| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 618  [Dalších 528 >>]
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Re: Po víkendu

20.10.2003 9:27:32
Heli, proc by nemelo mit caj? Ja tenhle nazor jeste neslysela a moc nerozumim duvodu, kdyz se dava ze strikacky a po troskach. Davali ho uz v porodnici od prvniho dne a to tam kojeni dost podporovali, takze nic spatneho na tom nevidim. Spis ho obvykle nepotrebuje, ale to je jina vec.
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Po víkendu

20.10.2003 9:25:21
Ahojda, tak to vypada,ze konecne pribirame! Nechci to zakriknout, ale uz vcera mela mala o cca 50 gramu vic a dneska o 20. Jsou to sice drobecky, ale hlavne ze neubira.Pokud by to takhle vydrzelo do toho ctvrtka, tak to bude super a s tabulkama doktorku poslu do haje.
Petulo, ja cajicek davam, resp. davali jsme v porodnici, doma spis vyjimecne a ted jsem zase zacala, mame totiz nejaky kojenecky bylinkovy a mel by podporovat traveni, tak si rikame, ze ji po nem vic vyhladne a je mozny, ze to trosku funguje. Trochu ji ho prislazuju, jednak kazda kalorie dobra a jednak ji to tak chutna, horkej mi plivala.:) S vetriky ani s kolikami se zatim nepotykame, obcas se mala zakrouti, ale zadne drama. Ono je to dane nejspis i tim, ze jak pije malo, tak se neprepiji a tudiz ji nema moc z ceho bolet brisko.
Jo, ten mazlici deficit jsem mela po prichodu z porodnice taky, bylo fajn, ze mala celkem spala, takze muz mel cas se venovat i mne.

xxxxxxxy 6371

Re: Po víkendu

20.10.2003 9:15:47
většinou se říká, že kojené dítě čäj nemá mít (do půl roku), že ten větrový má pít maminka
my dostali na bříško kapky, částečně to zabralo, ale teď mi přestala dost spát, zrovna jsme to psalal do mamilinek, kopíruju:
Taky začínám mít pěkně nespací mimi, včera byla vzhůru večer od půl sedmý do čtvrt na dvanáct v kuse, a to jí je šest a půl týdne. Pak se vzbudila v půl druhý a byla vzhůru do čtvrt na čtyři. A to se nebudí kvůli jídlu, jíst chce tak po dvou (výjimečně po třech) hodinách, když je vzhůru, tak teda víc, ale budí se po jídle a jíst nechce, někdy i několikrát za sebou. Myslíte, že by jí moh vadit Paralen v mlíce? Mám už dva týdny potíže se zubem, u zubařky v ordinaci už prakticky bydlím, ale pořád mě chytaj silný bolesti a beru si na ně Paralen, ten by mimi neměl vadit. Zubařka mi chtěla dát antibiotika, ale to zase nejde kvůli kojení.
Bajka + 2 brouci 5337

Po víkendu

20.10.2003 7:53:09
vás všechny moc zdravím :-), musím poslat něco do práce tak šup šup k PC, Honzík vedle v pokojíčku mohutně škytá v postýlce, tak chvili čas, než se to naše drobě rozeřve na plný koule (nebo druhá, podstatně příjemnější varianta - ještě na chvilku zabere - chacha :-)
Katko vydrz, pripojuju se ke vsem kojicim maminkam - laktaci nazdar :-), doufam, ze vse zdarne pokracuje a mala je spokojena. K tomu odstrikavani tip na zkroceni mlika - zkus se pri rucnim odstrikavani hluboce predklonit tak, ze bradavka smeruje kolmo k zemi a pak stiskat dvorec okolo bradavky tak, aby pri odkapavani neslo mlicko pres prsty. Zkousela jsem to a to mliko proste pusobenim gravitace nemajic v ceste zadne prekazky nikam jinam nez "na zem" kapat nebude :-) Vcera jsem to zkousela pri sprchovani a jde to celkem solidne. A jeste neco - ted aby to nevypadalo jako bleda zavist :-) - co zkusit malou casteji prikladat i v noci? Moje MUDr. mi rikala, ze noc je k mliku milostiva, prolaktin maka na plny obratky, tvorba je v noci vyssi, tak proc toho zkusit nevyuzit... Je teda fakt, ze v noci je u nas mlecny bar napraskany tak, ze maly ma obcas problem se chytit.
Kojeni z obou prsu - opet rada od MUDr., u nas skoro vzdy aplikovana - kojit z jednoho prsu az se ditatko pusti (cca 10-20 min) a dat dopit tech pet minut z druheho prsa. Dojde tak nejen ke stimulaci prsu, ale dite "tekutym" mlikem splachne to "hutny", vazky mlicko. Cili vlastne tak, jak je to tu vetsinou doporucovano :-)
Mne se o vikendu v pravem prsu udelal pekny tvrdy skraloup, kojeni bolelo jak cert, tak jsem mu zahajila tezkou odsavaci valku pomoci ucinneho podtlaku maleho Honzika, nastesti behem dvou dnu bylo po problemu a ja zas kojim bez bolesti - huraa!
Verco co ta Eliscina kolika? U nas s tim bojujem, taky piju cajiky s fenyklem (do ditete je teda zatim necpu :-), provadim dumyslne masaze v oblasti briska a dolnimi koncetinami, v noci pomaha fen - nejen ze mu dela dobre teplo na brisko, ale i ta zvukova kulisa prispiva k tomu, ze zase zabere. A jeste co to ocicko? Spravilo se to? U nas jako zazrakem na 4. tydnu, na rady MUDr. jsem mu jemne masirovala slzny vacek malickem, abych pomohla narusit tu zatrolenou blanku a ejhle... zadnej ocar se doufam konat nebude :-)
Sexicek - jo, cozpak o to, chute by byly, nemyslim teda jeste takovej ten sex... no... vsak vite :-), ale mazleni, prituleni - a zvlastni je, ze snad nejintenzivnejsi to bylo po porodu, mozna ten pocit, aby me vzal tatin do naruce a po tom vsem si me pohejckal :-)
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

18.10.2003 16:45:33
No,nam vaha rika, ze mala pije mnohem min. 80 ml jsem do ni dostala pouze v noci, kdy pije po ctyrech az peti hodinach, pres den maximalne 60 a i to je vykon, prumer je tak 40. Prevazeni behem mereni mi rika, ze kdybych kojila z jednoho prsu, tak toho vypije jeste o dobrou tretinu min. Kdyz ji totiz dam ke druhemu, zacne pit vic, u toho jednoho prestavky nepomahaji.Kdyz jsme odchazeli z porodnice, pila tak tech 20, maximum bylo 30 ml.
Probirala jsem to se znamym, detskym lekarem a mati (doktorka) se na ni byla podivat a shoduji se v tom, ze se holt musim srovnat s tim, ze mala bude drobecek a nebude pribyvat zrovna podle tabulek, ale ze nasilim ji dokrmovat je nesmysl a at ji dam jeste cas. Na stradani nevypada a hlad evidentne nema. Pry je po mne, ja mela ve dvou mesicich 3,5 kila, tak co bych chtela.
Tak uvidime, jestli neco pribere do ctvrtka, nez pujdem k doktorce.
A docela se divim, ze mate myslenky na sex, ja si to zatim moc predstavit neumim, ale je fakt, ze mam jeste par tydnu cas.
Katy
  • 

Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

17.10.2003 22:45:55
Chtela bych jen napsat k tomu kojeni z obou prsu - dceru jsem takto kojila skoro do roka a problemu . Zacinala jsem take z jednoho, ale to druhe se hrozne nalilo a bolelo,takze jsem si to uzpusobila z obou. Mala byla v pohode, jedla cca co 3-4hodiny, a nemeli jsme s tim vubec potiz - obe :o)
Věra, Elinka a Tom 10852

Dnes v čase poněkud dřívějším...

17.10.2003 22:39:32
Dneska mi žabka usnula dřív, ale poslední týden je večerní usínání koncert pro všechny sousedy z našeho paneláku /naštěstí nikdo nic neříká, ale soused z vedlejšího domu mě nápadně nahlas zdraví :-))) /. Tříměsíční kolika udeřila!!!
Zkoušíme všechno: piju ty humusácký větýrkový čaje od Hippa /Eliška ho plive, no, nedivím se/, pak čaj na podporu tvorby mlíka /ten je taky super, denně musím měnit podprsenku, už to ani ty vložky neberou, jsem jak kapající mlíkárenský vozidlo/, cpu do Elinky větýrkový čaj fenyklový - cca 60% úspěšnost, že ho vypije a dneska jsem vyrukovala s fénem /to se jí líbilo, ale nevím, jestli to pomohlo/. Nakonec totiž vždycky skončíme u toho, že uřvanému drobečkovi dám napít z druhého prsu a mrňousek usne, prdíky, neprdíky. Ostatně tohle doporučuje literatura /kojit kojit kojit a pokud možno jen z jednoho prsu, právě proto, aby se dítě nažunkalo spíše zadního mléka, protože to přední obsahuje více syrovátky, která větýrky způsobuje/. Bože, já jsem tak vzdělaná okolo prdu..... :-)))
Äle ráda si přečtu i vyzkouším Vaše další rady. Přijde mi to lepší, než ta střelená doktorka, co by každýmu dítěti hned nacpala Sunar, že?
No a k sexu, hm, já šitá nebyla, dneska jsem seděla i na zábradlí a nic, manžel se už začal vyptávat, kdyže mi skončí šestinedělí /jako by to nevěděl, že? /, o manželských radovánkách se mi skoro i zdá, ale taky mám zábrany z toho "naživo". Tak nevím, jestli to ještě 14 dní vydržím a počkám na požehnání od mojí doktorky. Vložku už házím do koše, ale při prvním šestinedělí se mi už objevily měsíčky, tak nevím, jestli jí co nevidět zase nebudu potřebovat /teda, že by se mi po týhle "záležitosti" stejskalo, to teda ne!!(
No nic, končím, jdu si udělat větýrkový "nápoj lásky", dobrou noc...
Léna - Makulka 5.10.03 7756

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

17.10.2003 19:59:36
Ahoj Katko,
koukám, že Makulky to mají vrozené. Máme úplně stejný problém s kojením a doktorkou!!!

Doktorka přišla na kontrolu k nám domů. Malá do té doby spinkala asi 4-5 hodin v kuse, když se probudila, tak byla vyspinkaná a chtěla hned jíst. Přisála se sosala asi 15 minut pak přestávka a pak si ještě někdy dala "dezert". Doktorka, aniž by ji zvážila, řekla, že je to málo, kojit ji po 4-5 hodinách, že takhle malé dítě (3285g a 51cm podle je průměr a ne malé dítě) vypije maximálně 30ml. Odcházela jsem z porodnice a Maku pila 50-60ml, nevím, kde vzala, že musí pít jen 30ml. Tak jsem začala Makuli kojit po 2 hodinách a výsledkem bylo, že jsem ji totálně rozházela celý rytmus, Makule nechápala proč, když chce spát jí strkám do pusinky prso a vůbec nechtěla sát. Včera jsem ji zvážila u sestřenice a zjistila jsem, že tohle malý dítě pije v průměru asi 80-90ml a přibrala od pátku asi 250g.
Takže závěr?
Na doktorku se vykašli, myslím si, že pokud by miminku něco bylo, nebo mělo hlad a neprospívalo, tak by plakalo, bylo neklidné. Já jsem se uchýlila ke lži, když se mě dneska doktorka ptala, jestli kojíme tak jak řekla, tak jsem jí to odkývala a ona mi po telefonu povídá: No a vidíte maminko, kdybyste se nedržela toho, co jsem vám řekla, tak by nepřibírala. Ona potřebovala papat častěji. Prdlajs!!! Kdyby papala po 2 hodinách, tak by vypila skoro 750ml za den a to by se do ní fakt nevešlo!!!
Randa+1+? 7518

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

17.10.2003 18:31:11
Katko,
já kojila Ondráška od začátku vždy z obou prsů najednou. Střídala jsem vždycky jen kterým jsem začínala. Z toho prvního jsem ho nechala vždycky dýl, dokud trochu neodpad, klidně i 15 min. Naopak tím, že jsem ho obracela k druhému se vždycky probral a vzal si právě ještě znovu. Ale kdybych to neudělala, tak mi prostě u toho prvního usne a vypil by vlastně o hodně míň. Ondra nikdy nebyl žádný miminkovský cvalík, ale přibíral tak jak měl (máme narozdíl od tebe asi pro změnu skvělou doktorku - v Praze na Floře, a ta byla a je stále s našimi přírustky spokojená).
V podstatě se to snažím tak dělat stále, i když teď jak už přikrmujeme, tak občas dostane jen cucnout z jednoho na dojedení. Ale vždycky si dám pozor, aybch je jakž takž pravidelně střídala.
Je to všechno jen cvik a tak ti můžu říct jediné - vydrž a nedej se odradit. Dneska jsem ráda, že kojím, protože je to ten nejlepší, nejrychlejší nejvíce uklidňující způsob krmení broučka. Zatím si nedokážu představit, jak bude Ondra večer usínat, když nebudu kojit. Ale snad vydržím - chtěla bych do 2 let :o))).
Ahoj Renata
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Re: Re: Re: Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

17.10.2003 14:18:14
Diky za podporu!:) O te vymene doktorky taky trochu uvazuju, ale tuhle mam hned vedle, takze jeste pockam, pokud bude vse OK, skousnu to spis nez nejak slozite dojizdet. Pokud ale pristi tyden bude zase prudit, asi to udelam.
Co se tech dvou druhu mleka tyce, ted jsem zase cetla nejake anglicke odborne clanky a pry to tak neni, takze tezko rict. Kazdopadne ale kojeni z obou prsu by nemelo vadit, pokud se dodrzi zasada, ze dite se necha pit z jednoho poradne, dokud saje (coz moje mala vydrzi tak max. 10 minut), pak se necha kratka pauza a pokud dite neni uplne tuhe, prilozi se na dopiti k druhemu (odhadem tak max. 5 minut). Ona totiz ta zmena polohy dite probere a pokud uz je unavene sanim, tak z toho druheho to tece lip, takze se do ni jeste neco nacpe. Je ale potreba to jedno prso vzdy vyprazdnit a ty prsa stridat. Melo by to mit vyhodu, ze to taky ty prsa vic stimuluje k tvorbe mleka. Je pravda, ze na sobe pozoruju, ze je mam pres den nalitejsi i kdyz je mala vypije, ale to muze byt i castejsim prikladanim. Ja se snazila prodluzovat dobu kojeni, ale zjistila jsem, ze je to uplne zbytecne, muzu ji mit u jednoho prsu pul hodiny a vypije spis min nez takhle. Ono asi taky jak ktere dite.
Jinak mame pujcenou jakousi stoletou vahu po babicce a je teda uzasny, kdyz ma mimco hlad, tak vyvazit vahu, pak ho na ni polozit a donutit ho, aby se chvili nehybalo... to uz obvykle mala rve jak protrzena a ja se tam snazim ji ukecat at se nehybe a pozoruju ty zobacky, rano jsem vazne uvazovala o koupi digitalni, jenze na tech par tydnu, kdyz stoji skoro tri tisice..:(
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 618  [Dalších 528 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.