| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy ORL či dýchacích cest

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 240] Názory 241250 z 8611  [Dalších 8361 >>]
Rodinová 140078
20.11.2021 10:26:54
Dobra obsese~t~ Vevnitr nijak, uz mi to vysvetlilo vice doktoru, ze ne a proc ne, a jsem tim padem spokojena.
Stará husa 154854
20.11.2021 10:16:49
Do uší se nemá ničím šťourat, ušní maz se tím zatlačuje dovnitř. Uši si při každém mytí ráno i večer myji vodou a mýdlem.
Girili 117849
20.11.2021 10:15:04
Ja klasicky vatovymi tycinkami vzdy po myti vlasu - vadi mi ta vlhkost v usich.
Detem usi vubec necistim - nechavam to podle dnesnich doporuceni na jejich samocisticich schopnostech. A svete div se, nanosy se jim tam skutecne netvori a problemy s usima nemaji. Tedy az na to, ze trpi selektivni hluchotou, kdyz po nich neco chci, ale to by hadam nevyresily ani vatove tycinky, ani cisteni na ORL... ~t~
libik 142094
20.11.2021 9:59:53
Jednou jsem se zánětem středního ucha dorazila do ambulance a ošetřující mi položila tuto otázku. Napadlo mě, že mám uši špinavé a začala jsem koktat, jak si je čistím pravidelně a stále uchošťoury. Dostalo se mi odpovědi " a to je právě ta chyba"


Od té doby si uši nečistím, normálně si je myju jako celé tělo.
Marika Letní 140743
20.11.2021 9:52:18
Zkoušela jsem sprej, ale bylo mi to nepříjemné. Uši si čistím tak 2-3x týdně. Většinou po umytí vlasů, protože tím i vysaju vodu. Stačí mi na to běžné vatové tyčky. Když jsem třeba zapomněla nebo si vlasy delší dobu nemyla, tak mě to stejně donutilo si uši od mazu vyčistit, prostě se ho tvoří tolik, že je mi to nepříjemné a začnu se spontánně v uších dloubat. To je na nic a ke všemu nechutné. Takže prostě čistím.


Někdy jsou doporučené rady k ničemu. To je ta o nečištění uší. A podobně beru radu o nepropichování puchýřů. Jednou jsem to zkusila nechat být a bohužel jsem ho strhla, takže velká krvavá rána, která se hojila mnohem déle. Puchýře už zase propichuji, desinfikovanou jehlou, z boku, vymáčknu tekutinu a zalepím náplastí. Pro mě nejlepší metoda. Nebo rada zastřihovat nehty na nohou dorovna. Pro mě nepoužitelné, hrozně mi vadí přerůstající nehty a musím je mít zastřižené nakrátko a do oblouku. U rukou naopak, mám ráda delší nehty.

Žžena 83005
20.11.2021 9:04:46
Bez uchošťouru nepřežiju. Ale ne že by nutně docházelo k čištění, zvukovody mne někdy šíleně svědí (asi alergie/ekzém/něco prostě). Pak pomůže na uchošťour krém a namazat.

Ale ideál to jako není. Dětem nešťourám.
magrata1 95172
20.11.2021 8:30:26
jsem uchoobsedantní. Čistím si uši často. Kdysi v pubertě jsem totiž zahlédla hnusný ušní maz v uchu kamarádky.
Vatové tyčinky mi nevyhovují. jsou moc pružné. Používám uchošťouchy vlastní výroby: na bambusovou špejli namotám kousek vaty. Jiné špejle jsou tlusté a lámou se. Uchošťouch zasunu co nejdál a pak ho jakoby špičkou přimáčknu ke straně zvukovodu a setřu maz směrem ven.
Agniezska 123320
20.11.2021 8:15:41
Já jsem posedla čištěním uší. Miluju to a potřebuju to, takže vatové tyčinky jsou u mě na denním pořádku, ale uvědomuju si, že to není ideál. Máte to někdo stejně? Zkoušeli jste i něco jiného, třeba spray? Přemýšlím nad výplachem na orl a pak to zkusit potlačit, ale trochu o tom pochybuju, že to výjde:-)
Klabe+3 kluci (08,10,15) 83527
26.12.2020 22:31:23
:-) Výjimečně jsem chtěla mít dokonalý tvar vánočky, takže jsem ji zpevnila špejlemi, a páč se mi nevešly do trouby, tak jsem je narychlo zlomila a nějaký odštěpek se přilepil na to vajíčko, co jsem jím potřela vánočku. Tahle trubkovitý to bylo. :-) Přišla jsem si na tom ORL jak bezmozek, co sní vánočku se špejlí.
Klabe+3 kluci (08,10,15) 83527
26.12.2020 22:28:38
NAkonec to dopadlo moc dobře, dědeček se domluvil s mužem, že by chtěl přijet k nám. Muž pro něho jel a mně se podařilo zázrakem najít volný okýnko na jeho otestování ještě na 23.12. A negativní. Asi fakt jen nachlazení. Takže na Štědrý den mohli přijet i moji rodiče. Dědečka tu ještě máme a už to vypadá, že je úplně v pořádku.
[<<Předchozích 240] Názory 241250 z 8611  [Dalších 8361 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.