| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 618  [Dalších 578 >>]
Bajka + 2 brouci 5337

Kontrola po šestinedělí

27.10.2003 13:53:32
brrr... mám to za sebou, MUDr. mi nabírala cytologii a po zavedení zrcadel jsem se vyškrábala až do samýho horního rohu lehátka - vskutku atletický výkon. Nic moc, ta zatrolená jizva, ač normálně o sobě vědět nedává, je ještě živá až až :-( Tudíž jsem ani nepátrala po antikoncepci, neb ono šití bude patrně dostatečnou ochranou proti možnému početí ještě hezkých pár dní, týdnů, ne-li měsíců. Paní doktorce jsem přinesla za Honzíka bonbošku a ukázala fotky, dokonce jsem se tam sešla s maminou, se kterou jsem ležela na přípravným pokoji chvilku před porodem. Joj, svět je malý, natož Liberec :-)

Jinak jsem se stavovala v baby-krámě a zase pustila žilou portmonce; Honzíkovi jsem koupila spací pytel, protože do zavinky se už nevejde ani při nejlepší vůli a včera o půlnoci jsem ho našla šmankote naštorc postýlky. Velkej Honza nelenil a jel zakoupit pro sichr hlídač dechu mrněte, prostě to je ta výhoda, když uspává tatínek :-) Dál jsem malýmu obstarala dvě čapušky s oušky, jedny capáčky v hnědo-zeleném off-road ladění a pak hrazdičku s chrastidlama a dalšíma nesmyslama, aby až Honzíka omrzej rozšklebený rodiče měl do čeho řáchat. Taťka to zkoušel nad něj hned nainstalovat, ale je vidět, že na takový hračky má ještě nějaký ten týden čas :-)
Bajka + 2 brouci 5337

Re: zdravím kojné rekordmanky!!

27.10.2003 9:07:44
Dobré ráno :-), hlásím přerod ze šestinedělky v maminu snad fungující relativně v normě. Za chvíli jdu na kontrolu ke své ženské mudrlantce, bude první, kdo se mi po dlouhé době podívá mezi nohy :-) U nás nastává jistá stabilizace režimu, Honzík řve pravidelně mezi pátou a sedmou večerní (fakt to bude asi zčásti hlady??), ale po nakojení nedá moc práce ho v klidu uspat. V noci se budíme cca 2x, kolem půlnoci a čtvrtý ráno, začínám být zběhlá :-)
Tankování nazdar a bezproblémový vstup do nového týdne nám všem! :-)
Věra, Elinka a Tom 10852

zdravím kojné rekordmanky!!

26.10.2003 0:02:12
To jste mě uklidnily, že nesem sama... dneska jsem přežírala dceru od čtyř do desíti do večera /s přestávkami i s koupáním/. Útěchou mi jsou váhové přírůstky a pohled na "přepité telátko" - jinej název mě při pohledu na usínající držtičku omatlanou mlíčkem a protáčející se panenky a těžké oční klapky, které se zavírají a holčička nechce a nechce spinkat..... Život je takovej. Aspoň v tom nejsem sama. Mužskej si dneska dával test paměti a já v ložnici tankovala a tankovala... :-)
Simčo, proboha, 28 euro za vyšetření sluchu?! Asi jsem mimo realitu, nebo co?? Zlatá Všeobecná pojišťovna, myslím, že to snad platit nebudu...
Katko, no jasně, i mě chce Elinka občas urafnout bradavku, ale ona, potvora naštěstí drží... někdy u toho i kvikne, je mi jasné, že je to bříško, no asi i tohle budem muset vydržet!!!
Lionko a ty - hlavně piš Vašemu Tomáškovi deníček. Až bude velkej, tak nejenže Ti to nebude chtít věřit, ale ani Ty a Tvůj manžel neuvěříte, že jste tohle přežili v psychické rovnováze /neboj, to přejde/. Já mám taky synka Tomáše, ale je mu už 12, takže máme trochu jiné starosti...ale to je do jiné rubriky.
Tak se mějte.
Taky závidím jednoruké kojení, bohužel, to mi nejde, ale co bych ušetřila času, že?!
Jana 3105

Jednoruké kojení :o)

24.10.2003 22:24:40
Ahoj holky,
možná mi to "kojení jednou rukou" jde jen proto, že nemám žádné problémy a skoro žádná prsa ;o)
Abych to popsala: sednu si skoro bokem ke stolu, nohy na stůl jako kovboj, na nohy polštář, na polštář Zdendu. Zdenda naštěstí žádnou pomoc nepotřebuje, jednou rukou přidržuju Zdendu, druhá ruka mi zbyde volná a tou ťukám do klávesnice.
Přes den kojím stejnou technikou, ale v sedě na zemi podepřená polštářem, volnou ruku mám na hraní s Tomem (a na odrážení Tomových útoků...).

Lionko,
náš Tom naštěstí mimíse nezvedá. Chodí ho pusinkovat tak strašně, že ho málem rozmáčkne a udusí... Taky mi z něj občas pěkně kapou nervy, nejhorší jsou pátky. Po pěti dnech osamocené péče o děti je už nemůžu ani vidět, všechno mě vytočí a jako na smilovani čekám na víkend, kdy bude mít čas i manžel :o)
Kolik je tvému Tomovi?
J.
Bajka + 2 brouci 5337

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak se nezbláznit?-závidím chobotnicím!

24.10.2003 21:44:27
Ahojda vespolek, ještě v krátkosti k nočnímu kojení: Takovou tu večerní dávku dáváme po koupání kolem osmý a protože jak tu píšete, večer se z maminy vyždímá míň mlíčka, snažím se nechat jedno prso kojením nedotčeno aspoň od těch třech čtyř hodin odpoledne a pro všechny případné žmoulačky nabízím prso druhé. Tím pádem po vykoupání se Honzík přisaje tam, kde je dostatečně navaříno a já vím, že bude mít parádně napraný bříško. Je fakt, že někdy to je rachot - z toho jednoho moc nevycucá (zase se ale aspoň trochu utahá) a na druhé straně mám promočený triko, ale po jednom dvou večerech, co se prořval (asi hlady? :-) k půlnoci, tenhle systém zabírá.

K větříkům - u nás pomáhá úžasně jednoduchá věc, jen ji zkusit: malýho dole komplet rozbalím i z plíny aby měl totál volný nohy a mohl kopat a tím pádem vyprdět plyny, co se mu v pupíku nakumulovaly. Zatím testováno ve dne, v noci mu při lehčích větřících nacpu do papuly dudánka, při větších fén a... znova kojit :-)
Lionka 8937

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak se nezbláznit?-závidím chobotnicím!

24.10.2003 16:05:04
No Katko,
samo-já!!! :o( Přesně jak popisuješ.Náš mimísek nejenže "zapomíná",že má moje zbídačelé prso v pusince,on nejenže trhá puskou do stran,ale ještě k tomu přidá i škrábání všema nechtíkama na ručičkách-takže u nás se koná mučení na druhou.
Já taky přidržuji v 90% mimčo oběma rukama-jelikož mám velké prso,tak mu musím držet dvorec,aby mu nevyklouzl z pusky (jinak 60% vyklouznutí dvorce z pusky znamená pro mne o to častější bolest).Jednou rukou přidržuji kojící polštář (když kojím v leže-to je největší úleva).Jo a prstama (prostředník nebo prsteník)té ruky,co přidržuji dvorec ještě přichytávám volnou ručičku mimča,aby nedrásalo-fakt někdy závidím chobotnicím!
Ty větříky začali našeho mimíska trápit taky brzy-nepomáhá ani pravidelné odříhávání,ani Sab Simplex,ani pití (já) větříkového čaje a často ani rekt. rourka - prostě se budeme trápit asi až do těch 3.mesíců-chudák mimís a moje nervy :o).

Jani,
s tím vyžadováním pozornosti starších dětí (mám taky Tomáška :o) to znám taky velice dobře.Náš je tak agilní,až je to pro mimíska nebezpečné.A Tomík je zběsilý o to víc,o co větší projevujeme strach(někdy se to nedaří skrýt-a s mýma nervama mnohem častěji ne)-zrovna dnes:běžel k mimískovi,že ho pohladí,ještě jsem ho upozorňovala,ať je opatrný a jemný-ujdu 3 kroky k oknu a otevírám ho (=6 sekund),otočím se a krve by se ve mně nedořezal:Tomík zvedá mimčo z košíku -s hlavou v záklonu!!!Zařvala jsem a Tom:rozpažil ruce=mimís spadl do košíku (naštěstí do měkkého)z 50 cm výšky.No nervy nevydržely a Tomík schytal 3x přes prdelek.Taky má největší chuť skákat po posteli,když já zrovna (samozřejmě bolestivě)kojím.Vysvětlování,napomenutí nepomáhá,2x jsem to vyřešila tím,že jsem ho zamkla do bezpečně vybaveného a se zaryglovanýma oknama obýváku.Chvíli protestoval,za chvíli klid.Výsledek:vyšplhal po bedýnce na hračky do vysoké poličky se všema proprietama pro přebalování a péče o kojence:mastičky(po koupání,na zadeček ...),kapky,vlhčené ubrousky,dudlíky,kartáčky,rourky-vše zpřeházené,mastičky ochutnané(to je Tomíkova vášeň-např. Johnson krém pod plenky před ním musíme zamykat-už nám jich pár snědl-naštěstí mu z toho nic nebylo).Už jsem se tomu musela i smát-je to takové:vyhodíš ho dveřma-příjde oknem.V normál. stavu by mne to tak nevytáčelo,on za to v podstatě nemůže-adaptace na nového člena rodiny není jednoduchá,ale je to zabírajda pro moje pochodující nervy :o).
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Re: Re: Re: Re: Jak se nezbláznit?

24.10.2003 14:35:19
Lionko, mozna ti nereknu nic noveho, ale mam stejny problem jako ty - nastesti tedy jen s kojenim, ne s malou a pomahaji mi dve veci. Jednak si vzdycky pred kojenim tu bradavku poradne pripravit, vytahnout a "omackat" si ji sama, asi to pak neni takovy sok. A druha vec, obdivuju holciny, co koji jen jednou rukou:), ja si jednou drzim malou a druhou mam smackly prs tak, ze je vlastne vytvarovany do te pusinky. Kdyz ho pustim, boli to mnohem vic. Tyhle dva tipy mam vyzkousene, bez nich me to kojeni taky hodne boli, ale s timhle je to celkem v pohode. A pokud me to bolet zacne, zmenim polohu male treba nekolikrat pri jednom kojeni.

Nicmene mam taky problem, zajimalo by me, zda se to stava i nekomu jinemu. Moje mala se pri nekterych kojenich (obvykle v noci) zacne kroutit a vytrhavat. Uz jsem desifrovala, ze ji asi boli brisko, ale zaroven ma hlad. Normalne na vetriky netrpi, ale pri tom kojeni je to asi trochu "prutah". Snazim se ji tedy odendat, zvednout, poplacat..to zabira. Problem je, ze pritom mi pravidelne zapomina bradavku v pusince a ruzne mi s ni skube apod. Sice ji drzim hlavicku, ale ne silou, takze tomu pokazde nezabranim. Mate s tim nekdo zkusenost?
xxxxxxxy 6371

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak se nezbláznit?

24.10.2003 12:06:36
já se v létě neopaluju,nevabí mě to, tak by ty strije snad mohyl zůtat bledé,navíc je budu mít pod plavkami, takže mě to tolik netrápí, i když jich mám hodně - na břiše z obou stran a taky na zadku (divný, co?). Víc mě vadí ten zbytek špeku a povolený svaly, ale to snad postupně odstraním
přidávám se s nespacím mimčem, mě včera nespala od tří odpoledne do půl jedenáctý veče (tři kratoučké spánky tak 10 minut) a v noci by ráda spala, ale budilo jí chrčení (bříško), takže nakonec byla vzhůru od dvou do čtyř
Simca,38 tt. 8945

Re: Re: Re: Re: Re: Jak se nezbláznit?

24.10.2003 11:22:01
Neviete mi poradit, preco ma registruje pod starym menom,ked som si uz zaregistrovala nove meno? Dik
Simca,38 tt. 8945

Re: Re: Re: Re: Jak se nezbláznit?

24.10.2003 11:20:55
Ahojte! To som rada,ze nie som sama ;-) Moja Sara totiz poobede papa tiez kazdu chvilu.Trva to tak do 23.00 az 24.00 hod.Zacalo to ak okolo 4 tyzdnov.Niekedy by chcela aj kazdych 20 minut.Snazim sa ju zabavit nosenim, hojdanim na lopte,...ale nie vzdy to pomaha a len place a place. Utisi sa vacsinou len kojenim.Tiez som mala strach,ze uz predsa musi mat plne brusko, ale ona papa. Tiez ma mliecko v puse a aj pozorujem ci prehlta.Krasny clanok bol o tom napisany v casopise Mama a ja v cisle 4/2003.Takze treba vydrzat a ono by to do 3 mesiacov malo prejst.
Verco co sa tyka testu sluchu>mala musela byt napapana a spinkat.Prisli sme k lekarovi a sestricka jej dala do uska taku rurku napojenu na pristroj,chvilku pockala, zrejme to vydalo aj nejaky signal. Zopakovala sa to aj na 2.usku,pristroj zanamenal.Zaplatili sme 28 Euro,lebo poistovna to nepreplaca a za 5 minut sme isli domov.Neviem ako je to u Vas ja som momentalne v DE a tu to prebehlo takto.
Takze prajem vela sil na "vecerni preziracky" nam vsetkym ;-)))
Lionko ta bolest ma mrzi,ale zrejme si uz vyskusala vsetko a nepomaha,ja poradit neviem, my s tym nastastie problem nemame.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 618  [Dalších 578 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.