| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Tupozrakost

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 464  [Dalších 424 >>]
JankaHK 68660
8.4.2015 15:16:18
Vidí i ty malý úplně dole. Ty instrukce pro učitelku. A čte i v novinách malý písmenka.
kikina80 87111
8.4.2015 15:00:39
Oprava jezdili jsme po dvou týdnech pak po třech. Jinak lepení dodržovat a určitě to přinese úspěch velmi brzy.
kikina80 87111
8.4.2015 14:56:56
Mám dceru, nyní už 11,5 a přesně stejný příběh jak vy. Na oční jsme jezdili od dvou pro silhavost. Vše jinak OK,pak nástup do první třídy a během půl roku propad. Špatným okem přečetla jen první velký řádek na tabuli a víc nic. Druhým skoro vše. Dr.si nás pozvala tuším ještě na kontrolu za 14 dní a když to bylo stejné začalo cvičení. Jednou týdně jsme jezdili na ortoptiku na cvičení a doma lepit zdravé oko na 2 až 3 hodiny. Nejlepší a nejefektivnější je stříhat, lepit,skládat, malovat,navlekat korále stavět...prostě drobnou práci aby se oko hodně namáhalo. Ze začátku je to boj,oko špatně vidí,ale je to jen o čase. Postupně jsme jezdili cvičit po třech týdnech teď už jen po třech. Po lepení a cvičení se to rapidně zlepšovalo. Bylo mi řečeno, ze jak je oko hodně v té první třídě namahano tak mozek může to hůř vidící vytěsnit a tak to vzniká. Jinak sestry na cvičení mě utešovaly, bála jsem se že už se to nerozcvičí, všude píší že nejpozději v předškolním věku, že tam měly i 11-létě děti co to rozcvičily. Dcera je taky dalekozraka. Omluva za případné chyby.😊
Martina, 3 synové 101865
8.4.2015 14:54:16
Ve Slabikáři jsou písmena jak vrata, ty není těžké vidět. ~;)
JankaHK 68660
8.4.2015 14:39:39
Jaké máte zkušenosti s tupozrakostí u dítěte, léčbou, cvičením, okluzorem? Když se na tupozrakost přijde až na 7 leté preventivní prohlídce.
Můj 7 letý syn chodí do první třídy, žádné problémy ve škole nemá. Dokonce patří mezi nejlepší čtenáře ve třídě. Když zakryji pravé oko, přečte vše, když zakryji levé oko přečte opět vše ze slabikáře. Na 7 leté prohlídce neviděl na dálku na pravé oko. Následovala prohlídka u očního lékaře. Na pravé oko naměřila paní doktorka 6 dioptrií, na levé 1,25. Navíc syn šilhá, šilhá ven a běžným okem to není vidět. Jednání paní doktorky mě donutilo změnit oční lékařku. Nová paní doktorka výborná, moc milá, ale naměřila (měření po 3 týdnech), pravé oko 6,75, levé 3,75. Brýle nosí syn už 3 týdny, okluzor na půlden. Syn je dalekozraký, nevidí na blízko. Jak si mám tedy vysvětlit to, že bez brýlí bez problémů na blízko čte? Vadu má údajně vrozenou (v rodině nikdo tupozraký není). Screening ve školce před 2 lety dopadl dobře. Preventivní prohlídka v pěti letech taky.
Pokud někdo máte dítě ve stejném věku s podobnou vadou, jak často nosíte okluzor? Jak často očičko cvičíte? Dívate na TV s okluzorem nebo bez něj? Jak na počítači? Ve škole? Doba cvičení očička?

Děkuji za vaše zkušenosti

Leňula, Andělka a Emilka 91733
9.7.2014 21:38:12
panejo, moc díky, to jsou dost cenné rady ~x~
Pečená sušenka 139730
9.7.2014 20:58:05
JSem tupozraka od detstvi, a nevim, ze by me to v necem omezovalo. Vystudovala jsem technickou VS, mam 2 deti, v praci me to neomezuje, ridim auto, delam v podstate vse. Od 7 let nosim bryle, to je fakt. Ale s brylemi jsem precetla vse, vc. prednasek v aulach na VS i ze zadnich rad :-)
Dari79 114243
9.7.2014 16:45:04
Hele, dělat se s tím asi už nedá nic, ale DAJÍ se nastavit dioptrie tak, aby dítě vidělo líp!!!!

Já jsem taky tupozraká od malička, dioptrie se mi zlepšovaly asi o čtvrt co 2 roky až do 18 let.
Pak jsem začala mít pocit, že nevidím... Tak jsem šla na kliniku na důkladné vyšetření (s tím, že jsem si myslela, že by se s tím dalo něco dělat), no nedalo se s tím dělat nic, jen mi přenastavili dioptrie na obou očích - sice non lege artis, ale tak abych viděla... Čiliže - s komentářem "takhle to ale nemá být, ale když tak vidíte líp, tak si to mějte". A je to fajn. Od té doby ty dioptrie takhle nosím a vidím líp (s tou korekcí), než spousta vrstevníků bez korekce. Nosím čočky, takže rozdíl v dioptriích, který by na brýlích vadil (každé sklíčko by bylo jinak tlusté a těžké), na čočkách nevadí.

Vystudovala jsem práva, normálně pracuju, řídím, mám muže a dítě - není důvod se o dítě bát jen proto, že je tupozraké. Pokud malá fakt blbě vidí, tak zaběhni někam na kliniku, ať jí přenastaví dioptrie. (je pravda, že já na pravé oko bez korekce jsem taky "skoro slepá", ale s korekcí správně pro mě nastavenou na OBOU očích vidím velmi slušně.)
Leňula, Andělka a Emilka 91733
9.7.2014 16:09:35
moc děkuji ~x~
Lezeleze
  • 
9.7.2014 15:57:59
Ne kazdy, kdo silha je tupozraky a rozhodne ne kazdy, kdo je tupozraky silha. Tupozrakych lidi urcite potkavas na ulici hodne, ale na cele to napsane nemaji a poznat to neni. Ne detskych prohlidkach videla vzdycky na obe oci jako rys? Nekteri lekari to ale delaji jen tak halabala (zakryj si rucickou ocicko... a dite se boji priznat, ze neco nevidi, tak mezi prsty kouka tim lepsim okem, je to normalni chovani, ale doktor by to mel vedet a pri vysetrovani oci do druhe vzdycky nekompromisne zakryt).
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 464  [Dalších 424 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.