| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Spalničky

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 589  [Dalších 539 >>]
Pam-pela 97353
13.3.2019 23:10:50
No, ještě k té nebezpečnosti spalniček...
před chvilinkou jsem si potřebovala najít něco o klostridiích, první, co na mě vykouklo: "Padesát lidí zabily letos nebezpečné klostridie. Tyto bakterie způsobují těžký průjem, který je u mnoha lidí neléčitelný. Dojde k zánětu střev a jejich proděravění. Nejzákeřnější je, že klostridie číhají v českých nemocnicích!"
Je to tedy z roku 2012, ale nic optimistického.

(A to mně ještě te´d napadl docent beneš, neurolog, neurochirurg (?), který ve Všechnopárty říkal, že se neočkuje a nenechává si brát krev, protože tím se naruší kožní bariéra...a...:-) "víte, jak je to nebezpečné?".
A taky si nenechává měřit tlak a jinak zkoumat...
Prý je to o něm známo ~:-D)
tak jestlipak se nechá očkovat na spalničky?
* Liv 30003
13.3.2019 23:08:40
Teď jsem četla o případ tetanu z 2017 - neočkovaném 6 ti letém chlapečkovi z Oregonu (žili na farmě!), byl 45 dní na JIPu, náklady na léčbu cca 800 000 dolarů~q~
* Liv 30003
13.3.2019 23:04:42
Podle internetové odbornice přestěhované do ciziny se vlastně proti tetanu nemusí očkovat, jelikož
"na tetanus dnes tezko umre, rana se da dobre sledovat "

Tuhle debatu si pamatuju~t~~t~, od tý doby nevěřím dotyčné ani jakou měnou se platí v zemi, kde žije
Pam-pela 97353
13.3.2019 23:02:56
Koliho, ale možná to bylo i tím, že tvoji rodiče byli válečné ročníky, přece jen výživa a celkově život byl tehdy dost jiný, hygiena, psychická zátěž, rodinné tragédie, obrovské společenské změny.
Já se narodila v šedesátkách a jak jsem psala, prodělala jsem spalničky taky a spolu se mnou mnoho mých vrstevníků, následky si nenesem nikdo (naštěstí)...a měla jsem i horší infekční nemoci.
leccos bylo i dobou, na to nesmíme zapomínat.

(P.S. - skoro snad abych se začala taky bát o svoje blízké...~:(, ptačí, prasečí apod. už netáhnou a očkovací látky se musí točit...). A že se to ale daří.
Okolík 129526
13.3.2019 22:43:01
Koliho, neměla bys prosím nějaký odkaz (Populárně vědecký) na ten tetanus ze zánětu dásní? To jsem ještě neslyšela....
Eudo 146355
13.3.2019 22:42:38
"Tak mu dám homeo a za žádnou cenu nebudu srážet horečku, to by ho mohlo zabít. Jám mám ekomatky zmáknuté"

Senzace. Blahopreju. Neni nad homeu.
Eudo 146355
13.3.2019 22:40:29
U nas Tech ekorodin zas tak moc neni. Ockovani neni povinny, ale temer vsichni program dodrzuji. Pro deti zdarma, ve skolnim veku ockuje skolni sestra.
Eudo 146355
13.3.2019 22:34:17
Penicilin do toho pletu, aneb proti spale se neockuje a jeste generace tvych rodicu rovnez umiraly na jeji nasledky, kdyz ten penicilin nebejval.

Na nasledky ockovani rovnez trpi daleko mensi procento globalne nez na nasledky nemoci, proti kterym se ockovat da.
Koliha velká 153026
13.3.2019 22:11:59
Rána? Doufám, že internetová odbornice ví, že zdrojem onemocnění tetanem byl zánět dásní a u poloviny nemocných se žádné vnější zranění nenašlo?
Koliha velká 153026
13.3.2019 22:05:10
No, nemyslím, že by se dospělí nevzrušovali. Moji rodiče jsou válečné ročníky, spalničky prodělali oba, stejně jako černý kašel, otec měl jako malé dítě i záškrt, očkovaní jsou oba jen proti pravým neštovicím. Spalničky u mámy proběhly naštěstí dobře, otec na ně málem zemřel. Ležel měsíc v horečkách, od té doby hůř vidí. Když dostal horečky a podlily se mu oči, babička okamžitě poslala staršího syna k příbuzným do sousední vesnice, aby se nenakazil, jaká panovala ze spalniček obava. O to víc mne překvapuje současné přesvědčení lidí, co spalničky nikdy neviděli, o banalitě této nemoci a snaze ještě své děti cíleně nakazit jako u neštovic.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 589  [Dalších 539 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.