| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Vodáci

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 1378  [Dalších 1318 >>]
Girili 117849
17.5.2023 10:44:03
Spacák bych koupila mikrovlákno třísezónní. S krátkým zipem bude o chlup lehčí, s dlouhým ale praktičtější - rozepne ho na přikrývku, případně sepne se spacákem slečny.
Šla bych hlavně po délce, případně prolétla recenze, ale pokud nebude jezdit ve velké zimě, tak moc nemůžeš šlápnout vedle.
Peří je IMHO pro běžné použití mladého horkokrevného kluka za a) moc teplé, b) moc drahé, c) moc náročné na péči.

Samonafukovačky nic moc nevydrží, vyzkoušeli jsme jich víc, za chvíli začnou někudy utíkat. Je třeba na ně být opatrný - když spím venku mimo stan, tak něčím podkládat. Na druhou stranu je to pohodlnější a sbalená se vejde do barelu.

Pokud nejde vyloženě o peníze, lze mít samonafukovačku + jakoukoliv klasickou levnější pěnovou karimatku a střídat je dle potřeby. Do lesa pěnovku, do barelu a stanu nafukovačku. :-)
Monika 123907
17.5.2023 10:38:47
Myslím, že barel (sud) a konev není úplně to samé (jiný tvar nádoby?)), ale je to jedno. Pouzdro na doklady a spol. máme, dokonce máme i větší "vodní pytel" (koupila jsem před pár lety manželovi, který byl s dcerou asi 3 dny na vodě a moc se mu to zalíbilo a že prý budou jezdit častěji - no a nejeli od té doby nikam).
babi_ 48341
17.5.2023 10:33:57
Moniko, jo, odpovídám - radím ti vychytávku ~:-D

Ne, vážně - co se ti nepodaří na poslední chvíli sehnat, to mít nebude, bude to mít někdo jiný nebo se bez toho obejdou.

Mně jako dobrá vychytávka přijde nepromokavé pouzdro na mobil a doklady - to se hodí do toho barelu (píšeš konve, bude to to samé) nahoru, a když to pak člověk vytahuje a spadne mu to lodi nebo někam, tak to přežije.
Monika 123907
17.5.2023 10:30:32
Tak já jsem v klidu, prostě jsem se zeptala, ne?
babi_ 48341
17.5.2023 10:29:45
Klid. Je to jenom voda ~;)
Monika 123907
17.5.2023 10:28:13
Dovolím si ještě jedno téma v souvislosti se synovou plánovanou vodáckou akcí. Já sjížděla řeku párkrát v dávných dobách během SŠ a VŠ studia, od té doby asi jen 2x jednodenní akce bez bagáže v lodi. Napadají Vás, co máte staré i nové zkušenosti s touto aktivitou, nějaké moderní vychytávky, např. pro účely upevnění věcí v lodi, balení, vaření atd. Budou si tedy půjčovat konve (počítám, že to jsou pořád ty staré typy jako dříve?), mají nějaké společné školní vybavení typu kotlíky a rošt a mají mít ještě nějakou schůzku, kde snad jim vedoucí akce nějaké podrobnosti poradí, ovšem nějak se to odkládá, akci se blíží a já bych nerada pak sháněla něco na poslední chvíli... Tak díky za radu, pokud někoho něco napadne :-)
Monika 123907
17.5.2023 10:22:24
Jo, taky mám můj vlastní spacák, který jsem si koupila už jako dospělá v dobré kvalitě s mikrovláknem (je to možné, že už to bude přes 20 let?) a zdá se mi, že je pořád stejný (skladuju mimo obal, nestlačený). Moc ho tedy ale nepoužíváme, já už dlouho vůbec, nosily ho děti tak 2-3x za rok někam do interiéru většinou, ve stanu si moc nepobyl ~;). Syn ale teď v každém případě potřebuje jiný, větší ...
Alena 129302
17.5.2023 8:56:45
"Je sice dražší, ale lehčí, peří má hřát i vlhké, nesesedá se jak ta dutá vlákna. Máme značku Sir Joseph (dítě) nebo Prima Polar (já). A hezky se o ně staráme - tj. po návratu vyvětrat, neskladovat utažené v obalu, atd." Nam se teda nekolikalete mikrovlakno nesesedlo ani pri mminimalni peci , bohuzel s perim (lepsi warmpeace) mam zkusenost, ze i opecovane se po ctyrech letech slehlo (mozna by to spravilo vycisteni) a ve velkem vzdusnem vlhku se spacak chova, jak kdyz ho nekdo vyfoukne (hrejivost s tim jde ruku v ruce), ale sbalitelnost ta je skvela, to jo.
kosatka2 89902
17.5.2023 8:15:20
Naše děti jezdí se spacáky min. 1x měsíčně po chalupách, pod širák, atd., podle roční doby. Když už je dítě starší, rozumnější a nebude ve spacáku skákat po lese, pořizujeme péřák. Je sice dražší, ale lehčí, peří má hřát i vlhké, nesesedá se jak ta dutá vlákna. Máme značku Sir Joseph (dítě) nebo Prima Polar (já). A hezky se o ně staráme - tj. po návratu vyvětrat, neskladovat utažené v obalu, atd.

Zato karimatky kupujeme co nejlevnější - aby se na tom dalo sedět na trní, neprodřelo se to na kamenech, propálení u ohně nevadí. Máme různé. Teď bych koupila v Decathlonu tu skládací jak harmonika, že se to nemusí rolovat.
Monika 123907
16.5.2023 23:44:26
Jo, to dává smysl s tím sezením venku, zvazime to :-)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 1378  [Dalších 1318 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.