| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 618  [Dalších 568 >>]
Jana 3105

Re: Re: Re: Jak se nezbláznit?

23.10.2003 23:40:51
Tak to je blby, ze te kojeni boli. Sice se tady taky cely vecer "otravuju" s mimisem, ale aspon je to bezbolestne. Ale zase mi v noci nikdo nepomuze.
S Tomem jsem vyzkousela kdeco, na chvili pomahalo mit ho v autosedacce (kolibce) a houpat, na chvili pomahalo noseni, ale stejne se prorvaval k nakojeni. Tak jsem vzdala jine uklidnovani a kojila. Za tech par mesicu jsem videla v TV pri kojeni vsechny vecerni filmy, vsechny zpravy, vsechno :o)))

Ted se Zdendou je to o neco lepsi, taky ho kojim skoro cely vecer, ale v mezidobi se necha zabavit tatinkem, nebo uhoupat v autosedacce. Bohuzel pri kojeni neustale vyzaduje pozornost starsi Tom, takze je to dost narocne.

Rekla bych, ze je problem hlavne v nasi unave. Mlika je vecer min, mimisove se chteji naprat co mozna nejvic pred noci a tak sosaji a sosaji.. Prejde je to, Toma to taky preslo.
Ted prave kojim a jednou rukou pisu ;o)
J.
Lionka 8937

Re: Re: Jak se nezbláznit?

23.10.2003 23:13:22
Jano,bezva - díky tobě už znám pro to název-večerní přežíračky!!Super,aspoň něco pro zasmátí.
O problémech při kojení bych mohla napsat knížku :o(.Na mamitě,LALI jsem dost často,a s dr. Mydlilovou často na drátě,materiály UNICEFU znám na zpaměť-o kojení znám teorii do puntíku.Přesto i dr.Mydlilová nezná radu (no zná,ale já cpát do sebe vazodilatancia za žádnou cenu nechci).
Kojení=mučení vydržím denně 10 hodin,víc opravdu ne,takže večerní přežíračka se sice koná,ale omezeně,s přestávkami.A to mimis min. týden přibral 450g!Roste mi před očima a mám pocit,že mně sní,budulínek zlatý!

Jo a to,že v tom nejsem sama,mi pomáhá-představuju si,jak aspoň pár mamin zrovna v tu dobu jako já "zápasí" s přežírajícím se a řvoucím nespacím mimískem :o).
Jana 3105

Re: Jak se nezbláznit?

23.10.2003 22:55:59
Lionko,
pokud pomaha kojeni, smir se s tim, ze vecery prokojis, starsiho prcka dej na starost manzelovi a venuj se miminku.
Jestli te to uklidni, Tom mel jako miminko "vecerni preziracky" bezne, bud jsem ho kojila, nebo jecel. Tom se pricucnul kolem sedme vecer a do desiti vydrzel. S drobnymi prestavkami.
Zdenda dela totez, jenom zacina o neco driv a neusina pred pulnoci.... Vecer bud kojim, nebo mimis jeci.
Nejsi v tom sama, vytrvej, prejde je to. Jestli te boli bradavky, zkus jinou polohu pri kojeni, treba to pomuze.
J.
Lionka 8937

Jak se nezbláznit?

23.10.2003 22:41:30
Maminky,
jsem dosud pilně čtoucí účastnice(mám taky mimi-9/03),ale s nevím si rady-u předchozích dvou mimin jsem toto neznala:mimošek přes den celkem dobře spí,úderem předspacího kojení a položení do košíku se chvíli povrtí,zamžourá (je odbrknutý,vykoupaný,ohřátý,přebalený)a spustí-natřásání,houpání,kolíbání nepomáhá nebo jen minimálně,po opětovném položení do košíku nový řev.Tak teda nakojím (zase cca 20 min-a divím se,že ještě má v nalitém bříšku místo),položím,hojdám-a pořád dokola (tak zbité bradavky by člověk pohledal),občas použijeme rekt. rourku.Bez většího úspěchu je to pořád dokola-vydrží to až 3-4 hodiny.
To jsem popsala reál,vím,s tím se dá jen smířit.Naštěstí mi v noci vydatně s mimískem pomáhá manžel.

Jsem úplně hotová,kromě fyzična mne to ničí psychicky.Potřebovala bych vědět,jak to děláte,aby psychika odolala,jak relaxujete,jak se vám to daří-prostě jak se nezbláznit.

Máme sice ještě 6nedělí,ale já pociťuji vnitřní chvění,kdykoli mimísek spustí a lítost,že mu nedokážu pomoct.Ve dne jsem pak protivná až hrůza,dost se nechám vytáčet i starším dítkem (3 roky) a psychická odolnost je v háji.

Máte nějakou dobrou radu?Tip,trik?Prosím,sem s tím!
Věra, Elinka a Tom 10852

Re: Ahoj vespolek - zima na krku!!!

23.10.2003 22:38:20
Katko, tak už jsem viděla Vaše fotky, Vám to ale slušííí :-))
Snad se rozhoupu taky si založit album, ale nejdřív musím fakt napsat ty pitomý faktury... jdu na to.
Věra, Elinka a Tom 10852

Ahoj vespolek - zima na krku!!!

23.10.2003 22:24:42
Venku přituhlo, taťka se vrátil z venčení našeho psa a bral si čepici!!! A taky jsem koukala na předpověď a asi si budem muset před kočárky připnout radlice na odhrabávání sněhu!!!
No nic, zdravím vespolek.
Takže: dudlík nechci /zatím/ ani vidět. Jak jsem už psala, z našeho Tomíka se pak stal s dudínkou docela slušnej "závislák", takže jsme ho večer museli buď svazovat, protože máchal pacičkama a pořád si ho vyhazoval z držtičky a následně vzteky fialověl, nebo jsme seděli hodiny vedle postýlky a dudana přidržovali růčo. Na Peťulin nápad s peřinou jsem nepřišla... :-)) Tak ten dudlík zatím fakt nechci. Je pravda, co říkáš, Katko, že jsem přemýšlela, jestli Elince nenahrazuju dudlík prsama, ale asi ne, protože když jí odškubnu, tak má mlíko v pusince, někdy i na bradě, tak si myslím, že mlocá, ne? Krom toho, ona fakt dost spí. Třeba včera spala od půl druhé do čtvrt na šest, pak kojení, koupel, několikero přiložení a dále spala od cca 22 hodin do půl sedmé do rána. Pak jsem jí zase nacpala /nadvakrát/ a spala od čtvrt na devět do čtvrt na dvanáct. Jídlo. Pak jsme jeli ven - spala v kočárku, ve čtyři se probudila, napila a zase si trochu zdřímla. Myslím, že když to počítám, pije tak osmkrát /resp. osmkrát jí přikládám/ za den, což je snad normální, tak si říkám, že prostě jen dohání plán... No, nevím. Už snad ale nemám takovou "hrůzu" z toho jejího spaní, jako ze začátku /to jsem si nad ní i pobrečela, protože jsem si myslela, že není v pořádku, když pořád spi - maminka mi ale "vysvětlila", že v pořádku nejsem já... :-))))))/.
Jo a Simčo, jak testujou sluch miminkům? Nás to ve třech měsících taky čeká.
A strije mám taky. Udělaly se mi hned při prvním těhotenství. Trochu vyblednou, v létě je to ale víc vidět, když jsi opálená. Ale ti naši lumpíci za to fakt stojí...
Mějte se krásně, zatopte si ať nepodáváte mražené mléko... V.
Jana 3105

Nakukuju :o)

23.10.2003 21:56:01
Ahoj holky,
taky se pochlubim v "domovské rubrice".
Náš obřík Zdenda měl teď v šesti týdnech 5,70 kg (za posledni 2 tydny pribral 750g). Kojime skoro porad.
Bohuzel hubnu mnohem hur, nez poprvé. Nevím, kolik mam ted navic kilo, ale jasne vidim, ze se do niceho netehulosskeho nevejdu. A taky vidim to vlajici maso... :o)) Mno, na cviceni moc casu nezbyva.
Ale nevesim hlavu, v zime budu chodit zabalena ve svetrech a na jaro se vyloupnu svezi a stihla jako kyticka.... a nebo taky ne ;o)
J.
xxxxxxxy 6371

Re: Re: Re: A už je po půlnoci! :-)

23.10.2003 21:42:21
jo ještě se musím pochlubit, na kontrole po šesti týdnech měla malá 5,33 kg (porodní váha 3,45) a doktorka nevěřila vlastním očím a váze :-)) je to slušnej přírůstek,taky baštíme nonstop, ale naštěstí prsa neprotestujou, ani ničím nemažu
mě se taky docela daří hubnout, ještě potřebuju shodit tak tři kg, v oblečení už vypadám dobře, svlečená hůř. Bohužel mám povolený svaly (snažím se to dohnat cvičením, pokud stíhám) a docela dost stríje a to jsem prosím při prvním dítěti neměla NIC. No ale prý to vybledne
xxxxxxxy 6371

Re: Re: A už je po půlnoci! :-)

23.10.2003 20:41:15
Simčo já teda dítě plakat nenechávám vůbec a odsuzuju to, vždyť to chuďátko pláče proto, že něco potřebuje (najíst nebo pochovat nebo pohoupat, aby ho přestalo bolet bříško) a nemůže se obsloužit samo, je plně závislé na tobě. Proč ho nechat trápit? Miminko nepláče proto , že by si něco vynucovalo, to dělají až starší děti a poměrně spolehlivě se to pozná. Miminko na nějakou kalkulaci ještě nemá mozeček.
xxxxxxxy 6371

Klokanka a babyvak a nespící mimčo

23.10.2003 20:36:18
kopíruju svůj příspěvek z mamilinek:
Esterka mi začala večer silně nespat, tří až pětihodinovka, kdy je unavená a chce chovat (přes den to nevyžaduje, leží na dece nebo v houpátku a kope nohama, stačí jí občas pochovat, pohrát, přebalit, nakrmit nebo dát do jiné polohy). Babyvak odmítala, tak jsem si půjčila klokanku,která se mi odvědčila u první dcery (nyní se říká, že babyvak nebo šátek je lepší, proto jsem při druhém těhotenství pořídila babyvak a ne klokanku). Zabralo to na 100%!! Usnutí zaručeno do 15 minut. Supr. Když jí položím do postýlky (nutno i s klokankou), někdy se zase vzbudí a musím si jí nandat zpět (totéž bylo u první dcery), ale překlenou se tím poslední dvě tři hodinky před tím, než definitivně zabere. Tisíckrát lepší než jí pořád nosit na rukou. Tohle píšu taky s ní, tvrdě spí u mě na břiše, já sedím normálně na židli a mírně se s ní pohupuju. Myslím, že klokanka zabírá proto , že je tam dítě svisle (visí, jako kdyby stálo) a dělá mu to dobře na bříško, zatímco v babyvaku leží a tudíž to bříšku nepomáhá. První dcerka přestala mít o klokanku zájem ve čtyřech měsících s ústupem bříškabolení. :-))) Kdo nemůžete stejně jako já nervově vydržet každodenní několikahodinové chování pobrekávajícího mimča, vřele doporučuju zkusit. Klokanku si navíc můžete půjčit od kamarádky, skoro všechny matky s dětmi školkového nebo nižšího školního věku ji mají (tehdy nic jiného nebylo). Mě se sešly dvě různého typu. :-))
babyvak nezavrhuju, perfektně se osvědčil na přenášení spícího mimča, ale na mimčo nespící s bolavým bříškem to nezabírá (aspoň u mě)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 618  [Dalších 568 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.