| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 618  [Dalších 518 >>]
xxxxxxxy 6371

Re: Re: Re: Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

17.10.2003 14:01:31
Katko, já bych taky na tvém místě vyměnila doktorku.
jenom chci říct tohle: prý se NEMAJÍ při kojení dávat obě prsa, má se dávat jedno a při dalším kojení druhé, i když jedno bude úplně prázdné a druhé nalité. Důvod: jsou dva druhy mléka, přední a zadní. Přední je řidší a slouží jako nápoj, zadní je hustší a je jako jídlo. Když kojíte jenom předním, dítě bude mít hlad.
Takhle chyba se prý dělala za komoušů v porodnicích a děti pak nepřibývaly a byly proto brzo převáděny na umělou výživu
já kojím z jednoho a když mám to druhé v mezičase moc nalité, tak odstříkám, a dítě mi přibývá skoro až moc. První dcerka taky dost přibírala.
Simca+2baby 12303

Re: Re: Re: Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

17.10.2003 11:55:11
Katko no neviem,co to mas za doktorku! Nemozes ju vymenit? Je stara alebo mlada? Je super,ze chces vydrzat.Prikrmovat treba az ked je to naozaj nevyhnutne.Ak by bola mala hladna isto by si pytala.Drzime palce, urcite jej vaha poskoci nahor.
Gabulinko podla mna mas pravdu, dietatku treba dat,ked si pyta a nepozerat na hodinky.
Petulo na tie intimne chvilky som aj ja zvedava ;-)Tiez som bola trosku sita. Inak vcera som zacala trosku krvacat, ale ako som citala v neskorom sestonedeli to byva, nieco ako mesicky,ale je to vraj anovulacne. A tak som sa tesila,ze to mozno tento vikend skusime ;-) Cize asi nic z toho,skoda!
Hlavicku Sara uz drzi velmi pekne az som niekedy prekvapena ako ju udrzi.
Pozdravte svojich drobcov,krasny vikend.
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Re: Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

17.10.2003 8:49:16
Ahojda, nejak jsem se nedostala driv k odpovedi. Ta doktorka mi teda zvedla mandle! Malou vazila a mela stejne jako v utery, jenze tentokrat jsem tam s ni prisla s hladovou (kdyz to bylo na zkousku kojeni, v utery jsme byly po kojeni), takze pro doktorku to bylo ze nepribira, ja mam pocit, ze trosku pribrat musela.Pak jsme teda zkouseli to kojeni, mala vypila 60 ml, coz pry je malo, ma vypit aspon 80 (at zijou tabulky!). Vic ale nechtela, ja nemela problem si mliko pak jeste odstrikat. Doktorka se na me podivala tvrdym pohledem muzu zakona s rozkazem: (doslova cituji) "To dite musi pribirat! Malo pije." Na coz jsem trochu nastvane opacila, at to nakaze ji, ze pit ji donutit nemuzu. Takze doktorka zacala zase o flasce a dokrmovani, rekla jsem ji, ze zatim ne, ze si pouze sezenu odsavacku a budu ji po strikacce nabizet odstrikany mliko.
Mne se to porad nezda, pujcili jsme si vahu a uz jsme dvakrat vazili, taky mi vychazi, ze pije tak nejak standardne tech 60 ml. Ale kdyz ma hlad, rekne si, v noci zase spala pet hodin, takze vypada, ze ji to staci. A podle te nasi vahy od vcera deko pribrala, takze uvidime.
Ja nad tim hodne uvazovala (od vcera nedelam nic jineho:) a dosla jsem k nazoru, ze doslo k chybe v porodnici. Kdyz me propousteli, navazili ji totiz, ze by za dva dny, kdy jsem jeste poradne nekojila (prsa se mi nalily po prichodu domu), pribrala 100 g a to bez dokrmu neni realne. Takze jsem zatim relativne v klidu a s doktorkou se uz neminim hadat. Stejne ji sunar nedam, prikazat mi to nemuze.
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Re: Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

16.10.2003 23:06:14
Katko, nezlob se, ale me to neda! Moc se mi ta vase Dr.nelibi a asi bych si nasla nejakou jinou. Kdyz se ti mala dostane na svoji porodni vahu i po 14-ti dnech, tak je to porad dobre. Dulezite je, aby mala pribrala aspon neco[od te sve nejnizsi vahy], pekne spinkala a byla spokojena. Taky jak jsem ti tu uz psala, hladove dite ma zelena hovinka.
Jinak pokud ti mala pekne a bez problemu pije, tak je naprosto zbytecne DOKRMOVAT!!!Navic pokud mala nechce, tak to do ni stejne nedostanes a nebo ti to vyzvraci! Odstrikavani je podle me taky naprosta zbytecnost! Mleka se tvori dostatek pro dite, neco v tom smyslu, podle toho jaka je poptavka, takova je i nabidka.
Mleka se muze dostavat diteti min, prave v obdobi tzv.rustovych spurtu, kdy prave dite pozaduje vic, nez mlekarny vyrobi. Je dulezite zbytecne nepanikarit a nezacit zbytecne dokrmovat Sunarem... Pokud je mleka min, je dulezitejsi kojit casteji[ono si taky dite samo rekne!,ze] a je i dobre u jednoho kojeni prehazovat dite z jednoho prsa na druhe[vickrat]. Prsa neumi premyslet a tak si jenom reknou: aha, porad za nas nekdo taha, musime vyrobit vic mleka! A do rana mas potom prsa jak melouny.
jo a taky se vykaslete na rady, kojit podle hodinek. Dite si samo rekne[jednou treba po 5-ti hodinach a potom 2x-3x za hodinu. Nekdy ma hlad, tak pije vic a dele a nekdy si jenom trosku ucucne na zizen. Pokud je dite zdrave a spi treba i 8 hodin v kuse-NEBUDIT!!! Uzijte si toho, kdyz to jde! Byly doby, kdy mi asi mesicni Eliska spala vic jak 10 hodin v kuse a pokud jsem ji vzbudila na nejake nocni kojeni, tak si parkrat cucla a stejne odpadla.
Takze to fakt nechte na nasich mrnouscich, at si sami urci, jak to chteji!!!
Tak to jsou rady od maminy, ktera kojila bez problemu pres 2 roky[a nebyt tehotenstvi a silenych bolesti v prsach, tak koji dodnes. ].
Gabina

PS: Ted u Alenky uz kaslu na chytre rady od kohokoliv, nechavam to vsechno na Alence a mam pohodove a spokojene dite!

PS 2: Na prohlidce ve 14 dnech mela jenom asi o 15 dkg vic nez pri porodu a vse je OK.
Bajka + 2 brouci 5337

Re: Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

16.10.2003 15:49:26
Tak Honzik nam dnes dospava noc... No nic, aspon mam cas dodelat oznameni o jeho narozeni, zitra bych to konecne chtela poslat, abych se k tomu nedostala az pujde chudina do skoly :-)
Koukam, ze chlapecci jsou fakt na nejaky rezim nachylnejsi, jak se tu psalo, holt je rozhodi kazdy "prd" :-), ty dve tri noci, co jsem k malymu vstavala jen dvakrat, byly balzamem pro moje spankova centra, kdeze vsak jarni snehy jsou... i ty casy, kdy po kojeni v osm zabral a spinkal az do pulnoci... no, snad bude i lip :-)
Simco "do blbla" umime taky hezky koukat, obcas, kdyz ho takhle pristihnu, se snazim vnutit mu neco do zorneho pole, aby se chytil. Taky obracime na brisko a davame do kleku opet briskem na moje stehno - v tehle pozici uz mu jde drzet hlavicka celkem solidne.
Na kontrolu po sestinedeli se chystam pristi pondeli, musim se jeste domluvit s Dr. Z intimniho soudku - jsem zvedava, jak mi "pujde" s tatinem sex, preci jen jsem sita, ale ranu pri vykonavani normalnich cinnosti vubec necitim. Navic preci jen se jeste objevuji slaboucke ocistky, tak uvidime, co na to fyzicka stranka me podstaty, pschychicky nastesti chut na mazleni je :-))
Katko - pridavam se k dotazu JAK JSTE S MALOU DOPADLY?? Nam rikala MUDr., ze aby se mimi dostalo k zadnimu mliku, staci pit i pet minut... Drzim palce, tez :-)
Simca+2baby 12303

Re: Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

16.10.2003 15:09:08
Ahojte,
Petulo dakujem za pochvalu stranok,ocino sa snazil ;-)Co sa tyka jedenia Sara zaspava okolo 22.00-23.00 a budi sa okolo 3.00-4.00 trosku sa napapa a spinka tak do 8.00. cez den je to rozne.Posledne 2 tydne obcas blbne ;-) Niekedy spinka pekne aj 4 hodinky doobeda aj poobede cez den a niekedy chce mat prsnik v puse aj kazdu hodinu a menej ;-( Co sa tyka hraciek skusala som len hrkalku a obcas reaguje.Ale viac ju zaujme niekedy pozeranie "do blba".
Katka ja by som tiez nedokrmovala, skuste vydrzat. Ako ste dopadli na kontrole?
Baby uz ste boli u gynekologa na prehliadke? Ja idem o tyzden. Inak mame uz niekolko dni krasne slnecne pocasie, je sice len 12-15 C, ale slniecko hreje. Krasny den a kludny vecer bez kriku.Pa
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: čtvrtek po půlnoci... :-)

16.10.2003 9:53:18
Diky za podporu.:) Ja uz jsem rozhodnuta, ze si proste flasku nacpat nenecham, budu asertivni.:-) Ja jsem presvedcena, ze mlika mam dost, protoze i kdyz mala dopije, tak nemam problem z toho prsa vyzdimat jeste dost. Doktorka teda jeste navrhovala, at odstrikam do sklenicky a dokrmim ji strikackou, snaha byla, ale sakra, nevite nekdo, jak to mliko prinutit, ze ma odkapavat do sklenicky? Ja ho vyzdimu zcela bez problemu, ale tece mi teda uplne vsude, po prstech, po prsu dolu, ale do sklenicky proste nekape.:) Takze po vcerejsi mlecne lazni v posteli jsem to vzdala a mala proste musi sat sama. Mne spis prijde, ze ona proste vic pit nechce. Ted to kompenzuje tim, ze pres den kojime co dve hodiny, ale v noci se mi nevzbudi.
Jinak ted nechavam malou vyhladnout na tu zkousku kojeni, tak doufam, ze bude poradne pit, drzte mi palec, jdu tam na jedenactou. Dam pak vedet.
Bajka + 2 brouci 5337

čtvrtek po půlnoci... :-)

16.10.2003 8:59:44
Tak poslední noci se nám vracejí do starých kolejí, baštíme co dvě hodinky (dneska jsem si střihla dosavadní rekord - vstávala jsem 4x - a to se mi ještě v čase, kdy jsem mezitím stihla zabrat, zdály takový "hrůzy", jakože jsme si pořídili další dítě :-), navíc mladý pán odmítá přijmout námi mu vštěpovanou skutečnost, že po vykoupání a napapání se po osmý hodině večerní prostě bude spinkat a laškuje s náma tak do desíti, prostě zkouší, kdo s koho. No, už jsem dosáhla jistého stupně imunity vůči jemu pláči, ale nad určitý decibely to ještě stejně nedám :-)

Simco Sarinka ma udelany moc hezky web stranky, vsem vam to tuze slusi a ty zvukove kulisy :-)) Co se hrani tyce, davam Honzikovi pred oci ruzny barevny predmety a kdyz se ocima chyti, pomalu s nima hejbu do strany a nutim ho tak prevracet hlavicku. Eventuelne ta chrastitka, ale si taky myslim, ze neni treba kupovat zadny spesl mimi hracky, ktere to decko stejne omrzi, ale nejlepsima vecma na hrani jsou prave ty predmety, ktere pouzivame my dospelaci. A jinak jak uz jsem psala, miva obdobi, kdy uz v postylce "jenom" lezi a pozoruje, aniz by plakal.

Usmevy - zpocatku se taky maly usmival obcas po dokojeni, kdy uz tloukl spacky a byl smyslove jaksi mimo :-) Je to takovy ten detsky psotnicek, ale i tak to bylo uuzasny :-) Ted se na me culi po ranu, kdyz si me zavola a prijdu k postylce a na tatku taky, kdyz ho vidi ten den prvne. Zkousi to, je to nadhera pozorovat, jak se snazi usmat a krouti u toho koutky pusy az hruza :-))

Jani s Ondráškem - o ty říkadla si napíšu, moc ráda si rozšířím repertoár! :-) A stejně.. nejkrásnější básničky pro děti má František Hrubín. Teď se právě taky probírám stránkou s písničkami www.akordy.sk - děkuji Ti moc a moc za odkaz, ač jsem pěvec žalozpěvec, Honzíkovi nějaký ten falešný tón neva a řekla bych, že o něco líp reaguje na písničky než básničky :-)

Katko - vydrzat!!! Nerikej mi, ze bys tak brzy zacala ztracet mlicko nebo ze by male Marketce nestacilo... Navic predpokladam vis o opetovnych moudrech z knih, ze 3. a 6. tyden a 3. a 6. mesic jsou tema zatracenyma obdobima rustovyho spurtu, kdy pry mrnata muzou sosat imrvere. A jak psala Verca - u Tomika na tretim mesici zacli prikrmovat a ja si myslim, ze kdyz se mamina do toho kojeni zakousne, tak se da tech 6 mesicu u plnyho kojeni vydrzet. Mno, asi to teda bude zahul, nejvetsiho lufta mam podvedome z toho 3. mesice :-) My ted placem, ze nas trapej vetriky, to se pry upravi do konce toho 3. mesice, jenze pak zas zacnou rust zoubky... se proste nudit nebudem! :-))

Osobne sazim na trinactku - trinactyho jsme pocali, trinactyho porodili, ve trinactym tehutejdnu me presly ty zatraceny nevolnosti tak i Honzik by mohl dodrzet lajnu a po trinactym tejdnu se zmenit v nocniho space :-)
Věra, Elinka a Tom 10852

Středa před půlnocí...

15.10.2003 23:31:14
Katko: nevzdávej se!!! Máš pravdu, že dokud je malá v pohodě, není nutno dokrmovat. Takovouhle chybu jsme udělali u Tomáška a docela toho lituju. Ikdyž jemu už byly tři měsíce a najednou sundal 30 deka. Tak jsme s doktorkou zkusili zvážit před a po kojení - něco vypil, ale stejně se jí to zdálo málo a skončili jsme u Sunaru... No, uvidíš.
Renato, k těm žižkovským procházkám jsem Ti vlastně chtěla ještě napsat, že v pondělí jsem měla cestu na Chmelnici a razila si jí s kočárkem přes Židovské pece. Bylo tam nádherně! Oproti Vítkovu téměř žádná auta nebyla slyšet, a v Jilmové ulici se krásně opíralo sluníčko... takže inspirace na výlet.
Už končím, jdu spát, abych byla trochu čerstvá, kdyby se mi probudila ta naše Otesanka... /mám totiž pocit, že když je vzhůru, tak jen kojím a kojím.../
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Re: Re: co robia

15.10.2003 20:06:42
Ahoj holky, tak se zas hlasim, nejak nestiham, porad litame po venku. Me teda v utery doktorka nepotesila, mala pry nepribyva. Byli jsme tam poprve po navratu z porodnice a ma uplne jinou vahu, takze ja ji podeziram, ze ty vahy nebudou nejpresnejsi a ze asi za ten tyden nestihla moc pribrat, no uvidime. Hlavne uz mela reci ohledne dokrmovani z lahvicky, coz jsem teda odmitla, protoze me nikdo nepresvedci, ze dite, ktery nerve, je ocividne v pohode a v noci spi az pet hodin, ma hlad. Mala ted zmenila trochu biorytmy, pres den si zvykla pit casto, cca po dvou hodinach, ale zase pije min. Ale v noci spinka. No, uvidime, snad bude pristi tyden lip.
Jak pisete o tech hrackach, ja vcera s uzasem zjistila, ze mala na ne nejen reaguje , ale je z nich doslova uchvacena. Piskatka a chrastitka, proste cokoli, co vydava jemne zvuky ji uvadi do absolutniho tranzu, ocicka dokoran a je schopna divat se za zvukem. Naprosto em to fascinovalo, mela jsem za to, ze takhle male dite to jeste vnimat nemuze. No, ale od vcerejska teda piskame a chrastime. A dneska ucinila dalsi objev - kdyz smackne dudlik tak, ze uplne vypusti vzduch, tak to vyda takovy zvlastni zvuk - od te doby nedela nic jineho.:)
K tem satkum, ja tam malou taky moc nenavlikam, je na mym tele a pod bundou, takze pohoda. Mimochodem, po vcerejsim pokusu dojet nekam MHD s kocarkem si to priste velmi rozmyslim a at zije satek. To teda bylo neco, ti lidi jsou fakt slepi a neochotni.:(
Mno, mam dojem, ze mala se hlasi o sva prava, tak se mejte.
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 618  [Dalších 518 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.