| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 618  [Dalších 538 >>]
Randa+1+? 7518

Re: Re: K cajickom

20.10.2003 10:56:12
Omlouvám se za dvojitý příspěvek, počítač si holt dělá co chce :o((.
A Peťulo, s tím čajem rozhodně nesouhlasím a už vůbec ne z lahvičky. Obávám se, že paní doktorka má názory zastaralé tak minimálně 15 let - beru to podle svý starší ségry, která prvnímu dítěti taky dávala čaj a hrozně se teď divila, že já ho nedávám.
Je to samozřejmě věc vás všech, nechci si tady hrát na nějakou moudrou, ale fakt je ten čaj zbytečný a černý a zelený nemají pít opravdu ani kojící matky!!
R.
Simca+2baby 12303

Re: Re: Re: Re: Po víkendu

20.10.2003 10:52:54
Zuziko, ale mala papa, lebo prehlta. Tak neviem, aj sa snazim jej nedat, ale to ju potom nevieme vobec utisit. Cumlik nechce, skusali sme. Co sa tyka cajika, ja pijem feniklovy a na podporu mliecka kombinaciu fenykel-aniz-rasca. Problem s bradavkami nemam, lebo mala sa prisaje dobre.Uvidime snazim sa jej casto nedat, ale zatial sa mi nedari, lebo si pyta ;-)
Randa+1+? 7518

Re: K cajickom

20.10.2003 10:48:05
Zase se vám se vtírám, ale snad mi to prominete :o)). Čaj se kojeným dětem (ani jiné tekutiny) nemá dávat až do 6.měsíce vůbec!!! Stačí jim to co mají z mlíčka. Přední mlíčko je na žížu a zadní na hlad. Když má žízeň, dejte jim radši cucnout od sebe, než čaj (pokud tedy chcete kojit co nejdýl). Jestli má dost tekutin poznáte především podle počůraných plenek. My jsme přečkali bez problémů i ta letošní velká vedra. Víc bumbal, to jo, třeba si dal jen 5ti minutovku právě předního mlíčka. Hlavně jsem hodně pila já - hlavně kojící čaj a do toho ještě lžičku instantního fenyklovýho. Z počátku 3 hrnky denně, postupně jsem to snížila na 2 (asi ve 3 měsících) a teď už piju asi měsíc jen jeden hrnek k snídani. A samozřejmě tak další 2-3 l denně vody. Tak 2 měsice jsem pila výhradně neperlivou vodu. Kupovala jsem si modrou Aquilu, protože ta je v případě potřeby i jako kojenecká voda. Když jsem měla jistotu, že ho prdíky netrápí, přešla jsem na mírně perlivou, t.j. zelenou a tu piju dodnes a s bříškem nemá vůbec žádný problémy. Nepila jsem žádný džusy apod., i když jsou neperlivý, ale mají v sobě spoustu chemie, která leze do mlíčka (varovali nás už v porodnici!)
Abych tedy byla upřímná, asi 2x dostal v těch vedrech fenyklový čaj (já byla totiž úplně vycucaná, a Ondra málo čůral). Dostal ho ale lžičkou a jen trošku aby se sklidnil a za chvíli se mi zase udělalo mlíčko.
Tak se mějte, užívejte si své ratolesti - já jdu toho svýho odlákat od ubrusu :o))
Renata
Randa+1+? 7518

Re: K cajickom

20.10.2003 10:47:43
Zase se vám se vtírám, ale snad mi to prominete :o)). Čaj se kojeným dětem (ani jiné tekutiny) nemá dávat až do 6.měsíce vůbec!!! Stačí jim to co mají z mlíčka. Přední mlíčko je na žížu a zadní na hlad. Když má žízeň, dejte jim radši cucnout od sebe, než čaj (pokud tedy chcete kojit co nejdýl). Jestli má dost tekutin poznáte především podle počůraných plenek. My jsme přečkali bez problémů i ta letošní velká vedra. Víc bumbal, to jo, třeba si dal jen 5ti minutovku právě předního mlíčka. Hlavně jsem hodně pila já - hlavně kojící čaj a do toho ještě lžičku instantního fenyklovýho. Z počátku 3 hrnky denně, postupně jsem to snížila na 2 (asi ve 3 měsících) a teď už piju asi měsíc jen jeden hrnek k snídani. A samozřejmě tak další 2-3 l denně vody. Tak 2 měsice jsem pila výhradně neperlivou vodu. Kupovala jsem si modrou Aquilu, protože ta je v případě potřeby i jako kojenecká voda. Když jsem měla jistotu, že ho prdíky netrápí, přešla jsem na mírně perlivou, t.j. zelenou a tu piju dodnes a s bříškem nemá vůbec žádný problémy. Nepila jsem žádný džusy apod., i když jsou neperlivý, ale mají v sobě spoustu chemie, která leze do mlíčka (varovali nás už v porodnici!)
Abych tedy byla upřímná, asi 2x dostal v těch vedrech fenyklový čaj (já byla totiž úplně vycucaná, a Ondra málo čůral). Dostal ho ale lžičkou a jen trošku aby se sklidnil a za chvíli se mi zase udělalo mlíčko.
Tak se mějte, užívejte si své ratolesti - já jdu toho svýho odlákat od ubrusu :o))
Renata
xxxxxxxy 6371

Re: Re: Re: Po víkendu

20.10.2003 10:42:36
Peťulo asi to bude bříško, podle toho, že chce pořád nosit v náruší a "třepat". Už jsem si objednala na zapůjčení klokanku, ta pomáhala první dcerce. Babyvak se neosvědčil,jak v něm leží, tak jí to nepomáhá a řve ještě víc.
Překvapuje mě, že dotorka doporučuje černý čaj, vždyť ho nemají pít ani kojící matky, aby mimi spalo?
Bajka + 2 brouci 5337

Re: Re: Po víkendu

20.10.2003 10:29:21
Zuzika+Emmka+Attilik 7467

K cajickom

20.10.2003 10:16:11
Ak drobcekovi cajicek podoporuje travenie tak ho mozete pit aj Vy, to sa mu potom dostane v mliecku. Ja pijem denne fenyklovy caj a caj na kojenie. Mala si veselo prdka a s kakanim tiez nemame problemy. Niekedy sa davali cajicky kvoli tomu, ze sa odpodrucalo davat detom pit v 3 hodinovych intervaloch, a oni boli samozrejme hladne skor. To dnes uz neplati, detom sa ma davat vtedy ked same chcu.
Zuzika+Emmka+Attilik 7467

Re: Re: Re: Po víkendu

20.10.2003 10:12:02
Simca, ked sa Ti mala v noci napije za 10 minut, to znamena ze to staci (malo by aj cez den). Ten ostatny cas iba dudla bradavku, to maju deticky velmi radi. Moja Emka tiez vydrzala dudlat bradavku aj hodinu, ale ked sme jej dali dudlik tak sa to skratilo na 20.minut, v noci sa niekedy napije aj za 7.minut.
xxxxxxxy 6371

Re: Re: Po víkendu

20.10.2003 10:03:51
Simčo moje malá když je vzhůru, tak taky papá několikrát za sebou, má třeba 15 nebo 30 minut pauzy.
Čaj se prý nemá dávat, dokdu je dítě plně kojené, že je to jako příkrm, takže se má začít, až kolem půl roku. Že prý to bříško ještě není stavěné na nemléčnou stravu
Simca+2baby 12303

Re: Po víkendu

20.10.2003 9:42:24
Ahojte!Citam Vase skusenosti ohladne kojenia a divim sa. Moja Sara papa totiz uplne inak. Papa tak 15-20 min z jedneho prsnika a sama prestane, potom ju necham odgrcnut, prebalim ju a papa z druheho prsnika opat 15-20 minut.Opat ju chvilku ponosim,a chce si potiahnut znova.Stale papa minimalne 3x a casto je to tak ze aj 4-5x.Ale to uz len cca po 10 minut.Ak by som jej nedala place a neda sa utisit. Takto papa uz od narodenia. Len v noci ked sa zobudi jej staci z kazdeho prsnika po 10 minut. Spinka 3-5 hodin.
Inak vcera som nieco asi zjedla (bud stiplava cina,alebo brokolica) lebo mala vecer kakala 3x za sebou kazdu hodinu,chudinka. Neviete ako rychlo sa vstreba strava matky do mliecka? Tu brokolicu som jedla v sobotu,tak neviem ...
Co sa tyka cajiku tiez som citala, ze sa nema davat,ale je to vec nazoru.Vraj staci materske mliecko do 6 mesiacov.
Katko je sper,ze priberate,drzime palce.
Zdravim vasich drobcov,pa.
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 618  [Dalších 538 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.