| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Crohnova nemoc

  (?)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 264  [Dalších 184 >>]
LenkaVa 28901
21.6.2017 23:31:10
Stejně děkuji.

Je milé, že moje téma vůbec někoho zajímá.

Asi řeším kraviny v záplavě dost velkých starostí, které se tady obvykle řeší .......

MÍŠA&FÍK 38466
21.6.2017 23:28:24
Lenko, děsit se určitě nemusíš.

S tou dostupností je to nejspíš pravda, synovec jí má též celkem krátce.

Prostě jen samá pozitiva a sociální jistoty !!!~;)

Viděla bych tak, že ses jim hodila do studie, nemocnice si umí sehnat peníze, pojišťovny začaly víc přispívat, máš šikovné doktory a jsi případ nadějný a vhodný na tento typ léčby.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
21.6.2017 23:25:24
Aha, tak to mě mrzí. Myslela jsem, že když to jde přes kůži, tak to nebude vadit.
LenkaVa 28901
21.6.2017 23:21:02
Musela jsem si to vygůglit ...... crohn je tam přímo bohužel napsaný, že se nesmí používat ..... tak smolík, ale děkuji.

Klidně bych šla do sterilizace a asi nakonec i půjdu.
Samozřejmě až se situace zklidní a jestli mi ji budou ochotni udělat.
Tělísko mít nemohu, nemám velkou část čípku, tak ono mi asi nic jiného nezbyde.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
21.6.2017 22:48:42
A co EVRA ? Ta nejde přes trávicí trakt.
LenkaVa 28901
21.6.2017 22:19:28
Ahoj,
děkuji za odpověď.

2 roky je dlouhá doba, to tedy jo.
Je super, že jsi v pořádku a můžeš normálně žít.

Já doufám, že se mi to taky povede.

Děti už rozhodně neplánuji, o to to mám jednodušší.
Zrovna dneska jsem se byla poradit na gynekologii. Brala jsem HA, ale s nálezem jsem přestala.
V nemocnici mi nedokázali říci jestli ji budu moci brát dál ........ nechci už děti ........ tak prý asi nebudu moci.

Nehodlám se zcela zříci sex.života, to taky budu muset časem řešit.

Díky, napíši.
Simeona+3 110315
21.6.2017 22:10:58
Ahoj, ja mam Crohna diagnostikovaneho od r.2005. Podstoupila jsem 2 operace, behem prvni me diagnostikovali, druhou kvuli stenoze (zuzeni). Dva roky me davali dohromady (Prednison, Pentasa, pak Budenofalk). Od r. 2010 beru imunosupresiva. Funguju normalne, porodila a odkojila jsem dve deti. Drzim palce, at lecba dobre zabre. Klidne napis na joohana7@gmail.com, kdybys chtela pokecat.
LenkaVa 28901
21.6.2017 21:20:32
Holky díky.

Míšo, možná je ta biologická léčba teď už přeci jen přístupnější.

Zase jestli by mně nemělo děsit to, že to mám vážné, protože mi to nabídli hned na začátku.
Nevím.
Vím jen, že mám prý zasažené celé tlusté střevo, takže pokud by to nepomohlo, tak by operace asi byla skoro nemožná, pouze odejmutí střeva.
Děsí mně to. Musím doufat, že to pomůže.

Jinak se léčím ve FN Hradec Králové a i mně překvapilo, že tam byla holka až z Liberce.
Nevím jestli je HK na takové úrovni a nebo tam mají lepší podmínky, protože je tady hodně zahraničních studentů.

Uvidím.

Ale děkuji za slova útěchy.

Prostě se musím zklidnit a asi nechtít všechno.







Jj, práci jsem měla náročnou, stresovou, uběhanou ......
U PC by se určitě dalo dělat.
Mám jenom maturitu, PC jen uživatelsky, jazyk neumím žádný a jsem antitalent.
Bavilo by mně dělat s lidma. Třeba v domově důchodců, ošetřovatelku v nemocnici nebo podobná profese.

Léto mám asi jisté, ale pak bych ráda něco dělala.

Ad peníze ... nejsou nejdůležitější, ale chybí, to je jasné. Ono mít každý měsíc na účtě o 10 tis. míň je znát.
Jednu holku mám na výšce, jednu na střední a kluk jde v září do učení ...... tak si to umíš představit ten veletoč na účtě. :)
Chlapa samozřejmě mám, už 25 let, ale nechtěla bych, aby to táhnul sám, že.

Uvidím tedy co bude.

Všem děkuji.
Monika 123907
21.6.2017 19:13:56
Ten nejnižší stupeň ID můžeš dostat, když se tvoje pracovní schopnost sníží o tuším 33% (a více) - to se posuzuje až po nějakém ustálení stavu, to teď nemůžeš ještě vědět, co zvládneš třeba za půl roku - nemocenskou můžeš mít, myslím, rok. Záleží taky, co jsi dělala před nemocí, resp. jakou máš kvalifikaci. Já sedím u PC a tuším, že bych mohla svoji práci dělat klidně i s tou sondou, i když si to neumím přesně představit (jestli by mi to myslelo ~;)). Pokud jsi dělala fyzicky náročnější práci, bude to zase jiné. Měla by ses, řekla bych, hlavně snažit trochu uklidnit a "zařadit nižší rychlost". Jestli tě trápí finance, tak to chápu, že je těžké, ale jestli to jakž takž jde, zkus třeba teď přes léto na práci vůbec nemyslet, léčit se, hledat si nějaké pěkné podněty a zážitky v rámci možností ... Jestli "musíš něco dělat", tak co třeba zkusit nějaké vzdělávání (samostudium), které by ti třeba pomohlo případně hledat práci později (napadá mě třeba psaní všemi 10 na PC, jestli neumíš, nějaké jiné "počítačové dovednosti" - třeba se můžeš učit od puberťáků ~;) atd.), ale jen v míře, aby ti to dělalo radost, ne aby to byl další stres ...
MÍŠA&FÍK 38466
21.6.2017 18:24:52
Lenko, zpb za léčbu, jsi šťastná žena !!!

Co vím já z doslechu od mých přátel, které jsem zmiňovala, tak léčba je drahá, rozhodně ji ,alespoň tady u nás, každému nedávají.
Určitě také záleží na typu nemoci, to je mi jasné, ale ten synovec, ten dostal léčbu po X letech, kdy už neměl zuby, nezvládal chodit do školy, neodmaturoval, protože měl moc absencí, měl fakt na kahánku.
Teď ožívá, jestli je léčba formou studie, tak tenhle případ rozhodně zlepší průměr.....👍

Kamarádka biologickou léčbu nemá dosud.
Nejspíš není tak vážný případ, ale to samozřejmě jako laik nedokážu posoudit.

Jak tu někdo psal.....odpočívej, užívej si klidu, děláš to pro sebe i své děti, které, jen co se dáš do kupy, budou mít zase zdravou, silnou, šťastnou a spokojenou maminku jako dosud !

Hodně štěstí! ~;((
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 264  [Dalších 184 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.