| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Nervní matky

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 49909  [Dalších 49799 >>]
lipoo 47870

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:38:25
agentnko-danek taky nemívá moc horečky..měl jednou v osmi měsících-asi den,když od nás chytl chřipku...a pak párkrát...akorát teĎ měl v prosinci, a včil -tu chřipjaznu...takže docela krátce po sobě..naštěstí jsem vytrénovaná od Toma,ale s tím to bylo horší-měl horečky pořád,a ještě dost často uši..takže začla horečka a já už se děsila,že pojedem opět pohotovost ušní;((
agentka 43010

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:34:36
Filí měl snad dvakrát za život horečku a to max půl dne a max 38,2.
Takže s tím nemám žádnou zkušenost.
lipoo 47870

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:32:06
agentko-tak nasávej:-DJežiš,měla bych jit něco dělat..já jsem hroznááá;((
agentka 43010

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:30:16
Já nešílím, jen z vás odbornic saju info , kdyby bylo časem ještě hůř a vy ste tu nebyly.
lipoo 47870

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:24:49
a jak jsem tak hledala zábal na netu,tak jsem našla skořicový zábal na formování postavy:-DTo musí být lahoda..miluju skořici-teda vůni
lipoo 47870

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:24:21
Bruni-Tom dost často mívá zimnici u horečky,takže tam zábal moc nepraktikuju...jen když je mu fakt horko z té horečky.
lipoo 47870

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:23:51
Agentko-ještě jeden výcuc

Technika chladných (vlažných) zábalů lýtek: zábaly lýtek jsou účinnou metodou, kterou můžeme jak snížit teplotu dítěte až o 0.5-1.0°C, tak i zmírnit nepříjemný pocit horka při vysoké horečce.Většinou je vedle léků také metodou dostačující, jednodušší a šetrnější než zábaly celého těla. Zábal provádíme vždy až tehdy, když jsou lýtka i nohy dostatečně teplé. Nikdy při chladných nohou nebo zimnici, i když teplota na teploměru ukazuje 39.8°C! Do misky nalijeme ca 1/2 l chladné až vlažné vody, případně přidáme 1 lžíci čerstvé citronové šťávy. Pod odhalená lýtka a nohy dítěte dáme velký froté ručník jako ochranu lůžkovin. Ideálním materiálem pro zábaly lýtek jsou bavlněné plenky: 2 plenky složíme do takové velikosti, aby sahaly od prstů nohou pod kolena. Složené plenky srolujeme, namočíme do misky s vodou a vyždímáme natolik, aby z nich nekapala voda. Jednu dobře vyždímanou plenku pak rozvineme na nohu a lýtko dítěte, snažíme se, aby dobře přiléhala a netvořila záhyby. Plenku pak pevně ovineme další látkou - bavlněným šátkem, ručníkem, příp. obinadlem a nakonec ještě vlněnou šálou, tatínkovými vlněnými nebo bavlněnými ponožkami apod. Obdobně postupujeme u druhé nohy. Obklad se zahřeje za 10 -15 minut, kdy ho můžeme opět vyměnit, po 3 takových cyklech zařadíme půlhodinovou pauzu. Zábaly by měly být dítěti příjemné, pokud mu začne být během zábalu chladno a bude mít studené nohy, zábal ukončíme.
Ivik a kluci 00,03,06 37579

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:21:53
Vidíš, Lidko, to mě napsat nenapadlo. Jiřík vždycky hoří celej i s rukama a nohama.
lipoo 47870

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:18:02
citace
Je třeba vědět, že zábal se nesmí dát, má-li dítě při horečce studené ruce a nohy.
Teplotu je možno snižovat i Paralenem a Ibuprofenem současn
lipoo 47870

Re: Čtvrtek

7.2.2008 13:16:51
přesně jak píše Bruni..taky zábaly nedávám-a když má zimnici,tak se nemají dávat vůbec..já dávala Dankovi,když mi vyzvracel panadol,tak místo prášku...to měl skoro 39C...jen mu balím lítka vlažnou vodou....pamatuju se,jak nás naši balili celý do prostěradla..brrrrr,dodnes z toho mám trauma:(
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 49909  [Dalších 49799 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.