| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2007

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 376  [Dalších 266 >>]
StepanaR + Bára a Mareček 41431

Re: Ahoj!

10.9.2008 14:40:13
Sneaker, prosím určitě mi sem ten kontakt dej, chtěla bych pro příště vědět jaká mám práva..díky moc
sneaker a Rozárka 31502

Re: Ahoj!

10.9.2008 13:25:11
Štěpi, je mi líto, že jste měli takový trable. Hlavně že už je to dobrý.

Jen k tý nemocnici... Myslím, že i na JIP máš právo být se svým dítětem. V nemocnici určitě, ale s tou JIP si nejsem jistá. Máš na to právo ze zákona a to s dítětem do šesti let. Mám o tom nějakej leták, tak až se malá vyspí tak na to mrnu. Je tam i telefon, kdyby tě dr u dítěte nechěli nechat, tak tam zavoláš a oni to zařídí za tebe.
Štířice 86026

Re: Ahoj!

10.9.2008 12:16:52
Teda holky, já vůbec nevím jak bych se zachovala kdyby mě nechtěli u malé nechat...ale asi bych byla hodně hysterická.Vůbec si nedokážu představit,že by mě poslali domu,já bych snad seděla celou noc na chodbě v nemocnici.Malá také spadla přímo na hlavičku když byla menši,ale naštěstí nás s ní pustili domů at ji hlídáme kdyby zvracela nebo byla apatická a už z toho jsem nespala a celou noc stála nad postýlkou a hlídala jestli dýchá.Já jsem z malého města na severu a nemocnice tu je na mizerné úrovni(hlavně ten přístup),i rodit jsem jela do většího města ale vůbec si myslím, že lékařská péče a hlavně ten přístup doktorů dnes za moc nestojí. Tak hlavně at je co nejméně takových starostí.Ahoj V. a A.
Tracy+Domi 06/07+Alenka 12/10 44516

Re: Ahoj!

10.9.2008 12:04:45
U nás co vím,tak na v nemocnici kde jsme leželi poprvé nesmí být matka s dítětem na JIP.Domík měl ale 14 dní takže mu to až tak nevadilo,byl tam týden uplně sám beze mě když jsem ležela na jiném oddělení.A podruhé jak jsme byli v jiné nemocnici tak ležel zase na JIP sám a já na matkách,ale bylo to jen jeden den,druhý den jsme už byli spolu na pokoji.A o těch následcích z nemocnice,tak ty si nesu po tom co nás potkalo já.To právě když měl ten Domík 14 dní a byl na JIP s hadičkama v hlavě a já na jiném oddělení,nemohla jsem ho týden kojit,mu dali um z lahve a hlavně mě tam nechali prvně skoro chcípnout bolestí,než pochopili,že by mě asi zabili kdyby mi nezavolali pomoc.No hnus.Nerada na to vzpomínám.
StepanaR + Bára a Mareček 41431

Re: Ahoj!

10.9.2008 10:59:35
Pitrs, ono je to těžký, já taky byla přesvědčená, že ji tam nikdy sama nenechám (věděla jsem, že ji tam budu muset nechat samotnou už od kamarádky)jenže ve chvíli kdy je apatická, ztrácí vědomí a vůbec nereaguje, tak nebyla ani řeč o tom, že bych ji vezla někam jinám. A navíc, když jsem řekla doktorovi, že ji tam samotnou nenechám, tak mi řekl, že ani na reverz mi ji nedá, že kdybych si ji chtěla odvést tak bude volat policii..ale jak říkám,byla v takovém stavu že mě ani nenapadlo, ji někam vozit
Pitrs 28898

Re: Ahoj!

9.9.2008 22:14:57
Štěpi - no já mám na nemocnici hrozné vzpomínky - co se týká bráchové hospitalizace - zanechalo mu to bohužel následky na hodně dlouho - hnusné chování doktorů .... no prostě lepší nevědět....
na jednu stranu chápu že hysterická matka je na obtíž, ale na druhou stranu jsem prostě máma a mám snad právo na to být u nemocného dítěte - no mě by z tama nedostaly.... nechtěli mi nechat Sofii na ženském - jak jsem byla na revizi pár týdnů po porodu - tak jsem jim řekla že tam nejdu a že klidně pojedu do jiného města, kde mě nechají s dcerou a ejhle ihned to šlo - dohodly s primářem vyjímku - přeložili mě na porodnici a byl klid.... nemohla jsem po revizi domů - musela jsem zůstat - normálně se po půl dni jde prej domů - já musela zůstat neb tam cosi nebylo o.k. tak jsem jim to zkomplikovala ale bylo dobře mě i Sofii :-), ale to je něco jiného než úraz dítěte - chápu, že jsi prostě dělala vše co ti řekli - jen aby jsi malinké pomohla, že? prostě v té chvíli to člověk prostě MUSI udělat, že? bylo by mi hrozně a moc tě obdivuju že jsi to zvládla - přeji už jen samé hezké chvíle :-) pa pa
StepanaR + Bára a Mareček 41431

Re: Ahoj!

9.9.2008 16:59:01
Pitrs, v Liberci na JIPu tě nenechají ani pokud kojíš. Ta logická část hlavy to chápe, Bára tam musela být přivázaná, měla kapačky, má ručičky samou modřinu a hlavně byla napojená na přístrojích, dobrovolně by jim tam neležela. a jestli bych ji tam takhle viděla, tak nevím co bych dělala.Ale hlavně jde asi o to, že pokud začne být problém, tak věřím že potřebují dělat svou práci a hysterická mamina by to akorát zdržovala, ale ta druhá část hlavy mi to neber, vždyt když je dítěti nejhůř, tak přeci mámu nejvíc potřebuje.
Já to teda zpětně hodnotím, že jsem to vůbec nezvládla, celou noc jsem probulela, druhej den, když už jsem tam mohla být s ní jsem byla naprosto nepoužitelná, protože pronervovaná noc, zanechala svý..navíc se mi sestra zmínila o zvýšené hladině cukru, takže jsem tam ještě bulela že má cukrovku, nakonec se ukázalo, že cukr byl zvýšený úrazem...no prostě nervy, hlavně že už jsme doma, Barča zase řádí, akorát si mě víc hlídá
V pátek letíme na dovču, tak se těším že si všichni zase odpočineme
Pitrs 28898

Re: Ahoj!

8.9.2008 22:33:58
tak jsem dočetla - Štěpi to je teda síla - jste jistě oba trpěli, že? já bych to snad ani nepřežila - jakto-že tě tam nenechali - jsou to parchanti.... ty nekojíš, že?

jé ohledně váhy - no nevím - snad už se blížíme k těm 9-ti kilčům - zkusím ji někde zvážit - doma váhu nemám :-) a aj ju změřím.... ale jsme jistě pozadu, i když jsem dnes zjistila, že z rifliček už vyrůstá.... ale je hubeňour a tak nám spousta větších kalhot děsně plandá... musím mrknout na nové kšandy - tyhle jsou nám už malé :-) takže rostem :-) chich....
Pitrs 28898

Re: Ahoj!

8.9.2008 11:22:38
ahoj holky - jdu jen pozdravit po dovolené- bylo nádherně.... více večer

krásný den všem :-)
Lilly + Honzík 06/07 53871

Re: Ahoj!

7.9.2008 9:31:33
Ahoj holky,
tak zase po delší době nakukuju - kluci vyrazili sami na houby, já mám rýmu jak hrom, tak tu do sebe leju litry čaje....

Štěpi,
to jste si tedy užili, chjo.... Ještě že už to máte za sebou, přeju, ať je teď vše už jen ok a užijete si dovolenou! Já jsem byla s Honzíkem v nemocnici týden letos v lednu (zánět močových cest), a taky na to nemám nijak veselé vzpomínky, a to jsem bez malého nemusela být ani chvilku... Úplně ti rozumím....

Jinak o dovolené jste tu toho napsaly sice už dost, ale taky stručně přidám názor - připojuju se k Ivánkovi, Štěpě a Pídě - bez Honzíka by to pro nás nebyla dovolená. Jsme s manžou oba dost opatrní v tomto směru, ale už loni v září jsme byli na týden v Chorvatsku a zvládlo se vše zcela v pohodě, na jaře jsme byli letecky a Honzík si to užíval, teď na konci září se chystáme na Ibizu - podmínky dovolené podřizujeme malému (délka letu, písečná pláž přímo u hotelu, evropské zázemí a dostupnost kvalifikované lékařské péče......). Dovolená je to samozřejmě zcela jiná, než když jsme jezdili sami, ale moc se nám to líbí R^

Co se týče váhy a příjmu potravy - Honzík vážil na roce 10800 g, teď má odhadem asi 11.5 kg (dle naší "dospělácké" váhy). Jídelníček: ráno asi 200 ml sunaru, ke svačině pár kostiček chleba s máslem nebo trošku sýra s hroznovým sýrem, případně malý jogurt, kolem dvanácté až jedné oběd, po spánku zhruba kolem čtvrté jogurt s ovocem a k večeři tak 200 ml kaše. Mezitím si uždibne trošku pečiva nebo trošku ovoce...
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 376  [Dalších 266 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.