| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Alzheimerova choroba

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 722  [Dalších 692 >>]
K_at 121378
25.5.2022 11:45:36
Libiku, protože jsou léky zpomalující průběh. Protože tvé okolí i ty se můžete předem domluvit na některých věcech. A tvá rodina ví, co se děje. Místo aby se vyděšeně dohadovali o situaci.
Konzerva 153011
25.5.2022 8:36:18
Rose,

já jsem s lety došla k tomu, že je lepší, když ten člověk žije co nejdýl ve svém prostředí. Jednak je nucen se pořád sám o sebe starat a snažit. Jak se dostane do nějaké pečovatelské služby, kde nic "nemusí", tak upadne do latergie. A taky je pro něj příjemné žit ve svém prostředí, na které je zvyklý a většinou ho má rád. Jak je přestěhován jinam, už to není jeho domov. A navíc si většinou ještě i uvědomuje, že se jeho stav zhoršuje a tohle je konečná.

Takže já jsem za to, aby ten člověk žil co nejdýl ve svém, i když už má třeba problémy s hygienou a bezpečností. Uhořet je blbý. Ale upřímně, dnes mi přijde méně hrozný, když si zapomene vzít prášky na tlak dostane doma infarkt než když "hnije" v domově, kde si svůj stav uvědomuje.

Kamarádka měla otce s alzheimerem a dala ho do domova, ale až v okamžiku, kdy ta jeho nemoc pokročila tak, že už nic a nikoho nepoznával a ani nevěděl, kde je. Tak tam to "nevadilo", že není doma, protože on už to nevnímal.
Konzerva 153011
25.5.2022 8:31:07
Libiku,

některá z těch "dementních" nemocí se dá v ranném stadiu zpomalit, i o několik let. Což už za to stojí.

Další důvod pro diagnozu může být ten, že ten člověk by možná mohl mít nějaké úlevy z důvodu potvrzeného zdravotního stavu, ale když problémy popírá, nemá nic.

Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
25.5.2022 8:15:25
libik, je to těžké... na jednu stranu si říkám, co kdyby to bylo něco, co se dá alespoň trochu kompenzovat léčbou... na druhou stranu, pokud by někdo potvrdil nezvratnou diagnózou, že to lepší nebude, co bude dál? donutí nás to k nějakému ústavu? jenže to by tchýni nejspíš opravdu zabilo, je zvyklá si žít sama v domě, se zahrádkou (byť ta teda úspěšně zarůstá), se slepicema, nutí ji to dodržovat nějaký režim, jede na automat, ale denně toho nachodí dost a dost, fyzičku má skvělou, nesnáší, když ji někdo diriguje...
naštěstí vaří na indukci, oheň nikde nezapaluje, největší riziko je, že si občas vezme prášky 2x... dostává je na 3 měsíce, teď jí chybí asi 8 dávek, takže ani to není zase tak moc (a teda nebere nic dramatického, na svůj věk, detralex a něco na cholesterol, na tlak má nejnižší dávku - žádné velké nebezpečí ani nehrozí)
libik 142094
25.5.2022 7:37:30
Logisticky tomu mohou příbuzní zabránit jedině tím, že přesvědčí postiženého k dobrovolné internaci mezi své, děkuju pěkně. Zrovna tak za pocit, kdy ještě v dobrém vědomí člověk nazří jednak blížící se smrt a za druhé její okolnosti.


To je jako co nejdřív diagnostikovat ALS, k postižení samému navíc ortel s razítkem.

Zas tolik hořících domů nepozoruji.
Mr. Miçkey 124689
25.5.2022 0:17:06
No treba proto, ze je lepsi diagnozu zjistit za optimalnich okolnosti, ne az pote, cos zapalila barak, zpusobila dopravni nehodu s nekolika mrtvymi ci sis misto do kavarny sedla do vlaku Praha- Kosice ~:-D tobe by to uz asi bylo putna, ale pro tvy okoli by bylo lepsi se na podobny excesy logisticky pripravit.
libik 142094
25.5.2022 0:00:18
Pokládám se spíše za jednoduššího člověka, ale také bych na vyšetření na nemoc, proti níž není lék, příliš nepospíchala. K čemu je dobré vědět, že má jeden (pravděpodobně) rozvíjejícího se Alzheimera?
ivaxx 44192
24.5.2022 23:31:15
Ne. Měla jsem doma člena rodiny s Alzheimrem a vzpomínky jsou to strašně smutné. Děsím se, že by to jednou měly prožívat se mnou moje děti nebo vnoučata....
magrata1 95172
24.5.2022 22:28:46
Nepotřebuji únikovku. Když jsem měla boreliozu ve 30 letech, zasáhlo mi to mozek a ztratila jsem krátkodobou paměť. Musela jsem si psát na papírek, proč odcházím z kanclu. Jinak jsem za dveřmi nevěděla. Že jdu pro dceru do školky. Stalo se mi, že jsem bezradně stála na ulici v rodné obci, nevěděla jsem kde a proč to jsem. Bylo to strašné.
Tizi 106716
24.5.2022 22:27:40
Ne, bohužel to v rodině prožívám ve skutečnosti. Je mi zřejmé i bez hraní her, že ten člověk je nemocný a nedělá to schválně, ale i přes tuto skutečnost je to při dlouhodobém kontaktu vyčerpávající a frustrující.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 722  [Dalších 692 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.