| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2007

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 376  [Dalších 196 >>]
Pitrs 28898

Re: přeji krásné odpoledne

20.8.2008 20:18:51
Natali - jé tak to bohužel neporadím :-)

holky tak Sofie dnes měla teplotu 38,7 +- i po té vakcíně Priorix Tetra -takže tu normální bychom měli s větší rekací tak jsem ráda že ji máme :-)

ted už snad obě spí a dlouho budou .... půjdu něco uklidit a ještě sem zabrousím :-)
Mamča+Klaudie07 a Jiřík09 65779

Re: přeji krásné odpoledne

20.8.2008 15:24:36
Ahoj holky!

Zdravíme vás po hodně dlouhé době.Občas sem nakouknu a nestačím se divit jak ty naše děti rostou, jak to strašně letí až je mi z toho smutno.Také jsem koukala, že se Lena vdávala moc krásná nevěsta a kluci byli taky úžasný.

Koukala jsem, že většina z vás už chodí to my si dáváme načas, pouze se postavíme v postýlce, ale snad to doženeme jako všechno ostatní.

Vždycky jste mi tu perfektně poradili, tak jdu zase pro radu k vám zkušeným~j~
Chci odnaučit noční kojení (přes den už vůbec nekojím) a vůbec se nám to nedaří po dlouhé době řvaní to nevydržím a dám jí prso.Už skoro nepije, pouze žužlá a kouše mě~f~ Máte některá prosím radu na odnaučování kojení v noci? Ráda si přečtu více variant;)
Dále se chci zeptat zda děti od 1.roku mohou kakaové granko?Malá mi nechce vůbec sunar, tak mě napadlo,že bych jí udělala mléko(od nestlé) s kakaem.Koukala jsem, že prodáváají nějaké od Nesquiku je to s vápníkem a vitaminy.Dáváte už dětem kakao? Nemůžu totiž nikde najít zrovna jestli je kakao povoleno.
Předem vám děkuji za odpovědi a rady:-D
sneaker a Rozárka 31502

Re: očkování

20.8.2008 11:10:58
Jedna vakcína Priorixu (ne tetra) vyjde na necelých 600Kč, teda aspoň podle tohodle ceníku http://www.vakciny.net/cenik_vakciny/cenik.html :-D tak abyste to s nákupem nepřehnali ;)
Rozárka se taky poslední měsíc pravidleně budí mezi jedenáctou a dvanáctou a nemůže usnout. Když si jí vezmu k sobě, tak usne třeba za hodinu, jinak jí to trvá dýl a pláče, takže je u mě navežená každej večer :-) taky doufám, že jí to přejde. Ale mě nikdy celou noc nespala, tak aspoň nemám čeho litovat
StepanaR + Bára a Mareček 41431

Re: očkování

20.8.2008 9:44:59
já se nakonec asi rozhodla pro tu státem hrazeno.. sice jsem jim tam už nahlásila ten priorix, ale za těch 1400 si aspoň na půl s Bárou koupímě něco hezkého :-))
Jinak my jsme se s manzelem na meningokoka nechali ockovat a je docela prijemny ze rocne prispiva VZP 500 na ockovani, jsou tri davky, a my si v podstate zaplatili jen jednu
Jinak si vam musim postezovat, ze jak Bara od mesice do osmi mesicu prospala celou noc tak ted nam to dava sezrat. kazdou noc se budi, a dost casto se stava ze je vzhuru treba dve, tri hodiny a vubec nechce spat, a chce koukat na krtka..uz chodime s manzelem jako matohy..doufam ze to brzo prejde ;((
sneaker a Rozárka 31502

Re: očkování

19.8.2008 22:56:56
Jo a očkování na klíšťata pro děti je od 1 roku, ale asi to taky nechám píchnout až po druhým roce.

A už tu nejsem ;)
sneaker a Rozárka 31502

Re: očkování

19.8.2008 22:53:59
A mě dr řekla, že výhoda Priorixu je, že nemusíme chodit v ten daný termín a oni nás nahánět, ale že se může klidně očkování odložit
Priorix tetra mi moc nedoporučila, protože prej to neznamená, že neštovice nedostane a je lepší když si je prodělá jako malá, než pak třeba v těhu. Což mi přijde docela logický. A na pásovej opar to je účiný snad jen z 60%.

Tolik z mýo zkoumání vakcín
:-)

A tady je ta stránka s porovnáním Priorixu a normoš vakcíny http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2007_05.htm
sneaker a Rozárka 31502

Re: očkování

19.8.2008 22:47:56
Tak přesně stejnej problém jako Štěpána sem řešila před 14ti dny a vlastně ještě řeším. Já ten článek taky četla a rozdíl v těch vakcínách je ten, že jsou pěstovány každá na jiným základu a každý dítě reaguje jinak. Priorix má ještě víc virotik. Takže je to 50 na 50 ;(( A teď babo raď ;)
Pitrs 28898

Re: očkování

19.8.2008 19:59:33
Píďo - no je to nejen na ty neštovice, ale je v tom částečně i pásový opar... pokud přeci jen to dítě ty neštovice dostane má jen lehčí formu - a jak říkám v Německu se to očkuje normálně standardne všem... jen tady to není jaksi zažité.... takže starší doktoři to nepropagují - moje Mudra ani nevěděla po jaké době se to přeočkovává... tož tak....mě to bylo doporučeno proto to máme - jestli je to správně nebo ne - se nikdy nedozvím, ale mám alespoň dušu v péří jak se říká :-)
Pitrs 28898

Re: očkování

19.8.2008 19:56:37
Rádí - vždyž jsem psala - že se očkuje ještě jednou a to za 6týdnů až 6 měsíců.... takže my daly ale jen 1800Kč
Píďa, Kubásek12/04 Anika5/07 12094

Re: očkování

19.8.2008 19:13:35
Ahoj, po dlouhé době, my užíváme léta a koukám, že vy taky, v sobotu jedeme ještě na dovču a pak nastupuje Kubča do školky, mám z toho trochu strach:oS
Taky řeším to očkování, Kuba měl tu klasickou hrazenou státem a byl bez reakce, tak bych Anice asi dala taky tu. Neštovice mi přijdou celkem zbytečný, v čem je to nebezpečný? Vím že v pozdějším věku, tak nemohla by se očkovat případně později? Přijde mi, že ta přirozená imunita je přece jen lepší. A z doplňkových očkování dáme rozhodně žloutenku a meningokoka, kamarád měl meningitidu teď v létě a fakt to nebylo příjemný, několik dní, se ani nevědělo, jestli to přežije, doma má ok a půl letou holčičku, manželka samozřejmě na sesypání. A to je vysokej namakanej chlap jak hora, takže by člověk řekl, že bude odolnej...
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 376  [Dalších 196 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.