| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mám dítě s ženatým mužem

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 4955  [Dalších 4925 >>]
Ropucha + 2 120300
2.4.2022 18:16:45
"asi bych manžela vlastnoručně prizabila, kdybych zjistila, že se vykašlal na své jiné dítě. Jen aby si nezkomplikoval život."

Tohle tedy já za sebe vůbec nedokáži říct, jak bych reagovala.
Představa dítěte mého muže s jinou ženou je pro mě tak nepředstavitelná, resp. nepřijatelná, že nedokáži odhadnout, co by to se mnou dělalo a jestli bych byla schopná spravedlivého nadhledu.
Ropucha + 2 120300
2.4.2022 18:09:44
"Neříkám dítěti, že jeho otec neexistuje. Říkám, že s námi nechce bydlet atd."

Neříkej, že nechce.
Říkej, že to nejde.
Tatínek by možná chtěl, určitě by chtěl, kdyby už neměl předtím rodinu jinde.
On prostě nemůže. Je v situaci, kdy nemůže, a nejde s tím nic dělat.
Jerry G. 159407
2.4.2022 16:48:29
Dari, dik podivam se na to.
Škrpál 70170
2.4.2022 15:22:22
"mám velké výčitky svědomí vůči jeho ženě, a nechci tím kazit život ještě i jí. Proto se nesoudím."

Imi, jsem sama ráda, že to s ním osobně máš uzavřené, já se bála, že ne...
Na výčitky k jeho manželce bych se už nakrásně vykašlala~d~, zvládla jsi to celé sama, nedělej si to ještě těžší...
Tvoje dítě by si přálo, aby ses o otcovství a alimenty soudila?




...j.a.s... 81911
2.4.2022 15:06:46
Imi, psala, že on už má děti dospělé, zatímco tvé dítě je malé a svého otce potřebuje. Já bych v takové situaci asi změnila pravidla hry. Ty svému bývalému jdeš strašně na ruku a vlastně mu pomáháš krýt pravdu. Dítě by si zasloužilo, aby otec nějak fungoval a jako sorry, ale to, že on si rozjel paralelní vztah, když měl doma ženu a děti, už teď není tvůj problém. Proč ty máš vše akceptovat? Že otec na dítě neplatí, že se s ním nevídá, dědictví atd. To ať si vyřeší doma. Sorry, jenom kvůli jeho manželce bych takhle hodně velkorysá nebyla. A jestli máš výčitky svědomí, můžeš jí to říct a omluvit se, možná by nakonec byla ráda, že by věděla, koho má vlastně doma.
Dari79 114243
2.4.2022 14:50:04
Jerry,

to vůbec není nijak těžké...

Máme centrální evidenci obyvatel, ve které jsou evidovány i údaje o rodičích (samozřejmě těch zapsaných v rodných listech) i o sourozencích...

Každý člověk má právo na výpis ze své evidence obyvatel - za dítě jeho zákonný zástupce ... (počítám, že jsi opatrovník...).

Ty bys ideálně potřebovala výpis z CEO té své sestřenice, tam by bylo přesně napsáno, kdo je její otec (vč. data úmrtí...) a i sourozenci... Jak se k němu dostat, na to jsou 2 legální způsoby :-) - jeden je podat formální žádost na CEO (přes kterýkoli Czechpoint, na matrice...), odůvodníš to péčí o dítě sestřenice, která je mrtvá, nutností nalézt její další příbuzné... buď ti to daj na počkání, když narazíš na někoho vstřícného, nebo do 30 dnů, pokud to budou posuzovat... Nebo - v dědickém řízení po té zemřelé sestřenici, kde to dítě bylo logicky dědic - notář si vyjíždí výpis z CEO pokaždé - čili když bys (za dítě) nahlédla do toho (i když už skončenýho) dědickýho spisu, tak tam určitě bude výpis z CEO té zemřelé sestřenice a tam se tedy dozvíš ty údaje, které chceš vědět... Jestli je ten spis už skončený, tak si o něj musíš požádat na soudu, oni ti ho připraví, koukneš do něj a víš hned. Jestli ještě není, zavolej notářce/notáři, doběhni si, oni ti to ukážou, vyjedou...

A víš hned. To rozhodně není žádné tajemství, pokud to není "utajený" otec, a lá zakladatelka...

viz

https://www.mvcr.cz/clanek/poskytnuti-udaju-z-registru-obyvatel-jine-osobe.aspx
77kraska 132593
2.4.2022 14:31:21
Jerry, toto je mail jen na psani na Rodine...jinak tam skoro nic nedostavam
imi 159175
2.4.2022 14:23:31
Ne ne, určitě na něj nečekám. Zlost - upřímně ani nevím. Asi jsem se odevzdala tomu, že na něj můžu celý život nadávat, nebo to vzít tak, jak to je. Tak jsem si radši vybrala to druhé v rámci toho, že jinak bych se asi zbláznila. Ale poté, co mě odmítl ve chvíli, kdy jsem byla těhotná, jsem si už pak nikdy jindy nemyslela, že by si ke mně mohl/měl najít cestu. Já bych byla ráda, kdyby se znal s naším dítětem, sama jej nepotřebuji.

Vlastně ano, nesnášela jsem ho zprvu po porodu skrz finance, to bylo opravdu peklo. Moje finanční situace se za ty roky ustálila. Alimenty by se hodily i teď, samozřejmě, nicméně troufám si tvrdit, že jsem díky své práci v této chvíli více zabezpečená než otec dítěte. A kvůli tisícovce měsíčně si nebudu ničit nervy u soudů. Nehledě na to, že ano, měla jsem na to myslet dřív, bohužel se tak nestalo, ale mám velké výčitky svědomí vůči jeho ženě, a nechci tím kazit život ještě i jí. Proto se nesoudím.
imi 159175
2.4.2022 14:15:49
To není vůbec věc, kterou bych nyní potřebovala řešit.
imi 159175
2.4.2022 14:14:24
Neříkám dítěti, že jeho otec neexistuje. Říkám, že s námi nechce bydlet atd.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 4955  [Dalších 4925 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.