý rodičovský příspěvek, ale ten je jenom rok, ale dostanete přídavky z Německa.

Jako OSVČ si já osobně myslím, že spadneš do německého režimu taky, ale tohle závisí na mnoha jiných věcech. Samozřejmě z principi EU je volný pohyb služeb, takže zde podnikat můžeš, ale zda zde nespadneš do režimu placení zdravotního pojištění, to nevím.
lena_d 151318
21.7.2016 23:43:50
Dobrý den,

poprosil jsem ženu, jestli se vás tu můžu zeptat na problém, který řešíme. :-)

Jmenuji se Jarda a od srpna 2015 pracuji jako OSVČ v oboru pokrývač pro českou firmu. Jsem Čech trvale bytem v ČR s českým živnostenským listem. Manželka (také Češka) je na rodičovské dovolené s ročním dítětem, bude do jeho 3 let. Mám možnost pracovat pro německou firmu v Německu. Nebudu tam bydlet, budu dojíždět. Práce v Německu bude tvořit 90% mých celkových příjmů, zbytek bude v ČR formou melouchů jako OSVČ na vedlejšák.
Můj dotaz je následující: Je lepší pro firmu v DE pracovat jako zaměstnanec nebo jako OSVČ? Jaké jsou výhody a nevýhody, příp. povinnosti každé varianty?
Jaká je situace v případě nezaopatřené manželky a dítěte? Plánujeme další dítko. Ovlivnila by výše popsaná situace výplatu PPM či rodičovského příspěvku? Jak je to se slevou na dani na manželku a dítě? Kdo by poradil? Na koho se případně obrátit?
Četl jsem hodně článků, ale nejsem z toho moudrý. Německy neumíme, budu pro začátek komunikovat v angličtině. Děkuji za každou radu.
Alca
  • 
29.4.2016 14:52:32
Kudlo ano, ale mě tam třeba zarazilo těch 5 let. Pokud by to paltilo i pro mateřskou a spol., tak je to zejména pro nás pracující v oboru, kde se často pendluje po světě, dost nevýhodné.... A bohužel zároveň nemáme takové platy, abychom nad tím mohli mávnout rukou jako nad drobnými.....
Anni&Annika 50178
29.4.2016 13:47:16
leli...no prave.
Ale mozna by se nekomu libil jeste jiny scenar....cizinec si najde v Rakousku praci a po case se tam odstehuje s celou rodinou. V tom pripade ma prece pravo i na detstky pridavek podle VSECH zucastnenych zde. Za cas o praci prijde, neb jako cizinci mu plati min a jeho narok na zvyseni mzdy /aby to cele finanacne ukociroval/ konci jeho vypovedi /a obsazeni jeho mista dalsim dojizdejicim cizincem/. Ale urictou dobu /dobu odpracovani splnenou/ zde pracoval, takze ma narok na podporu v nezamestnanosti a vsechny socialni vyhody. Jeho zena nepracuje, takze mu stat zaplati byt, dostane zivotni minimum pro celou rodinu a zjisti, ze to jde i bez prace. Ci jen na nejaky mini job, zbytek dolati stat....
Martina, 3 synové 101865
29.4.2016 13:39:54
vystudovat např. medicínu v ČR a pak jít pracovat do Rakouska

To mohou udělat všichni občané EU, pokud zvládnou studium v češtině, mají stejné podmínky jako občané ČR. Za studium v jiném jazyce se platí. ~;((
leli 80405
29.4.2016 13:23:17
Kromě toho děti Žubky využívají české školství, zdravotnictví a další věci. Nakonec mohou být Rakušani spokojení, přítel tam odvádí daně, ale státem poskytované služby čerpají v ČR. Nakonec může některé dítě vystudovat např. medicínu v ČR a pak jít pracovat do Rakouska, to bude pro rakouské daňové poplatníky taky výhodné :-).
jak 39257
29.4.2016 13:18:26
no, tak rekla ci napsala cmoudi. a co?tento nazor ma velke% ceske spolecnosti, a po poslednim odchodu uprchliku do Nemecka a pote zpet do vlasti, se uz ani nedivim.
Nemeni to nic na tom, ze Zubka ze systemu extra necerpa a neni na nem zavisla.
aky 102722
29.4.2016 13:16:22
...aky myslela ty cmoudy. /aspon se teda domnivam/
Domnivas sa spravne.
aky 102722
29.4.2016 13:15:45
...V tom pripade Anni taky nesmi mluvit,
Kazdy moze hovorit co chce, len si ma pred trochu pozametat pred vlastnym prahom. Pretoze ak zenska, ktora nesiahla na pracu 16 rokov a naznacuje, ze sa pracovat vobec nechysta, lebo ma splnene porodmi, bude dristat o ""nezamestnanych cmoudoch"", tak sa moze stat, ze niekto zaradi medzi nezamestnane a nezamestnatelne cmoudy aj ju.
Anni&Annika 50178
29.4.2016 13:08:37
jak...aky myslela ty cmoudy. /aspon se teda domnivam/
Myslela to tak, ze kdyz sama nic nevydela, nemela by hodnotit a takto nazyvat jine...
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 1907  [Dalších 1847 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.