| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Stavba a rekonstrukce

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 21124  [Dalších 21104 >>]
Stáňa * 7932
19.5.2024 10:16:30
Asi jsem staromilec, ale mně se to nelíbí. Připadám si jak v sarkofagu.
Ale chápu, že co člověk, to jiný vkus.
Dooly. 12201
19.5.2024 9:30:29
Hitem současné doby je bezesparova koupelna. Usetris za kachlicky a dobře to vypadá.
Stáňa * 7932
18.5.2024 22:24:48
Rekonstruujeme od loňského léta. Koupelna + dvě místnosti. Celková rozloha asi 65 m2.
Jediné, co zůstalo, byla okna.

Kompletně se vybourala koupelna, dělali nové odpady, rozvody, obklady, tepelné rohože.
Dál se měnilo 5 dveří včetně vybourání kovových futer.

Letos pokračuje vybourání dvou místností, topení v podlaze, nové betony, rozvody vody, elektřiny, stěny, sádrokartony na stropě. Dveře do pouzdra. Na podlaze vinyl.
Kuchyňská linka na míru. Spotřebiče Whirpool.
Dnes tu byli topenáři, jinak ale všechno ostatní dělají dva chlapi.

Celková cena cca 1 milion.

Kamarádka teď rekonstruovala koupelnu, ale dělala ji to nějaká ukrajinská firma. Šéf té firmy s ní zajel do Jelenní Gory do stavebnin, kde podle předem připraveného seznamu všechno koupili. Vyšlo ji to prý skoro o polovinu méně než mě. Ale tolik nebourala a nedělala komplet nové rozvody.
Evelyn1968,2děti 6269
18.5.2024 21:47:56
Taky myslím tak milion, ale taky záleží na lokalitě. Někde je levněji.
Termix 105545
18.5.2024 21:38:36
Myslím, že pod milión to nebude.
Kdybys byla v Praze, dala bych kontakt na firmu, která nám od základu zrekonstruovala celý dům. A kontakt na truhláře na kuchyň a cokoliv si řekneš.
Levandulka+3 62559
18.5.2024 20:45:05
To zní úžasně~g~ - až neuvěřitelně - cena i rychlost ~R^!
Katka a 2 výrostci 141251
18.5.2024 20:33:22
Čekala bych tak 800.000 - 1M, incl. vybavení. A přeji tedy hodně štěstí při výběru firem či řemeslníků,je to peklo dneska ~n~
Dari79 114243
18.5.2024 20:32:25
Pokud se nerozšoupnete, tak za milion se to dá pořídit...

když začneš od základů, tak elektřinu do té stovky pořídíš.

Koupelnu vč. dispozičních úprav pod 200 jenom těžko.

podlahy podle kvality krytiny od 100-150 tisíc

omítky jsou drahá sranda, jestli budete dělat i sádrokartony na stropy - tak určitě 200 tisíc bych počítala

vnitřní dveře závisí na tom, co chceš - já se dneska pod 20 tisíc za jedny dveře s obložkama nejsem schopná dostat

vstupní dveře 25-40 tisíc

no a kuchyň, tam jsou rozdíly největší, jestli je tam dost prostoru a můžeš si vzít něco ze segmentu, tak určitě ušetříš, proti lince na míru... Ale i tak se dá pořídit za 100-200 tisíc, tam si s cenou dokážeš nejvíc vyhrát.

No, a radiátory, to je samozřejmě míň, než jestli máš vlastní kotel teda a budeš si dělat i rozvody (trubky do zdí).

Nejvíc ušetřit (nebo utratit) se dá na kuchyni, koupelně a těch dveřích, podle mě. Je fakt rozdíl, jestli dáš za kachličky 80 000 Kč nebo 35 000 ... A jestli si koupíš "dveře v obi" (jak já říkám) do futer, co tam necháš, nebo to vymlátíš a pořídíš nový na míru i s futrama. A samozřejmě, jestli na zem dáš lino nebo dřevěné parkety...

Obecně nejlevnější je nejít do totálky, ale udělat jen "kosmetické" úpravy. Jak začneš nípat do zdí, tak už tě "levnější umyvadlo" nespasí.
Kvalitní manželské postele do vaší ložnice na Favi.cz
holkamodroočka 156337
18.5.2024 16:42:12
Před 5 lety reko celého bytu, zbyly jen obvodové zdi. Měnila se i okna, nové bezpečnostní dveře, radiátory, nová elektřina, vyrovnání hodně křivé podlahy v celém bytě, všude vinyl, zateplení stropů,všude omítky (tady nebyly). Jen sanita do koupelny - vana a walk in sprcháč, a WC zvlášť s bidetovou hadičkou, bylo 100k. Celkem asi 1 mega, kvalita střed. Bez vnitřního vybavení, tedy bez linky,nábytku, sedačky. Nicméně firma hrozná, co se týká domluvy, nedoporučila bych ji. Přebírala jsem, až jsem přebrala.
perko 104605
18.5.2024 16:35:20
Ano jedna firma, 3 chlapíci. Byli jsme velmi spokojení. Dělala se nová elektrika, podlahy i s vylíváním, malování, zděné jádro, bourali příčku atd. My si nakoupili některý materiál. Linka na míru, spotřebiče, koupelnové doplňky, dlaždičky. Dělali to měsíc.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 21124  [Dalších 21104 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.