| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 622  [Dalších 542 >>]
boží žena 67104
9.3.2015 22:48:13
Co zuby?
Monty 129940
9.3.2015 22:11:55
kili,
teď jsem se dívala do zprávy od lékaře, je tam "akutní zánět čelistní dutiny".
Jediné, kde je nějaký nález je nos - sliznice nosní zarudlé, bez sekrece, septum přibližně ve střední čáře, epifaryngoskop. - OMJ bilat. otokem obturované - více vpravo, nosní průduchy bilat. po anemizaci průchodné, nosohltan zarudlý, serosní sekrece.
kreditka 85904
9.3.2015 21:32:34
Tak nic, u mě v okolí o téhle možnosti ví málokdo tak jsem myslela že poradím ~;)
zerat 18305
9.3.2015 21:16:13
Monty, byli jste s klukem na CT? Mně díky němu zjistili křivou přepážku a zúžení na jedné ze stran. Podstoupila jsem operaci a od té doby mám zánět dutin maximálně 1x ročně, kdy skončím u dr. pro ATB, jinak už mám jen náběhy, které rozchodím za pomoci vyplachovací konvičky a slané vody.
.kili. 125672
9.3.2015 21:08:06
"o Soluxu se zatím nikdo z doktorů nezmiňoval"

při akutním zánětu jistě není vhodný, u chronického (a to pochybuji, že Vaše dítko má) pak záleží na vyvolávajícím agens - to je dležité i v jiných ohledech péče.
Alena, syn 2005 123688
9.3.2015 19:51:50
Za mě hlavně čepice... Jakmile vlezu do metra bez ní, nejdéle do dvou dnů je to tady... Potom nasazuju Sanorin (i když nemám pocit ucpaného nosu - lehnout na záda, hlavu hodně moc zaklonit z postele, aby to nateklo co nejdál...) A ještě se nám dost osvědčuje 31bylin od Justu, lehce kápnout na štětičky a strčit do nosu kam až to jde - je to tedy drsárna, ale jsem ochotna podstoupit cokoli, čím se vyhnu cestě na ORL : -))
Kreaty 128225
9.3.2015 19:31:15
jinak mě říkal primář ORL z Fakultky, že vincentku ve chvíli dutin už ne, pouze když se to rozbíhá, ale obyčejný sanorin či jak se jmenují ty obyč kapky do nosu to ano
Kreaty 128225
9.3.2015 19:29:48
nutně čepici nejlépe i doma ~;) nebo moře nebo pokud chceš vědečtější metodu, tak wobenzym dost dlouho ve správné dávce
Citronove koliesko 7937
9.3.2015 19:13:23
Monty syn (9) dostal po cca polroku neustalych zapalov dutin a negativnych vysetreni lieky na alergiu (nasofan a aerius) po dvoch mesiacoch brania ho to preslo, uz som bola zufala, v kuse zelene sople, hlieny, smrkal, ryma ...vsetky vysetrenia v poriadku, na ORL skonstatovala ze ma v nose sliznicu ako alergici a dostal lieky. Odvtedy je pokoj (5?rokov). Dcera (15) detto akurat ze si tu kuru (nasofan - aerius) musi obcas v jeseni zopakovat ale uz kratsie (tri tyzdne). Odkedy toto absolvovali ziadnu rymu ani zapaly dutin nemali. Na alergiu im testy nerobili. Oni mali problem vyslovene s nastupom chladnejsieho pocasia. To v kuse smrkali od jesene do leta. Morske vody a pod.elixiry nezaberali, utopili sme v nich cca 200€ kedze ich je nespocetne mnozstvo druhov a prichuti.
Lefff 13513
9.3.2015 19:05:19
Monty,
možná jsem tě jen špatně pochopila, ale vedlejší dutiny nosní se punktují, když je třeba. Nedělají to ale všichni ORL lékaři. Už jsem se setkala i s názorem, že je to "pravěká" metoda, a někteří lékaři dávají přednost jen nasazení antibiotik bez předchozí punkce.
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 622  [Dalších 542 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.